Ciąża, zasiłki iwychowawczy – ważne!!!

Zwracam się do Was z pytaniem ponieważ sprawa jest pilna.
W marcu skończył mi się urlop wychowawczy na pierwsze dziecko (dostawałam zasiłek w kwocie 400 zl miesięcznie).
Wróciłam do pracy i okazało się że jestem w ciązy. Niestety ta jest zagrożona i lekarz wysyła mnie na zwolnienie. Mój pracodawca nie jest zachwycony, ale dla mnie maleństwo w brzuszku jest najwazniejsze.
W związku z tym mam pytanie. Czy idąc teraz na zwolnienie po porodzie będzie przyługiwał mi urlop wychowawczy i ów dodatek do wychowawczego? Czy muszę mieć przepracowany jakiś okres czasu bez zwolnień itp?
Dodam, że pracauję przy najniższym wynagrodzeniu, mąż również więc każdy grosz jest dla nas ważny. Przy dwójce dzieci będzie nam jeszcze trudniej 🙁

Pozdrawiam. Ania.

1 odpowiedzi na pytanie: Ciąża, zasiłki iwychowawczy – ważne!!!

anuka Dodane ponad rok temu,

Re: Ciąża, zasiłki iwychowawczy – ważne!!!

Po prowrocie z wychowawczego w zasadzie można iść na zwolnienie po jednym przepracowanym dniu (w innym wypadku musiałoby to być co najmniej 30 dni przepracowanych ale po wychowawczym to nie obowiązuje) Wszystkie inne świadczenia i dodatki też obowiązują normalnie.
Rzeczywiście nie jest to komfortowa sytuacja ani dla Ciebie a tym bardziej dla pracodawcy ale co zrobić… najważniejsze jest zdrowie i bezpieczeństwo dzidziusia.
Myślę że z perspektywy czasu jakoś to Szef zaakceptuje.
Anuka i Mikołaj 16.10.2003

Znasz odpowiedź na pytanie: Ciąża, zasiłki iwychowawczy – ważne!!!

Dodaj komentarz

Noworodek, niemowlę
Gdzie w Wawie tort ze zdjęciem?
Szukam fajnego tortu ze zdjęciem dziecka albo ewentualnie jakiegoś z kubusiem puchatkiem, najlepiej w okolicach Bemowa. Nie wiecie gdzie mogę coś takiego zamówić? [img]https://img201.echo.cx/img201/3544/pict2798a6jf.jpg[/img]Arletta i Kacperek 06.06.04
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
Nowe jedzonko oprócz piersi!!!
Witam wszystkie Mamy! Mój prawie 5-miesięczny synek powinien zacząć już jeść coś innego niż mleczko mamy, ponieważ za miesiąć wracam do pracy i muszę przyzwyczaić powoli synka do innego pożywienia.
Czytaj dalej