częściowe przysposobienie?

witam
mam pytanie co to znaczy częściowe przysposobienie?
Towarzystwo ubezpieczeniowe odmówiło mi wypacenia odszkodowania za teścia przysyłając uzasadnienie takie:
“za teścia uwaza się ojca małżonka Ubezpieczonego ub osobę, która dokonała pełnego lub częściowego przysposobienia małżonka Ubezpieczonego, jeśli nie żyje naturalny ojciec”

otóż naturalny ojciec nie zyje a ojczym pozostawał w związku małżeńskim z matką aż do chwiliśmierci- czy wiec towarzystwo ubezpieczeniowe ma racje odmawiając wypłacenia odszkodowania??
Ponadto ubezpieczyciel pisze” z dostarczonej dokumentacji nie wynika iz zmarły ojczym dokanał pełnego lub cześciowego przysposobienia….”

jak udokumentować częsciowe przysposobienie?? czy to iż wychowywał mnie nie znaczy że mnie częsciowo przysposobił??

Wyjaśnijcie mi te kwestie

kate&Eryk(26.01.04) & Alan(31.01.07)

1 odpowiedzi na pytanie: częściowe przysposobienie?

morena Dodane ponad rok temu,

Re: częściowe przysposobienie?

kodeks rodzinny i opiekuńczy:

————–
Art. 124.
§ 1. Na żądanie przysposabiającego i za zgodą osób, których zgoda jest do przysposobienia potrzebna, sąd opiekuńczy orzeka, że skutki przysposobienia polegać będą wyłącznie na powstaniu stosunku między przysposabiającym a przysposobionym. Jednakże i w tym wypadku skutki przysposobienia rozciągają się na zstępnych przysposobionego.

§ 2. Nie jest dopuszczalne ograniczenie skutków przysposobienia w wypadku, gdy rodzice przysposobionego wyrazili przed sądem opiekuńczym zgodę na przysposobienie dziecka bez wskazania osoby przysposabiającego.

§ 3. Na żądanie przysposabiającego i za zgodą osób, których zgoda jest do przysposobienia potrzebna, sąd opiekuńczy może w okresie małoletności przysposobionego zmienić przysposobienie orzeczone stosownie do § 1 na przysposobienie, którego skutki podlegają przepisom art. 121-123.

—————
Powyższy artykuł mówi o przysposobieniu częściowym, które różni się od całkowitego tym, że stosunek pokrewieństwa powstaje tylko między adoptującym a adoptowanym, a w przypadku przysposobienia całkowitego stosunek pokrewieństwa rozciąga się na całą rodzinę.
Przysposobienie (każde) orzeka sąd, sam fakt wychowywania nie powoduje przysposobienia.

Wygląda na to, że Tow.Ub. ma rację.

Znasz odpowiedź na pytanie: częściowe przysposobienie?

Dodaj komentarz

Wiek przedszkolny
Jak wzmocnić włosy ??
Moja córka ma prawie 5 lat włosy ma strasznie cienkie, takie piórka. Nic nie mogę z nich zrobić rzadnego kitka, nic, jedynie jakąs spineczkę wpiąć. włosy zazwyczaj ma krótkie bo
Czytaj dalej
Dla starających się
badania PRL TSH???
mam pytanie bo nie wiem czy mozna podczas okresu robic badania PRL, TSH? (czy są wtedy wiarygodne)... pozdrawiam sylwia
Czytaj dalej