Ciąża na urlopie bezpłatnym…proszę o poradę

W kwietniu 2009 roku powinnam wrócić do pracy po rocznym bezpłatnym uropie. Miesiąc temu dowiedziałąm się,że jestem w ciąży.
PYTANIE:Czy mój pracodawca może rozwiązać ze mną umowę jeszcze w trakcie trwania urlopu lub gdy w kwietniu będę chciała wrócić do pracy.Dodam,że zanim poszłam na urlop miałąm umowę na czas nieokreślony a na moje stanowisko przyszła osoba na umowę o zastępstwo.

2 odpowiedzi na pytanie: Ciąża na urlopie bezpłatnym…proszę o poradę

karotka2003 Dodane ponad rok temu,

Mam też drugie pytanie.
Jak pisałam wyżej do pracy mogę wrócić w kwietniu będzie to 6 miesiąc ciąży. Do tego czasu mój przyszły mąż chce mnie zarejestrować u siebie w firmie do końca marca abym była ubezpieczona.
PYTANIE:Czy wracając w kwietniu do swojej pracy (na miesiąc -dwa) mogę jednocześnie miec etat w innej firmie? Jak to najlepiej rozwiązać, załatwić?

reno Dodane ponad rok temu,

Jesteś w ciąży więc pracodawca nie może Cię zwolnić ani teraz ani kiedy wrócisz do pracy (poza pewnymi, szczególnymi przypadkami ale nie będę tu wnikać).
Możesz być zatrudniona w 2 firmach, czemu nie.

Znasz odpowiedź na pytanie: Ciąża na urlopie bezpłatnym…proszę o poradę

Dodaj komentarz

Wiek przedszkolny
Nie lubie Cię,Nie kocham....?
Ja z pytaniem... Ręce mi już opadają jak słyszę z ust mojego 5 latka teksty: Nie lubie Cię,nie kocham,idz już sobie do pracy...itp. Próbowałam tłumaczyć...mówić że takie słowa ranią ludzi i
Czytaj dalej
Tematy, których nie znalazłam w forum
Przepraszam, ze tutaj, ale musze szybka znac odp.
Czy do urologa dzieciecego potrzebne jest skierowanie? Jutro Dawid ma umowiona wizyte, a ja jak Go zapisywalam zapomnialam zapytac, czy musi miec skierowanie.
Czytaj dalej