Forum: ORGANIZACYJNE

Czekamy na Wasze opinie o artykul. o nieplodnosci!

Na sronie glownej naszego serwisu umiescilismy dwa artykuly :13 pytan o in vitro i Szklane dzieci -IVF (etapy, skutecznosc, itd.)
Co sadzicie o tych artykulach? Czy dowiedzialyscie sie czegos nowego? Moze czegos tam zabraklo! Chcemy sprostac waszym oczekiwaniom, czekamy na opinie i komentarze,

Z poważaniem,
Redaktor

2 odpowiedzi na pytanie: Czekamy na Wasze opinie o artykul. o nieplodnosci!

aska Dodane ponad rok temu,

Re: Czekamy na Wasze opinie o artykul. o nieplodnosci!

Szanowny Redaktorze,
Przede wszystkim cieszę się, że poświęcacie sprawom niepłodności dużo uwagi. Nie będę oceniała zamieszczonych artykułów, tylko napiszę jakiej informacji jeszcze bym oczekiwała.
Otóż ostatnio interesuje mnie temat refundacji kosztów diagnozy i leczenia niepłodności w ramach ubezpieczenia zdrowotnego. Z listu, który otrzymałam z Ministerstwa Zdrowia (jego treść pozwoliłam sobie przytoczyć na łamach forum) wynika, że właściwie tylko techniki wspomaganego rozrodu (inseminacja, zapłodnienie in vitro) nie są objęte ubezpieczeniem. Zastanawiam się jak to jest naprawdę z tą refundacją kosztów i jakie badania niepłodna para może w ich ramach wykonać?
Trochę miałam do czynienia z państwową służbą zdrowia, bo przez pewien czas korzystałam z usług publicznej kliniki niepłodności. Niestety nie dysponowała ona najlepszym sprzętem. Przykładowo urządzenie do wykonywania USG pamiętało jeszcze chyba czasy naszych babć a lekarz bardziej się domyślał niż faktycznie coś widział na monitorze. Efekt leczenia był taki, że pan doktor polecił nam Białystok (oczywiście w celu poddania się sztucznemu zapłodnieniu). Lekarzowi nie mam nic do zarzucenia (no może tylko to, że palił papierosy w trakcie wizyty), tym bardziej, że inny potwierdził jego diagnozę. Chodzi tylko o to ile ma nam do zaoferowania tego typu placówka?
Niedawno dowiedziałam się o istnieniu innej kliniki leczenia niepłodności w moim mieście. Niestety lekarze przyjmują wyłącznie w godzinach porannych i południowych. Ile razy można się zwalniać z pracy?
To obrazuje jaki jest stosunek państwa i ludzi w nim rządzących do problemu niepłodności.
Jak widać nikogo „tam na górze” nie zraża ujemny przyrost naturalny.
Aska

aga10 Dodane ponad rok temu,

Re: Czekamy na Wasze opinie o artykul. o nieplodnosci!

Dziękujemy bardzo za zainteresowanie tematem. Z popularności, jaką cieszy się wątek NIEPŁODNOŚĆ, można wnioskować, że temat jest bardzo ważny i osoby borykające się z tym problemem mają bardzo dużą potrzebę rozmawiania o swoich doświadczeniach, które pomagają innym w ich leczeniu i psychice.
Artykuły przedstawione przez Redakcję na stronie tytułowej były, wg mnie, interesujące i zawierały najbardziej istotne sprawy związane z niepłodnością. Ja, po ponad 3-letnim leczeniu i kilku zabiegach IVF, nie dowiedziałam się z nich wiele nowego, ale jednocześnie, ze swoim bagażem doświadczeń, czuję się upoważniona do oceny tych informacji i dlatego oceniam je dobrze. Pozdrawiam.

Znasz odpowiedź na pytanie: Czekamy na Wasze opinie o artykul. o nieplodnosci!?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Leczenie niepłodności
jeszcze 6 dlugich dni
czesc jeszcze 6 dni zostalo do zrobienia testu jejku jak ten czas sie wlecze tak bardzo chcialabym zeby jutro byla juz niedziela dziewczyny jak wy dajecie sobie rade z
Czytaj dalej
Leczenie niepłodności
Czy tym razem się uda?
Proszę Was dziewczyny o radę, zaczynam nowe wspomaganie i odliczanie od początku... tyle, że chyba bez zatrzyku i bez śledzenia jajeczka na "wizji" :))) co radzicie, żeby się wstrzelić? testy
Czytaj dalej