Co na chrypkę dla 7 miesięczniaka?

Dziewczyny! Moja Oliwka od niedzieli ma chrypkę. Od czasu do czasu kaszle ale nie za często. Gorączki nie ma, katarek leciutki. Małej wyrasta pierwszy ząbek. Nic więcej nie przychodzi mi na myśl – co robić? Czy to minie samo?

ignasia i Oliwia (10.04.2004 r.)

3 odpowiedzi na pytanie: Co na chrypkę dla 7 miesięczniaka?

anulawawa Dodane ponad rok temu,

Re: Co na chrypkę dla 7 miesięczniaka?

Radzę nie czekać z wizytą u lekarza. Ja też myślałam, ze chrypka powinna sama minąć – podejrzewałam, że to od piszczenia bo mały nie miał innych objawów chorobowych(ani kataru, ani kaszlu, temperatura w normie). Po 5 dniach trwania chrypki poszłam jednak do lekarza i okazało się, że trochę późno bo Kubek miał już zaczerwienione uszka – jeszcze trochę a mogło się skończyć zapaleniem ucha. Przy takich maluchach lepiej szybko reagować na tego typu objawy.
Naturalnie, bez paniki…. Ale ja bym sugerowała pokazanie Oliwki lekarzowi.

,

asia80 Dodane ponad rok temu,

Re: Co na chrypkę dla 7 miesięczniaka?

Oliwierek dostal w takiej sytuacji Tantum Verde w spray’u. 2 psikniecia na dobe, a jesli bedzie po tym kaszlec to wtedy na smoczek lub butelke i dopiero do dziobaska.

Asia i Oliwierek 14.01.2004

ala25 Dodane ponad rok temu,

Re: Co na chrypkę dla 7 miesięczniaka?

Polskim, tanszym odpoviednikiem tantu, verde jest hascosept.
Polecam jeszcze syrop prawoslazowy rubital

Ala i Filipek
ur 29.07.2003

Znasz odpowiedź na pytanie: Co na chrypkę dla 7 miesięczniaka?

Dodaj komentarz

Noworodek, niemowlę
Co polecacie?
myślę nad zmianą przyzwyczajeń małgosi w kwestii zasypiania i pomyślałam o rytuale pt. śłuchanie kołysanek. Ja sama wypadam chyba mało przekonująco bo zdaje się mam za mało cierpliwości, więc pomyślałam
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
Co na te paskudne wypryski?
Ręce mi opadają :-( Oliwia ma ciągle obsypaną buzię - raz mniej raz więcej. Pije Bebilon Pepti i oczywiście daję jej pokarmy ze słoiczka. Nie zauważyłam, żeby szczególnie coś ją
Czytaj dalej