ciekawe- do poczytania

15 odpowiedzi na pytanie: ciekawe- do poczytania

Dodane ponad rok temu,

Cyt. „Podobnych „testów w ciemno” przeprowadzono całą masę i zawsze ich efekty są podobne. Ludzie nie są w stanie odróżnić jednej wody stołowej od drugiej. A z tego wynika, że decydując się na kupno konkretnej marki, nie kierują się smakiem.”

No nie wiem hmmm
Być może jestem wyjątkiem od reguły 😎 Co prawda nie umiałabym pewnie wskazać, która woda to Żywiec itp. Ale spośród kranówy (u nas śmierdzi) i wód: Żywiec, Nałęczowianka, Cisowianka, Muszyniana, Mazowszanka, Nestle, Primavera umiałabym wskazać te, które mi smakują: Primavera, Nestle, zywiec. Te, których nie lubię: Nałęczowianka (jest za słodka), Cisowianka. Muszynianka jest mi obojetna.

Mój mąż już mi robiła taki test 😉 Bo dla niego wlaśnie wszystkie wody smakują tak samo 😀

Dodane ponad rok temu,

cyt. „W tym miejscu warto zauważyć, że Amerykanie mają bodaj najlepszą, spełniającą wysokie standardy sanitarne kranową wodę na świecie.”

No właśnie. A co my mamy powiedzieć? U mnie woda z kranu nie dość, że śmierdzi to i bardzo często kolor ma nieciekawy.

Ale wiem, że woda w butelkach oprócz tego, że nieekologiczna to i nie bardzo zdrowa. Dlatego od dłuższego czasu zastanawiamy się nad filtrem odwróconej osmozy.

k8-77 Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez olencja:Ale spośród kranówy (u nas śmierdzi) i wód: Żywiec, Nałęczowianka, Cisowianka, Muszyniana, Mazowszanka, Nestle, Primavera umiałabym wskazać te, które mi smakują: Primavera, Nestle, zywiec. Te, których nie lubię: Nałęczowianka (jest za słodka), Cisowianka. Muszynianka jest mi obojetna.

cisowianka dla mnie niepijalna. rozpoznalabym na 100%.

helenb Dodane ponad rok temu,

bardzo ciekawe, dzieki za link

kotus Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez olencja: Dlatego od dłuższego czasu zastanawiamy się nad filtrem odwróconej osmozy.
My od kilku dobrych lat mamy założony własnie taki filtr:)

jane Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez gucia:[Zobacz stronę]

A w Madrycie pije sie wlasnie kranowe i rzeczywiscie jest najlepsza. W Walencji tesciowa kranowke cedzi przez specjalny filtr (bo duzo kamienia ma) i tez sie to pije. Hiszpanie dziwia sie jak mozna wode w butelkach kupowac. Jak idziesz do restauracji w Madrycie i prosisz o szklanke wody to nikt cie za to nie skasuje, bo woda oczywiscie z kranu jest. I to jest normalne, woda swietna.

Za to ja ze Slaska jestem i od dziecka mam odruch nie picia wody z kranu. Tu w Pradze tez kranowe da sie pic, ale ja znosze te zgrzewki z butelkami do domu, bo mi ta kranowa nie smakuje, mimo ze maz sie ze mnie smieje. I powiem, ze te butelkowe wody nawet rozrozniam. Nie przytocze marek, bo podejrzewam, ze i tak ich nie znacie, ale mysle ze test wodny tu w Czechach przeszlabym – jesli nie z bdb to przynajmniej z dobrym skutkiem.

eunike Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez gucia:[Zobacz stronę]
Biznes w iście amerykańskim stylu – przekonać ludzi, żeby kupowali coś, co mają dostępne bez dodatkowych kosztów we własnym domu 😀

No u nas sprawa wygląda nieco inaczej ze względu na jakość wody z kranu, chociaż ……. zastanawiam się, na ile ta nasza kranówa jest rzeczywiście taka niedobra, a na ile wynika to ze zwykłego polskiego marudzenia i czarnowidztwa. Moi rodzice zawsze odsądzali od czci i wiary naszą wodę kranową, i zdarzyło się w końcu że OSOBIŚCIE badałam ją w laboratorium na zajęciach z chemii. Spełniała wszystkie normy!!!

eunike Dodane ponad rok temu,

Aha, a smaki naszych wód butelkowanych są jak najbardziej do odróżnienia, nawet dla mnie, czyli osoby, dla której Pepsi i CocaCola smakują tak samo 🙂

Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez eunike:Aha, a smaki naszych wód butelkowanych są jak najbardziej do odróżnienia, nawet dla mnie, czyli osoby, dla której Pepsi i CocaCola smakują tak samo 🙂
no akurat co do pepsi i coli to się nie zgadzam (ale ja głównie wode piję ;))

eunike Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez EwkaM:no akurat co do pepsi i coli to się nie zgadzam (ale ja głównie wode piję ;))
ale z czym się nie zgadzasz? że smakują różnie, czy że tak samo? 😀

kulki Dodane ponad rok temu,

Ja też pijam kranówkę, ale przegotowaną.

Natomiast myślę, że jakbym mieszkała w większym mieście (np. Warszawa), to jednak bym dała zarobić producentom wód.

Aha – z butelkowanych tylko Żywiec mi przechodzi przez gardło.

Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez eunike:ale z czym się nie zgadzasz? że smakują różnie, czy że tak samo? 😀
tiaaaaa, jasna moja odpowiedź była hmmm

pepsi i cola smakują całkiem inaczej

Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez olencja:Cyt. „Podobnych „testów w ciemno” przeprowadzono całą masę i zawsze ich efekty są podobne. Ludzie nie są w stanie odróżnić jednej wody stołowej od drugiej. A z tego wynika, że decydując się na kupno konkretnej marki, nie kierują się smakiem.”

No nie wiem hmmm
Być może jestem wyjątkiem od reguły 😎 Co prawda nie umiałabym pewnie wskazać, która woda to Żywiec itp. Ale spośród kranówy (u nas śmierdzi) i wód: Żywiec, Nałęczowianka, Cisowianka, Muszyniana, Mazowszanka, Nestle, Primavera umiałabym wskazać te, które mi smakują: Primavera, Nestle, zywiec. Te, których nie lubię: Nałęczowianka (jest za słodka), Cisowianka. Muszynianka jest mi obojetna.

no dokładnie…
nie kupuję nic poza vitalineą i żywcem…reszta mi nie smakuje, nałęczowianki nawet młoda nie chce za bardzo pić

lauidz Dodane ponad rok temu,

Byl kiedys taki watek o wodach – jakie pijemy…
Ja od zawsze wierna kranowie. najlepsza jaka pilam (oprocz Nantucket) byla w Nowym Yorku – najgorsza w Bostonie. Nie mamy zadnych filtrow i poki co dzielniesie trzymamy:) Fakt Amerykanie pija duuuzo wody – ale akurat z moich obserwacji troche inne marki niz podane przez autorow – tzn poland spring i fiji – wydaja mi sie najpopularniejsze – evian nie bardzo. Choc w restauracjach – ja osobisci zawsze zamawiam kranowe i moi znajomi tez. W domu mam zawsze butelkowana choc dla mnie to bez roznicy.

anna-pl Dodane ponad rok temu,

U nas kranówka najlepsza na świecie 🙂 (oczywiście zimna, bo ciepła śmierdzi siarką) 😀
Jak jadę do Polski to nigdy nie mogę się dobrze napić, bo nic mi nie smakuje. W ostateczności przefiltrowaną i przegotowaną wodę (kranówe) wlewam do butelki i wstawiam do lodówki, wtedy jest ok.

Znasz odpowiedź na pytanie: ciekawe- do poczytania?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wiek przedszkolny
5-latki - podworko
Czy Wasze 5 latki wychodza same na podworko?
Czytaj dalej
Tematy, których nie znalazłam w forum
gdzie zrobić dziecku test na alergię na antybiotyki
Przepisuję post z "Alergii" bo sprawa staje się co raz bardziej pilna. Czy ktoś wie, gdzie można zrobić testy alergiczne na antybiotyki? Podobno nazywają się one płatkowe. Chodzi o półtoraroczne dziecko.
Czytaj dalej