co z moją umową?

Witam bardzo serdecznie!
Może któraś z was jest lub była w podobnej sytuacji? Może coś mi poradzicie?
Umowę o pracę miałam podpisaną na okres próbny na 3 miesiące i skończyła mi się ona 31.12. Po tym czasie szef powiedział, że pracuję w ich firmie dalej, ale do tej pory nie mam kolejnej umowy o pracę, bo jakoś tak wyszło (firma dzieliła się na dwie i szef powiedział że jak już wszystko dograją to mi wypisze umowę i koledze, który był zatrudniony równocześnie ze mną). Już kilka razy rozmawiałam z szefem o mojej umowie i ciągle uspokaja mnie, że mam się o nicnie martwić – umowa będzie. Tylko kiedy… Już tracę cierpliwość! Jestem w 19 tygodniu ciąży. Szef o tym wie i przyjął to spokojnie. Obiecał, że przyjmie kogoś na umowę na zastępstwo. Poradźcie proszę jakich użyć argumentów bym w końcu otrzymała tę umowę. Bo bez niej czuję się jakoś niepewnie. Dzięki za wszelkie odpowiedzi. Pozdrawiam gorąco!

4 odpowiedzi na pytanie: co z moją umową?

doberek Dodane ponad rok temu,

Re: co z moją umową?

Z tego co wiem to jezeli pracodawca nie dał Tobie umowy w ciągu 14 dni to masz prawo uważać iż jesteś przyjęta na “Twoich warunkach” tzn. Na pełny etat i na czas nieokreślony-tak stanowi Kodeks Pracy i jeżeli bedziesz miała jakieś problemy to pozostaje Sąd pracy

kasia236 Dodane ponad rok temu,

Re: co z moją umową?

Wydaje mi się że jeżeli pracodawca nie podpisał z Tobą umowy,to można przypuszczać iż również nie zgłosił Twojej osoby do Zus-u,nie płaci na Ciebie składek,a kiedy Ty pójdziesz na zwolnienie przez miesiąc płaci Ci zakład pracy a później właśnie Zus.
Jeżeli Cię nie zarejestrował tzn. że pracujesz na czarno.A może Twój szef mysli sobie że pracujesz i to wszystko,że zatrudni kogoś na Twoje miejsce a Ty możesz sobie IŚĆ. A przecież mając zatrudnienie masz ubezpieczenie,masz prawa ! macierzyński,wychowawczy,masz prawo wrócić później do pracy. Nie daj się wmanewrować,mam nadzieję że Twój szef okaże sie uczciwym człowiekiem.
Mam nadzieję jednak że Cię zarejestrował,ja pracowałam w mojej firmie do lipca 2003 przez ponad dwa lata.Odeszłam i wróciłam na początku tego roku, mój szef również zwlekał z podpisaniem ze mną umowy,podpisał ( i tym samym mnie zarejestrował ) dopiero w kwietniu. Trzy tygodnie później okazało sie że jestem w ciąży. Od 10 maja na zwolnieniu ( praca po 12 godz przy kompie i na noce) a Zus teraz czepia sie że mam krótki okres zatrudnienia,sprawdzają czy umowa nie jest lipna, czy moja noga wogóle stanęła w tej firmie przy tym drugim zatrudnieniu, i czy umowa nie jest po znajomości, są kontrole w zakładzie pracy i ja przez to wszystko do tej pory nie mam pieniędzy z zus-u, jeszcze rozpatrują !!!
Ja jak nie mogłam się doprosić o moją umowę, powiedziałam że muszę wziąć kredyt a do tego jest mi potrzebne zaświadczenie że pracuje.
Poproś o takie,ciekawa jestem czy Ci da, bo jak Cię nie zarejestrował i nie ma szczerych intencji wobec Ciebie, to wystawiając takie zaświadczenie to raczej sobie dołek podkopie,a Ty weź je i dobrze schowaj.
Pozdrawiam.

Bąbelek

bramka Dodane ponad rok temu,

Re: co z moją umową?

Czy przypadkiem nie jest tak, ze jesli jedna umowa sie konczy i nie podpisuje sie nastepnej to obowiazuja warunki z pierwszej umowy z tym ze automatycznie przedluzone na czas nieokreslony? Sprawdz to w kodeksie pracy, bo wydaje mi sie, ze tak nam mowili na wykladach z prawa pracy, ale to bylo ladnych pare lat temu, wiec sie moglo pozmieniac.
Jesli nie mialas podpisanej umowy na okres probny to by byl problem!

Napisz jak to zalatwilas
Powodzenia
Bramka

ewa250 Dodane ponad rok temu,

Re: co z moją umową?

niby tak ale zus sie faktycznie moze przyczepic i wtedy sama zainteresowana bedzie musiala udowodnic swoja racje, a z pieniedzmi w razie zwolnienia beda zwlekac. W tej sytuacji wydaje sie konieczne przycisniecie pracodawcy a jesli to nic nie da wystapienie do sadu pracy o ustalenie istnienia stosunku pracy.

Ewa i roczny Jaś

Znasz odpowiedź na pytanie: co z moją umową?

Dodaj komentarz

Noworodek, niemowlę
Skórka od chleba na ząbkowanie-tak czy nie?
Witam czy dawać dziecku na ząbkowanie do gryzienia skórkę od chleba? Słyszałam, że lepiej nie dawać, ale dlaczego? Proszę o opinie. pozdrawiam Młoda i Mateuszek 25.05.2004
Czytaj dalej
Oczekując na dziecko
siniejące brodawki!!!
Hey dziewczyny! Od trzech dni zauważyłam, że sinieją mi brodawki. Czy to może być jeden z objawów ciąży? Dodam, że jeszcze nie wiem czy jestem, niedługo się okaże. Jak któraś
Czytaj dalej