CO FINANSUJE NFZ???

Znalazłam jeszcze to:

Zgodnie z oficjalną informacją NFZ finansuje w ramach leczenia niepłodności następujące procedury szpitalne:

NIEPłODNOść żEńSKA
– monitorowanie i modyfikacja leczenia(badania biochemiczne, USG)
-diagnostyka z badaniami biochemicznymi, w tym hormonalnymi, wizualizacyjnymi (HSG, USG, MRICT)
-leczenie zachowawcze
-nieplodność pierwotna i wtórna -diagnostyka, leczenie oraz inseminacja nasieniem męża (IUI) lub dawcy (AID)

Swiadczenia są wykonywane przez NFZ w ramach umów o wykonywanie świadczeń zdrowotnych na oddzialach ginekologiczno- położniczych.

NIEPLODNOść MęSKA
– wg.procedury,,niepłodność pierwotna i wtórna -diagnostyka i leczenie

Procedura zapłodnienia pozaustrojowego nie była dotąd finansowana w ramach ubezp. zdrowotnego i nie została zakontraktowana przez NFZ również w 2004. ( teraz wiemy, że i 2005 i 2006). po porozumieniu z konsultantem krajowym w dziedzinie ginekologii i położnictwa dokonana zostanie ponowna analiza produktów włączonych do katalogu świadczeń zdrowotnych w latach następnych.

Zgodnie z art.148 ustawy w sprawach dotyczących objęcia ubezpieczeniem zdrowotnym, i ustalenia prawa do świadczeń, UBEZPIECZONY MA PRAWO DO WYSTąPIENIA Z INDYWIDUALNYM WNIOSKIEM. Decyzje wydają Dyrektorzy Oddziałów Wojewódzkich NFZ.

3 odpowiedzi na pytanie: CO FINANSUJE NFZ???

natusia Dodane ponad rok temu,

Re: CO FINANSUJE NFZ???

a wiecie, ze ja chyba pozbieram faktury za iui, i od teraz za wizyty tez, i napisze ten indywidualny wniosek. wlasnie dostalam PITy…. kurde, zabieraja mi tyle, ze cholera bierze:(

[Zobacz stronę]

gablysia Dodane ponad rok temu,

Re: CO FINANSUJE NFZ???

Inseminacje refunduje sie tylko i wyłacznie w wypadku gdy klinika w której sie leczysz ma podpisany kontrakt na taki zabieg. Dlatego w kilku publicznych zakładach opieki zdrowotnej na terenie Polski IUI jest refundowana. Niestety nie da sie tego załatwic z klinik prywatnych. Ministerstwo odpowiada, ze klinika jest wyborem pacjenta. Niestety to nie takie łatwe.
Problem jest jeszcze jeden. Że praktycznie według naszych przepisów zabiegi in vitro nie zostały wpisane w koszyk świadczeń negatywnych a co za tym idzie państwo powinno te zabiegi refundować. To gwarantuje w tym momencie konstytucja bo tak zostało stworzone prawo. NIestety cały szum wokół in vitro opiera sie nie na faktycznej dyskusji o tym, czy refundować czy nie, ale czy pozwolić na to w ogóle.
Ponadto, jak pisała motylek o refundacji poza granicą. W naszych przepisach mamy zapis, ze jeżeli zdecydujemy sie na jakiś zabieg za granicą, którego państwo nasze nie jest w stanie wykonać, nie ma procedur, klinik i refundacji, a jest to zabieg konieczny, w danym państwie finansowany Narodowy Fundusz Zdrowia ma obowiązek zwrócić nam koszty tego zabiegu.
Życzę szczęscia tym, którzy zdecydują się podjąc walkę o ten przepis, o sprawiedliwość, i życzę im tyle zdrowia, by im starczyło na cały cyrk wokół ich sprawy.

suminka Dodane ponad rok temu,

Re: CO FINANSUJE NFZ???

dziewczyny nie wiecie czy istniej gdzieś lista szpitali, klinik z których jest refundowane iui??
jeżeli klinika prywatna ma podpisany kontrakt z NFZ to czy zwracają koszty z tej kliniki??

Suminkaczekająca na cud

Znasz odpowiedź na pytanie: CO FINANSUJE NFZ???

Dodaj komentarz

Noworodek, niemowlę
Krakowianki pomożecie?
9 kwietnia przyjedzie do mnie Kicia z Danielkiem zeby nauczyc sie w Krakowie rehabilitowac synka. Znacie jej historie prawda? Zebysmy mogly razem jezdzic samochodem potrzebuje fotelik 0+ do 18 kg.
Czytaj dalej
Dla starających się
Prognyl
Wczoraj byłam u gin 18dc.usg pokazało pęcherzyk 24mm a grubość endo 11mm. Po badaniu podał mi Prognyl.Przypuszczalne pęknięcie ma nastąpić za 36 godz. Napiszcie proszę kiedy najpewniej przytulanko ;-) i jaka
Czytaj dalej