Co na pokarm??

Ostatnio zauwazylam ze mala wiecej je a ja chyba nie wyrabiam z pokarmem czy to mozliwe ze sie nie najada?? Musialam sciagnac wczoraj pokarm z jednej piersi i sciagnelam 120 i zjadla to w trymiga czy to duzo czy malo jak dla 7 tyg malca i potem jeszcze chciala wiec przystawilam ja do drugiej piersi… W nocy obciagnela obydwie i teraz mam male flaczki bo podladala do rana… Co robic zeby bylo wiecej mleka: duzo pic? ile i co? herbatki laktacyjne czy moze wystarczy bawarka?? Mam pokarm i jak z jednej piersi przez 5h nie karmilam to mialam az twarda ale ogolnie karmie z dwoch i niegdy juz nie ma takiej przerwy wiec nie nadazaja tak nabierac….A moze trace pokarm? A moze maluch jest glodny…jak zjada na jeden posilek 120-140????

Sylwia + Wiktorynka

3 odpowiedzi na pytanie: Co na pokarm??

 1. Re: Co na pokarm??

  znowu ja niedoświadczona,ale napiszę co wiem. TWÓJ ORGANIZM NIGDY NIE PRZESTAJE PRODUKOWAĆ MLEKA TO,ŻE MASZ FLACZKI TO NIE ZNACZY,ŻE NIE MASZ MLEKA..ONO JEST I NIGDY NIE BĘDZIE TAK,ŻE ZABRAKNIE CI KROPELKI MLECZKA..ONO JEST I W ZALEŻNOŚCI OD TEGO ILE MALEC POTRZEBUJE TYLE SIĘ WYPRODUKUJE. TO ŻE PIERSI SĄ PELNE TO OZNACZA,ŻE PRODUKCJA ZROBIŁA MAŁY ZAPAS,A JAK GO ZUZYJECIE TO ODRAZU RUSZA PRODUKCJA I PONOWNIE GO GROMADZI. CZY SIĘ NIE NAJADA…DZIECKO CZĘSTO POTRZEBUJE CIEBIE DO PRZYTULENIA POGLASKANIA I NP. MARUDZENIE TO MOŻE BYC EFEKT NIE ZASPOKOJENIA TEJ POTRZEBY.WIEM,ŻE CHODZI CI O ILOŚĆ KTÓRĄ PODAJESZ NIESTETY POPROSTU NIE WIM,ALE NIE BÓJ SIĘ TAK NAPRAWDĘ TYLKO 5 % KOBIET NIE JEST STWORZONYCH DO LAKTACJI, JAK JUŻ TO NIE KARMIĄ TO Z INNYCH PRZYCZYN. TO WSZYSTKO CO WIEM NA TEN TEMAT. MAM NADZIEJE,ŻE CHOĆ TROSZKE POMOGŁAM.WIEM JESZCZE,ŻE JEŚLI ZACZYNA SIĘ DOKARMIAĆ DZIECKO TO ZAZWYCZAJ (W 80%)NIE CHCE POTEM SSAĆ CYCA,BO CHEMIA LEPIEJ SMAKUJE I SZYBKO LECI NIE TRZEBA SSAĆ,A ZDROWSZA WCALE NIE JEST. POZDRAWIAM.JESZCZEE I MNIE TO CZEKA..JUZ NIE MOGĘ SIĘ DOCZEKAĆ!!!

  SIWA I DZIDZIA (22.12.2003)

  • Re: Co na pokarm??

   Siwa dobrze wszystko Ci wyjaśniła. Też na początku miałam wątpliwości podobne do Twoich :).
   Nie dokarmiaj, bo wtedy faktycznie zaczniesz tracić pokarm.
   pozdrawiam
   Kaska i 4,5 miesięczny Szkrab 🙂 (tylko na cycu i nie wygląda na zagłodzonego :)).

   • Re: Co na pokarm??

    A może po prostu przechodzicie właśnie fazę szybkiego wzrostu dzidzi (czeka to nas w 3 i 6 m-cu) i mała ciągłym ssaniem stymuluje twoje piersi do większej produkcji mleka.A przystawienie do piersi to najlepsze lekarstwo na zwiekszenie laktacji.

    SOSNA i Michałek(20/07/03)

    Znasz odpowiedź na pytanie: Co na pokarm??

    Dodaj komentarz

    Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
    Logo