Ciaza a wiek

Moje pytanie dotyczy wieku osob starajacych sie o dziecko. Wiem, ze im kobieta starsza, tym ryzyko komplikacji i ewentualnych schorzen u dziecka zwieksza sie. Czy takie samo ryzyko wystepuje, gdy mezczyzna przekroczyl 50 rok zycia? Kobieta zas nie ukonczyla jeszcze 40 roku zycia? Czy i wtedy dziecko jest w sferze ryzyka?? Czy tez wiek mezczyzny nie odgrywa zadnej roli??

1 odpowiedzi na pytanie: Ciaza a wiek

gablysia Dodane ponad rok temu,

Re: Ciaza a wiek

już od 35 roku życia kobiety powoli zwiększa się zagrożenie, ale nie jakoś drastycznie, powoli o kilka procent. Nie słyszałam o zagrożeniu u mężczyzn związanemu z wiekiem. Jeżeli mężczyzna zdrowo żyje, jego plemniki też mają się dobrze.
Nie wiem co powiedzą inne dziewczyny, może ktoś podzieli się bardziej naukową opinią na ten temat.
poza tym zagrożenie to nie jest reguła a jedynie wynik jakiegoś mnożenia, dzielenia, przez ilość badanych kobiet, razy okno razy podłoga. Życie pokazuje czasem wręcz coś zupełnie przeciwnego.
Pozdrawiam

………………………..

Nie wierzę w statystyki.

Weteranka wojny w Wietnamie. 3 lata już za mną ale się nie dam!

Znasz odpowiedź na pytanie: Ciaza a wiek

Dodaj komentarz

Noworodek, niemowlę
Neostrada
Łącze internetowe z którego korzystam jest coraz gorszej jakości - coraz częściej nie mam internetu [img]/images/forum/icons/mad.gif[/img]. Zastanawiam się nad wykupieniem neostrady. Czy któras z Was korzysta z tego łącza? Czy
Czytaj dalej
Oczekując na dziecko
Jak to jest z tymi skurczami?
Dziewczyny jak to jest z tymi skurczami? Zaczynam prawie 7,5 miesiąca i wiem że skurcze mogą występować. Wcześniej leżałam w szpitalu gdyż miałam, silne skurcze i lekarz podejrzewał że skróciła
Czytaj dalej