co z ząbkami mam zrobić

No właśnie moze wy macie jakieś domowe sposoby na wzmocnienie zębów, bo Kubie strasznie zaczęły się psuć i wyglądają jakby miały się kruszyć mimo że słodycze je sporadycznie. Może wy mi coś podpowiecie. Podobno robi się lapisowanie azotanem srebra ale w związku, że można poparzyć dziecko to daje się “głupiego jasia” i trochę przeraża mnie cena bo sam syropek 250 zł i ok. pewnie 400 zł za ząbki, nie wiem czy jest sens bo po tym podobno trochę się kruszą a przecież niedługo i tak zaczną mu wypadać.

ula i kubuś (05.05.04)

4 odpowiedzi na pytanie: co z ząbkami mam zrobić

agnieszka210904 Dodane ponad rok temu,

Re: co z ząbkami mam zrobić

Ja Ci niestety nie pomogę. Też mam problem z ząbkami Bąbelka. Zaczęły się psuć jak miał 19 miesięcy. Dolne 4-rki są już popsute, ale żaden dentysta nie chce podjąć się leczenia ich, tymbardziej, że Sebuś nie chce otworzyć buzi. Próbowałam znaleźć kogoś w naszej okolicy, ale nie zdołałam. Życzę powodzenia.

aga i sebastian

ula77 Dodane ponad rok temu,

Re: co z ząbkami mam zrobić

Ja też mam problem z pokazaniem ząbków przez Kubę komuś obcemu. Na prośbę żeby pokazał ząbki zamyka mocniej buzię. I nic mi nie daję że częszcimy zazwyczaj 2 razy dziennie ząbki a słodycze ma tylko okazjonalnie.

ula i kubuś (05.05.04)

aneczkas Dodane ponad rok temu,

Re: co z ząbkami mam zrobić

Mojej Magdzie też psują się ząbki, ma już trzy dziury. Słodycze je sporadycznie. Byłam u dentysty chyba ze 4 razy, ma zaklejone dziurki, nie pamiętam czym. Jeszcze posmarował żelem wzmacniającym ząbki i kazał przyjść za miesiąc. Zdziwiłam się bo pozwalała sobie robić dosłownie wszystko, łacznie z czyszczeniem. A w domu też jest różnie z myciem. Lekarz powiedział,że taki urok nic na to nie poradzę, przepisał zymafluor. Kazał dawać przez jakis czas, nadmiar szkodzi. Stwierdził,że niekoniecznie drugie żąbki też będą się psuły. Pocieszam się,że moja siostrzenica też miała problemy, żęby w okropnym stanie, a drugie piękne, zdrowiutkie, bielutkie i co najważniejsze wcale się nie psują.

Będzie dobrze

pozdrawiam

andzia i madzia 06.05.04 r.

dorotka1 Dodane ponad rok temu,

Re: co z ząbkami mam zrobić

tak zaraz to pewnie nie wypadna, bo jeszcze ma troche czasu
moim zdaniem w takiej sytuacji warto leczyc

Znasz odpowiedź na pytanie: co z ząbkami mam zrobić

Dodaj komentarz

Oczekując na dziecko
dwa tyg w szpitalu i na tym nie koniec
czesc dziewczyny! dzsiaj przyszłam ze szpitala po dwutygodniowym, zupełnie niespodziewanym pobycie. Bolało mnie podbrzusze - nocy z soboty na niedziele praktycznie nie przespałam. Całą niedziele przelezałam i w poniedziałek poszłam do pracy
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
nienawidzę karmienia piersią
Pewnie posypią się na mnie gromy ale właśnie tak czuję... do niedawna byłam z siebie dumna...udało mi się przetrwać wiele kryzysów laktacyjnych (było naprawdę ciężko)...przełknęłam 1000 pytań dlaczego nie dopajam
Czytaj dalej