Co robić po terminie???!!!

Proszę Was wszystkie o rade: za 2 dni mija mój termin i wiem, że po terminie należy jezdzić do szpitala na KTG i sprawdzać czy z maluszkiem jest ok,no więc problem jest taki,że do szpitala mam jakieś 30-40minut więc wykluczone jest codzienne jeżdżenie na badanie poza tym mąż pracuje i nie miałby mnie kto wozić,w związku z tym pytania:
-czy zgłosić się dzień po terminie do szpitala i powiedzieć w jakiej jestem sytuacji (tzn.brak możliwości dojazdu)
-czy dzień po terminie to nie za wcześniej
-czy myślicie, że mnie zostawią już do porodu czy raczej odmówią
Osobiście dodam iż wolałabym być w domu ale boje się o maleństwo bo jednak po terminie to powinno się być pod kontrolą a zostając w domu takiej kontroli lekarskiej nie mam.

Jusi i Kulka (15.05.03.)

8 odpowiedzi na pytanie: Co robić po terminie???!!!

gwiazda Dodane ponad rok temu,

Re: Co robić po terminie???!!!

To chyba zalezy od szpitala. Ja też byłam po terminie i gdy się zgłosiłam już mnie nie wypuścili (bo w Sieradzu – gdzie mieszkam- po terminie nie wypuszczają tylko zatrzymują do porodu).
Pozdrawiam

Marta i Anastazja (04.01.03)

kicia1 Dodane ponad rok temu,

Re: Co robić po terminie???!!!

najlepiej skontaktuj sie ze swoim ginem

Kicia1 i Fasoleczka (03.01.2004)

jusi22 Dodane ponad rok temu,

Re: Co robić po terminie???!!!

Na moją ginkę nie mam co liczyć, zawiodłam sie na niej a już jest za pózno na zmiane lekarza dlatego prosze Was o rade.

Jusi i Kulka (15.05.03.)

kasiaiola Dodane ponad rok temu,

Re: Co robić po terminie???!!!

Jesli nie miałaś problemów w ciązy to nie ma sensu żebyś dzień po terminie drałowała do szpitala. Poczekaj kilka dni chyba że twój lekarz każe ci zrobić inaczej. Ja urodziłam 12 dni po terminie. do szpitala poszłam sama bo źle się czułam 10 dni po terminie. Poza tym byłam w domu tzn załatwiałam jeszcze mnóstwo spraw w urzęadch i bankach. Czułam się bardzo dobrze, ale byłam przygotowana na jazdę do szpitala w każdej chwili. KTG miałam robione w terminie porodu, ale nic nie wykazało. Potem dopiero jak zdgłosiłam sie do szpitala. Urodziłam zdrową i silna córeczkę. Teraz ma 8 mcy i jest cudowna.
Myślę więc że jeśli twoja ciąża przebiegała prawidłowo bez żadnych komplikacji to nie musisz się specjalnie martwić przez pierwsze 8-10 dni po terminie. Potem na pewno musisz wylądować w szpitalu bo teoretycznie powinnaś urodzic do 14 dni po terminie. Potem wywołuja poród.
W każdym razie życzę powodzenia.
Pozdrawiam
Kasia mama Oli

Kasia mama Oli

iwi Dodane ponad rok temu,

Re: Co robić po terminie???!!!

Zgadzam się z tym co napisała Ci Kasia, jeśli nie miałaś żadnych komplikacji w czasie ciąży, typu krwawienie, plamienie, skrócona szyjka, rozwarcie, nie brałaś fenoterolu, czujesz ruchy to wszystko jest w najlepszym porządku i nie ma sensu pchać się do szpitala zaraz po terminie. Dwa tygodnie przed i po to jest jak najbardziej w terminie. Siedź sobie w domciu i poczekaj aż natura da znać o sobie, chyba że coś będzie się działo to wtedy jedź do szpitala. Naprawdę, to żadna przyjemność leżeć w szpitalu z brzuchem i patrzeć na te wszystkie mamusie, które już mają dzieciątka przy sobie, a Ty wciąż musisz czekać.
Życzę cierpliwości i szybkiego rozwiązania

Iwcia i Laurusia urodzona 26.04

ada77 Dodane ponad rok temu,

Re: Co robić po terminie???!!!

To jest według mnie tak: oczywiście, że dwa tygodnie po terminie to wciąż “w terminie”, ale z drugiej strony w Twoim przypadku może warto byłoby zajrzeć do szpitala, własnie po to, żeby się upewnić, czy możesz sobie spokojnie czekać te dwa tygodnie, czy wszystko w porządku. Tak naprawdę warto to zrobić głównie ze względu na siebie. Wyobraź sobie o ile będziesz spokojniejsza wiedząc, że wszystko jest super i możesz sobie siedzieć i oczekiwac bez żadnego stresu. To pewne, że lekarze powiedzą Ci, ze wszytko o.k., ale lepiej to wiedziec, usłyszeć niż tylko sie domyślać i męczyć, denerwować, a domyslam się z tego postu, że jesteś troszkę zaniepokojona odległością od szpitala. Upewnij się i ciesz ostatnimi dniami… Całuski, wszystko będzie wspaniale, dzidzia będzie zdrowiuteńka, a natura sama zarządzi kiedy będzie mogła bezpiecznie przyjść na świat…A Ty musisz na to czekać w pełnym komforcie psychicznym.
ada77 i miki-01.06

mala103 Dodane ponad rok temu,

Re: Co robić po terminie???!!!

Ja też byłam po terminie i już mnie zostawili w szpitalu ale najlepiej porozmawiaj ze swoi lkarzem. Powodzenia/

Ania i Alicja

cat Dodane ponad rok temu,

Re: Co robić po terminie???!!!

Znasz odpowiedź na pytanie: Co robić po terminie???!!!

Dodaj komentarz

Oczekując na dziecko
ochrona w pracy
jak to jest bo ja czytałam ze z chwila stwierdzenia przez lekarza kobieta jest chroniona jest przez prawo w pracy a jedna z forumowiczek nasuneła mi ze dopiero od 12
Czytaj dalej
Dla starających się
jeszcze-testy ciażowe
mam pytanie - spóźnai mi si eokres 2 tyg, 2 testy-negatywne niestety,o co moze chodzić,miałyscie podobna sytuację???please,odp,bo zgłupiałam kompletnie...
Czytaj dalej