cytologia-wynik pozytywny i negatywny????

co to znaczy???..taki mi wyszedl..to co wiem to ze mam powtorzyc?.. Ale co jesli wynik wyjdzie pozytywny??..co to oznacza..

help;;;prosze o rade!!!!!!

claudia..ur.29maja2003;)))

6 odpowiedzi na pytanie: cytologia-wynik pozytywny i negatywny????

 1. Re: cytologia-wynik pozytywny i negatywny????

  Ja nie rozumiem co to znaczy wynik pozytywny. W wyniku cytologii powinnaś mieć podana grupę i jeśli jest III to faktycznie powtórka konieczna. No chyba, że mówimy o cytologii czegoś innego niz szyjka…
  Tak czy siak nie martw się na zapas.
  POwodzenia

  Kas

  i…

  • Re: cytologia-wynik pozytywny i negatywny????

   ale co dokładnie jest napisane?
   nie martw się na zapas.

   Beata&Patryk(03.03.03)

   • Re: cytologia-wynik pozytywny i negatywny????

    Nie moze byc wynik poztywny lub negatywny, bo przy tym badaniu nie ma takich wyników. Wynik określa się w pięciu grupach:

    * Grupa I – w rozmazie stwierdza się prawidłowe komórki powierzchownych warstw nabłonka wielowarstwowego płaskiego tarczy szyjki macicy, komórki gruczołowe z kanału szyjki oraz pojedyncze komórki zapalne.

    * Grupa II – w rozmazie obok komórek stwierdzanych w grupie I-szej widać liczne komórki zapalne, komórki nabłonkowe wykazujące zmiany zwyrodnieniowe oraz komórki pochodzące z procesów regeneracyjnych. Grupa ta obejmuje bardzo szerokie spektrum zmian i dlatego winno się okreslić charakter zmiany na podstawie stwierdzonego obrazu morfologicznego, np. zapalenie czy proces regeneracyjny (reparacyjny). W przypadku zapalenia wprawny cytolog potrafi określić czynnik wywołujący zapalenie. W większości takich przypadków należy zaproponować badanie kontrolne po przeprowadzeniu leczenia przeciwzapalnego. W grupie II-giej nie stwierdza się komórek dysplastycznych czy nowotworowych. Grupa II-ga bardzo często występuje u pacjentek z nadżerką.

    * Grupa III – W rozmazie widać komórki z cechami dysplazji. Ponieważ określenie to obejmuje szerokie spektrum zmian, a ponadto w zależności od ich nasilenia i wieku pacjentki postępowanie lecznicze jest zróżnicowane, cytolog powinien każdorazowo określić jakiemu nasileniu dysplazji odpowiada stwierdzony obraz cytologiczny – małemu, średniemu czy dużemu. Jest to istotne między innymi dlatego, że zmiany o charakterze dysplazji małego stopnia są niekiedy wynikiem silnego odczynu zapalnego i mogą się cofnąć bez śladu po leczeniu przeciwzapalnym. Dalsze postępowanie diagnostyczne (np. pobranie wycinków z szyjki macicy) i lecznicze (np. elektrokonizacja szyjki) wdraża się wówczas, gdy zmiany utrzymują się przez kilka miesięcy mimo zastosowanego leczenia.

    * Grupa IV – w rozmazie stwierdza się komórki o cechach raka płaskonabłonkowego przedinwazyjnego.

    * Grupa V – w rozmazie stwierdza się komórki nowotworowe odpowiadające rakowi płaskonabłonkowemu naciekającemu szyjki macicy lub innemu nowotworowi złośliwemu szyjki lub trzonu macicy.

    Anulka 08.06.2004

    • Re: cytologia-wynik pozytywny i negatywny????

     yyytak..yracyja..yteryayzy sobyie przyypomynyyalam yze ytak tyo jesyt..ydodam ze miesyzkaym w usa..iy ytaki ywynyiyky dostalyam..z ynakazyem yprzeprowadzeyniey jesyzyceyy jednegoy yyyybaydaniay..
     pozdyrawiaymyy
     yjakies yyyyyyy ymi wyskakyujeyyyyyyyy

     claudia..ur.29maja2003;)))

     • Re: cytologia-wynik pozytywny i negatywny????

      zamien z POlski 214 na POlski przy klawiaturze, powinno pomoc 🙂

      Kas

      i…

      • Re: cytologia-wynik pozytywny i negatywny????

       w Stanach odchodzi się od takiego sposobu podawania wyników cytologii. teraz wyniki będą opisywane metodą betes’a (szczegółowy opis komórek rozpoznanych w wymazie).

       Znasz odpowiedź na pytanie: cytologia-wynik pozytywny i negatywny????

       Dodaj komentarz

       Mozarella w ciąży

       Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

       Czytaj dalej →

       Ile kosztuje żłobek?

       Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

       Czytaj dalej →

       Dziewczyny po cc – dreny

       Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

       Czytaj dalej →

       Meskie imie miedzynarodowe.

       Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

       Czytaj dalej →

       Wielotorbielowatość nerek

       W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

       Czytaj dalej →

       Ruchome kolano

       Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

       Czytaj dalej →
       Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
       Logo
       Enable registration in settings - general