Czas spania

Witam
Pojawił się mały problem z zasypianiem,:Hmmm…: choć nigdy go nie było. Zawsze kąpiel piżamka i spać. Córka ma swój pokój.Od kilku dni kiedy kładę mała do spania (2,5 r) ona najpierw skacze po łóżku a potem płacze ze nie chce tu spać płacz około godziny. Nie wiem co robić i jaka jest tego przyczyna :(. Dodam ze córka od 1,5 roku w ogóle nie sypia w dzień. Jeśli któraś z mam przechodziła coś podobnego proszę o rady.

4 odpowiedzi na pytanie: Czas spania

zuzel Dodane ponad rok temu,

U nas problemy z zasypianiem wieczornym są gdy:
– przegapimy normalną porę układania do snu. Dziecko jest tak zmęczone, że jęczy, smęci, ale iść spać nie chce.
– coś się dzieje w domu wieczorem. Są goście, robotnicy, ktoś z domowników szykuje się na jakieś wyjście. Dziecko nie chce czegoś przegapić.

Epizody że nie chce spać w swoim łóżku w swoim pokoju też się zdarzały. Wiązały się z dużymi zmianami typu powrót z wakacji, pojawienie się rodzeństwa.

Moje dziecko też raczej z tych mało śpiących. W dzień śpi tylko w żłobku. W domu nie śpi w dzień odkąd skończył rok. Rzadko zdarzają się dni, że zaśnie na drzemkę, choć zawsze po obiedzie, jeśli jesteśmy w domu, tak jak w żłóbku przebiera się w piżamę i kładzie do łóżka.

monikachorzow Dodane ponad rok temu,

a co robisz jak tak płaczę godzinę? siedzisz przy niej? wychodzisz? złościsz się ?może wprowadź rytuał czytania książeczek przed snem….??
jak mój syn był mały i przeniesliśmy go z łóżeczka na tapczanik to tez miał jazdy że nie chciał spać. zaczęliśmy mu czytać.proste wierszyki brzechwy tuwima doroty gellner. z czasem tak to polubił,że sam przynosił ulubioną książeczkę,pokazywał swoje wierszyki i czytaliśmy razem -on na pamięć już znał tekst i jak pomyliłam zwrotkę to mnie poprawiał …. nie było wtedy problemu. słuchał i zasypiał ….
albo cichutko puszczona spokojna muzyka-wiem,że są dzieci na które to działa….
u nas sposób z czytaniem sprawdził się bardzo 🙂

ninusiaklusia Dodane ponad rok temu,

To rożnie… ja zawsze siedziałam przy niej jak usypiała. Czasami wychodzę żeby się uspokoiła ale to rzadko. Staram się ja zagadać żeby przestała płakać , mówię jej żeby przytuliła swoje ulubione misie do spania, jak się tym zainteresuje to wtedy już z górki. Kładzie się i po jakimś czasie zasypia. Ale ona tak szybko nie daje się uspokoić…to jest najgorsze. Kiedyś próbowałam jej czytać ale wyrywała mi książkę, że ona będzie czytać i z tego też zrobiły się nerwy z jej strony.

berenika88 Dodane ponad rok temu,

A jak kupowałyście materac i łóżeczko?Ja już sama nie wiem będzie lepszy?miękki czy twardy?

Znasz odpowiedź na pytanie: Czas spania

Dodaj komentarz

Oczekując na dziecko
Strach o nienarodzone dziecko :( :(
Niewiedziałam gdzie to napisac i zdecydowałam sie na tym wątku mam ogromny strach i lęk o moja córke boje sie z kazdym dniem coraz bardziej i pisze zeby sie wygadac Jestem
Czytaj dalej
Tematy, których nie znalazłam w forum
skandal w zoo
aż sama nie wiem co powiedzieć [url]http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,102433,16693641,Matki_oburzone_oslami_kopulujacymi_w_zoo__Radna_PiS.html[/url]
Czytaj dalej