Co to może być…?

Dziewczyny,czy to możliwe żeby mojej córeczce zaczynały wychodzić ząbki???? Coś nie chce mi się w to wierzyć,bo chyba jeszcze za wcześnie,no ale może już dziąsełka ją pobolewają…??? Bardzo się ślini,a piąstek nie wyciąga z buzki,strasznie je gryzie i złości się przy tym niesamowicie,i w ogóle to marudzi prawie cały dzień…. Nie wiem jak jej pomóc,bo nie wiem co to może być.A jeśli by to były ząbki to co jest najlepsze w uśmierzeniu bólu dzieciaczka???
pozdrawiamy;
Dagmara i Oliwia (2,5 miesiąca)

4 odpowiedzi na pytanie: Co to może być…?

lea Dodane ponad rok temu,

Re: Co to może być…?

Z tego co mamusie tu pisały, dziecko może nawet urodzić się z ząbkami… Ktoś pisał też o ząbkowaniu w 3 miesiącu… bardzo niedawno był tu cały długi wątek o tym i o środkach, jakie moga pomóc – jeśli bardzo się niepokoisz i juz dizs chcesz znać odpowiedź – poszukaj, może wpisz w szukaniu hasło ząbkowanie… alebo cofnij kilka stron… było bardzo niedawno… Bo ja niestety nie pomogę – wszytsko jeszcze przede mną.

Lea i dzieciątko płci zmiennej acz niezmiennie kochanej (11.03.03)

Dodane ponad rok temu,

Re: Co to może być…?

To chyba jeszcze nie ząbkowanie. W wieku 2 miesięcy zaczynają intensywnie pracować ślinianki i pewnie stąd to ślinienie. Z drugiej strony nawet do 2 miesięcy przed pojawieniem się pierwszych ząbków dziecko zaczyna się ślinić.

Kaśka z Natalką (10 miesięcy)

misioaczek Dodane ponad rok temu,

Re: Co to może być…?

Kasia miała typowe objawy ząbkowania w wieku 3 miesięcy, a pierwsze ząbki (grupowo po 3 ) wyszły jej jak miała…….. 14 miesięcy….. To nie muszą być ząbki. Ogladnij tez dokładnie jamę ustną, może ma jakąś infekcję lub pleśniawki, które powodują dyskomfort.
Pozdrawiam Ania

renatek Dodane ponad rok temu,

Re: Co to może być…?

To ja jeszcze wczoraj pisałam o ząbkach. Dowiedziałam się niedawno od koleżanki o przypadku urodzenia się dziewczynki już z jednym ząbkiem (w listopadzie sama ten ząbek widziała). Pedriatra tej dziewczynki stwierdziła, że czytała o takich przypadkach, ale to był pierwszy z jakim się zetknęła.
Mój Łukasz jest przykładem dziecka, który wcześnie ząbkuje. Pierwszy ząbek wyszedł mu 10 dni temu (18.01i jest już bardzo duży) drugi wczoraj. Zaczął ząbkować przed skończeniem 3,5 miesiąca. Jak dwa tygodnie wcześniej widziałam powiększone dziąsła to nikt mi nie wierzył bo każdy twierdził, że za wcześnie (uwierzyli książkom ” dzieci zaczynają ząbkować w 6 miesiącu”).
Łukasz zaczął się ślinić jakies 1,5 miesiąca wcześniej. Myśleliśmy, że po prostu więcej produkuje śliny. Ząbki wyszły mu bezproblemowo więc nic specjalnie nie robiliśmy (tylko raz karmiłam go łyżeczką przed snem bo go za bardzo dziąsła bolały – to było dwa dni przed pojawieniem się ząbka). Nie mogę więc Ci pomóc w uśmierzaniu bólu bo ja nic nie robiłam.
Jeśli chciałabyś się trochę upewnić czy to ząbki to może zapytaj rodziców kiedy Tobie lub Twojemu mężowi wyszły pierwsze ząbki – to podobno dziedziczne choć w części.
Mi podobno w 4 miesiącu, mojemu bratu ciutke póżniej bo ok. 5. Więc widać Łukasz ma ząbki tak szybko po mnie. Nie wiem kiedy mojemu mężowi wyszły pierwsze ząbki bo nie ma już kogo się zapytać.
Trzymaj się czekaj na ząbki a na razie wycieraj ślinę. Życzę przy tym cierpliwości.

Renata i Łukasz (09-10-02)

Znasz odpowiedź na pytanie: Co to może być…?

Dodaj komentarz

Mam z dzieckiem taki problem
rozczepienie podniebienia
szukam mam,ktore mają podobny problem,szukam specjalistow,chirurgów,szpitali,informacji na temat rozczepienia podniebienia u noworodków.
Czytaj dalej
Wszystko o porodzie
Pomocy.o co chodzi ze znieczuleniem zewn-opon??
Witam,czy inne z.z.op jest do cesarki?przy ktorym sie chodzi,przy ktorym nie? czujemy parcie czy tez nie?juz sie tak zaplątalismy..kazdy mówi cos innego,podobno w wiekszosci przypadkow konczy sie porod kleszczami lub
Czytaj dalej