Cukrzyca ciążowa

Mam pytanie do bardziej doświadczonych :Ciężarówka: Czy któraś z Was wie może jak to dokładnie jest z tą cukrzycą? Właśnie odebrałam wyniki krzywej cukrowej i po godzinie wynik wyszedł mi poza normą – dokładnie 152 przy normie do 140. Wizyte mam dopiero za tydzień a juz dziś zaczynam fiksować. Czym grozi taka cukrzyca??

6 odpowiedzi na pytanie: Cukrzyca ciążowa

ma-ma Dodane ponad rok temu,

Telimena rozumiem, że to było po obciążeniu 50 g glukozy, następny krok to obciążenie 75 g glukozy i pobranie krwi na czczo, następnie po 1 godzinie od wypicia i później po 2 godzinach od wypicia. Wynik z obciążenia 75 g jest bardziej miarodajny (po godzinie glukoza powinna wzrosnąć do ok 140 a po 2 godzinach wrócić do stanu przybliżonego do poboru na czczo.

k-j Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez ania_79:Telimena rozumiem, że to było po obciążeniu 50 g glukozy, następny krok to obciążenie 75 g glukozy i pobranie krwi na czczo, następnie po 1 godzinie od wypicia i później po 2 godzinach od wypicia. Wynik z obciążenia 75 g jest bardziej miarodajny (po godzinie glukoza powinna wzrosnąć do ok 140 a po 2 godzinach wrócić do stanu przybliżonego do poboru na czczo.

ja przy glukozie 75g miałam tylko raz pobierana krew po 2godz i ta wyszła juz dobrze bo po 50g miałam powyzej 140,podwyzszony wynik nie musi wcale oznaczac cukrzycy tylko obnizona tolerancje,spróbuj diete uboga w słodycze i zrób jeszcze obciążenie 75g. Napewno bedzie dobrze…powodzonka

telimena Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez k.j:jspróbuj diete uboga w słodycze i zrób jeszcze obciążenie 75g.

Czy powinnam juz przejść na diete dla cukrzyków (posiłki co 2 godziny, unikanie soli, jabłek itp) przed badaniem czy dopiero po jego zrobieniu i odebraniu wyników – gdy wyjda źle?

Dodane ponad rok temu,

Ja miałam od razu robiony test obciążenia glukozą 75g, przed wypiciem krew pobrali i po wypiciu po 2godzinach. Gienek powiedział, że jest bardziej miarodajny od tego 50g. A robiłam już w pierwszym trymestrze bo u nas w rodzinie jest to choroba pospolita, że tak powiem i było duże ryzyko.

Dieta chorych na cukrzycę ciężarnych, nie szkodzi maleństwu, więc możesz ją zastosować zanim zrobisz obciążenie 75g glukozy. Ale z drugiej strony – wyjdzie inny cukier. Więc chyba lepiej jeść normalnie.
Trzymam aby wynik był dobry.

ma-ma Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez besss:…Ale z drugiej strony – wyjdzie inny cukier. Więc chyba lepiej jeść normalnie.

Też myślę że lepiej jeść normalnie a po wyniku jak trzeba będzie to przejdziesz na dietę. Przejście wcześniejsze na dietę dla cukrzyków może zafałszować wynik.

k-j Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez telimena:Czy powinnam juz przejść na diete dla cukrzyków (posiłki co 2 godziny, unikanie soli, jabłek itp) przed badaniem czy dopiero po jego zrobieniu i odebraniu wyników – gdy wyjda źle?

taka diete typowa dla cukrzyków na razie bym sobie odpusciła,ale zrezygnuj ze słodkiego jak na razie, a pózniej lekarz twój zadecyduje co dalej i ew wysle cie do poradni diabetologicznej

Znasz odpowiedź na pytanie: Cukrzyca ciążowa

Dodaj komentarz

Wiek przedszkolny
problem z przedszkolem
Moja siostrzenica już jaki czas temu poszła do przedszkola, jednak nadal ma problem i nielubi tam chodzić.Oczywiście problem istniej tylko rano, później w przedszkole z dziećmi jest już ok.
Czytaj dalej
Polecam
Grill elektryczny
Zamarzyło mi się kupić grill elektryczny. I teraz chciałabym uzyskać informacje - czy często na tym grilu w domu grilujecie? który najlepszy - zamykany z pokrywą czy otwarty??? Jakieś inne ważne porady przed
Czytaj dalej