ciąża pusta

2 lata temu czułam, że się udało i jestem w ciąży.Wykonałam testy. Niestety wynik był negatywny, a ja nadal czułam się inaczej.Lekarz zlecił wykonanie usg, pobranie krwi do analizy, ale nie była to ciąża.A według moich obliczeń powinnam być w 6 tygodniu.Po 13 tygodniach od możliwego zapłodnienia wystąpił krwotok.Lekarz skierował mnie do szpitala na “czyszczenie”(jak się wyraził).Po wybudzeniu mnie z narkozy powiadomił mnie:to była tzw. pusta ciąża.muszę dodać, że w między czasie miałam zamrażaną nadżerkę. Szukałam tego pojęcia w literaturze, ale nie znalazłam. Chciałabym się dowiedzieć co to jest tzw. ciąża pusta.Oboje z mężem leczyliśmy się na niepłodność.Dziękuje za odpowiedzi i za potraktowanie sprawy poważnie.testów wykonałam wiele…wszystkie były ujemne.

Edited by aga28lat on 2003/05/15 21:48.

7 odpowiedzi na pytanie: ciąża pusta

gosiagl Dodane ponad rok temu,

Re: ciąża pusta

Witaj,
Bardzo chciałabym Ci pomóc, ale nigdzie się z tym nie spotkałam. Myslałam juz o pustym jaju płodowym, ale w tym przypadku test z krwi byłby pozytywny. powinnas dobrze wypytać swojego gina o co w tym wszystkim chodzi. Mam dobrą rdaę- jeżeli uważasz że twój gin traktuje Cie w jaki kolwiek sposób wymijająco, zmień go, nic ne tracisz a wiele mozesz zyskać.
Pozdrawiam
Gosia

ika Dodane ponad rok temu,

Re: ciąża pusta

Sugerując się tytułem pomyślałam podobnie jak Gosia, że chodzi o puste jajo płodowe. Wówczas wszystko wygldąda tak samo jak normalna ciąża, ale w pęcherzyku nie ma zaroda. Gosia jednak ma rację w takiej sytuacji testy były by pozytywne. Warto dokładnie wypytać sie lekarza co miał na myśli mówiąc o pustej ciąży. I faktycznie warto może zmienić lekarza, jeśli nie czujesz sie przez niego wystarczająco dobrze traktowana ( informowana, prowadzona z troską i dokładnie)
pozdrawiam cieplutko i życzę powodzenia

ika

z-kasia1 Dodane ponad rok temu,

Re: ciąża pusta

Witaj Aga….trzymaj się,…..wiem co przechodziłas i przechodzisz….Zobaczysz…wszystko się ułozy.
Pozostałe sprawy wyjaśniły Ci dziewczyny…bardzo dobrze….więc juz wiesz. Jak masz pytania…pytaj….
Pozdrawiam,

Kasia

ewa77kat Dodane ponad rok temu,

Re: ciąża pusta

Witam,

ja jestem po 3 poronieniach, w tym ostatnie to tzw. puste jajo płodowe, czyli to samo co u ciebie. Lekarz powiedział mi, że to się zdarza raz na ileś tam przypadków (niestety), po prostu źle połączyły się komórki: masz jajo płodowe, jest ono widoczne na usg, ale w środku nie ma dziecka. Z drugiej jednak strony może to być oznaką jakichś problemów, np. genetycznych. Czy robiliście kariotyp pary? (badanie genetyczne obu małżonków, koszt ok 900 zł od pary).

gosiagl Dodane ponad rok temu,

Re: ciąża pusta

W Krakowie płaci się 500 zł. od pary!!
Dziewczyny nie przepłacajcie!!
Gosia

ika Dodane ponad rok temu,

Re: ciąża pusta

W Katowicach płaciliśmy 500 zł od pary i na wynik czekaliśmy pięć tygodni 9 ze względu na długi majowy weekend)
pozdrawiam cieplutko

ika

lidus Dodane ponad rok temu,

Re: ciąża pusta

Aguniu,
wiem jak Ci smutno. Ale odpowiednio sięprzebadacie, przygotujecie i będzie dobrze. Trzymam za Was kciuki
pozdrawiam

Znasz odpowiedź na pytanie: ciąża pusta

Dodaj komentarz

Dla starających się
Fajne gadżety w dziecięcych gazetach
Kupiłam właśnie czerwcowy magazyn „Rodzice” oraz „Mamo to ja” i są w nich fajowe gadżety tzn. gąbki do kąpieli w uroczych kształtach oraz miseczka dla niejadka. Czy tylko ja jestem taka
Czytaj dalej
Oczekując na dziecko
Krawawienie po stosunku,12 tydz.serce bije,ale co
mam stracha mimo.ze lekarz stwierdzil bicie serca dziecka.caly dzien przeplakalam i nie moglam dopuscic do siebie mysli ze strace te ciaze.jak zobaczylam krew swiat runal. Az do wizyty u
Czytaj dalej