Co to jest HSG?

Dostałam skierowanie na badanie HSG, które będą mi przeprowadzać w szpitalu w 10 dniu cyklu.
Czy ktoś wie, na czym polega to badanie, jakie mogą być wyniki, czy jeśli coś stwierdzą jest to wyleczalne, czy mam szansę na zajście w ciąże i donoszenie jej?
Bardzo proszę o odpowiedzi.
Jola

2 odpowiedzi na pytanie: Co to jest HSG?

-edyta Dodane ponad rok temu,

Re: Co to jest HSG?

To jest badanie drożności jajowodów. Jeśli jajowód jest niedrożny, to go “przepychają” i szanse na zmajstrowanie maluszka wzrastają.
Pozdrawiam

Edyta

mygdu Dodane ponad rok temu,

Re: Co to jest HSG?

Badanie hsg szczególnie u kobiet z poronieniami polega na zbadaniu obrazu macicy w celu wykluczenia ewentualnych zrostów bądź przegrody.
Badanie polega na wstrzyknięciu do macicy płynu kantrastującego i zrbieniu zdjęć rtg. Robi się to w znieczuleniu. tylko zrób sobie przed zabiegiem badanie czystości pochwy czy nie ma tam żadnych bakteri. Pozdrawiam i trzymam kciuki:)

Mygdu

Znasz odpowiedź na pytanie: Co to jest HSG?

Dodaj komentarz

Oczekując na dziecko
Już za dwa dni USG!!!
Jejku, nie mogę się doczekać!!!!!! To już 10 tygodni minęło od ostatniego USG. ALe ten czas leci!!! Już naprawdę nie mogę się doczekać kiedy zobaczę dzidzię. Mam tylko nadzieję, że z
Czytaj dalej
Dla starających się
pomozcie
dziewczyny, zanim zaszlam w ciaze bralam cos, tzn srodki ECA amfe i trawe, czy dlatego tes moze nie wysjc? boje sie bo w organizmie pewnie jeszcze jest tego troszke mimo
Czytaj dalej