Czas spania

Witam
Pojawił się mały problem z zasypianiem, choć nigdy go nie było. Zawsze kąpiel piżamka i spać. Córka ma swój pokój.Od kilku dni kiedy kładę mała do spania (2,5 r) ona najpierw skacze po łóżku a potem płacze ze nie chce tu spać płacz około godziny. Nie wiem co robić i jaka jest tego przyczyna :(. Dodam ze córka od 1,5 roku w ogóle nie sypia w dzień. Jeśli któraś z mam przechodziła coś podobnego proszę o rady.

4 odpowiedzi na pytanie: Czas spania

zuzel Dodane ponad rok temu,

U nas problemy z zasypianiem wieczornym są gdy:
– przegapimy normalną porę układania do snu. Dziecko jest tak zmęczone, że jęczy, smęci, ale iść spać nie chce.
– coś się dzieje w domu wieczorem. Są goście, robotnicy, ktoś z domowników szykuje się na jakieś wyjście. Dziecko nie chce czegoś przegapić.

Epizody że nie chce spać w swoim łóżku w swoim pokoju też się zdarzały. Wiązały się z dużymi zmianami typu powrót z wakacji, pojawienie się rodzeństwa.

Moje dziecko też raczej z tych mało śpiących. W dzień śpi tylko w żłobku. W domu nie śpi w dzień odkąd skończył rok. Rzadko zdarzają się dni, że zaśnie na drzemkę, choć zawsze po obiedzie, jeśli jesteśmy w domu, tak jak w żłóbku przebiera się w piżamę i kładzie do łóżka.

monikachorzow Dodane ponad rok temu,

a co robisz jak tak płaczę godzinę? siedzisz przy niej? wychodzisz? złościsz się?może wprowadź rytuał czytania książeczek przed snem….??
jak mój syn był mały i przeniesliśmy go z łóżeczka na tapczanik to tez miał jazdy że nie chciał spać. zaczęliśmy mu czytać.proste wierszyki brzechwy tuwima doroty gellner. z czasem tak to polubił,że sam przynosił ulubioną książeczkę,pokazywał swoje wierszyki i czytaliśmy razem -on na pamięć już znał tekst i jak pomyliłam zwrotkę to mnie poprawiał…. nie było wtedy problemu. słuchał i zasypiał….
albo cichutko puszczona spokojna muzyka-wiem,że są dzieci na które to działa….
u nas sposób z czytaniem sprawdził się bardzo 🙂

ninusiaklusia Dodane ponad rok temu,

To rożnie… ja zawsze siedziałam przy niej jak usypiała. Czasami wychodzę żeby się uspokoiła ale to rzadko. Staram się ja zagadać żeby przestała płakać, mówię jej żeby przytuliła swoje ulubione misie do spania, jak się tym zainteresuje to wtedy już z górki. Kładzie się i po jakimś czasie zasypia. Ale ona tak szybko nie daje się uspokoić…to jest najgorsze. Kiedyś próbowałam jej czytać ale wyrywała mi książkę, że ona będzie czytać i z tego też zrobiły się nerwy z jej strony.

berenika88 Dodane ponad rok temu,

A jak kupowałyście materac i łóżeczko?Ja już sama nie wiem będzie lepszy?miękki czy twardy?

Znasz odpowiedź na pytanie: Czas spania

Dodaj komentarz

Oczekując na dziecko
Strach o nienarodzone dziecko :( :(
Niewiedziałam gdzie to napisac i zdecydowałam sie na tym wątku mam ogromny strach i lęk o moja córke boje sie z kazdym dniem coraz bardziej i pisze zeby sie wygadac Jestem
Czytaj dalej
Tematy, których nie znalazłam w forum
skandal w zoo
aż sama nie wiem co powiedzieć [url]https://www.tokfm.pl/Tokfm/1,102433,16693641,Matki_oburzone_oslami_kopulujacymi_w_zoo__Radna_PiS.html[/url]
Czytaj dalej