Czy “cesarki” planują na niedzielę?

Moje drogie! Własnie zawładnęła mną wielka i smutna wątpliwość. Otóż ze względu na wzrok ( przypuszczenie, że może się odkleić siatkówka) będę miała cc. Termin mojego porodu wypada na 1 czerwca, a ponieważ to ładna data ( Dzień Dziecka) pani doktor stwierdziła – zresztą przy moim aplauzie – że świetnie byłoby zrobić ową cesarkę właśnie wtedy. Tak też to sobie ustaliłyśmy ( oczywiście na wypadek gdyby Mikuś nie wyszedł wcześniej z własnej inicjatywy), ale teraz uświadomiłam sobie, że to…niedziela. I tak sobie myślę: czy cesarki planowane są również na niedzielę???Zdaję sobie sprawę, że jeśli akcja porodowa się po prostu zacznie a jest wskazanie do cc to pewnie je zrobią – w końcu są dyżury. Ale jeśli akcja się nie zacznie i w grę będzie wchodziła tylko cesarka “z premedytacją”? czy zaplanują ją na niedzielę??? Nie mam zielonego pojęcia. Czy nie będa woleli zrobić jej w dniu roboczym, kiedy ekipa będzie liczniejsza???
ada77 i miki-01.06

10 odpowiedzi na pytanie: Czy “cesarki” planują na niedzielę?

aika Dodane ponad rok temu,

Re: Czy “cesarki” planują na niedzielę?

Też będę miała “planowaną ” cesarkę ale u mnie na pewno będzie to dzień roboczy. Na pewno jest wtedy więcej lekarzy na dyżurze.
A wybrałaś już rodzaj znieczulenia?
Pozdrawiam
aika i maluszki (19.06.2003)

lea Dodane ponad rok temu,

Re: Czy “cesarki” planują na niedzielę?

Wg mnie w każdą niedzielę w szpitalu jest pełna ekipa operacyjna i zabiegowa, i ginekologiczna. Przecież są nagłe wypadki, wtedy się nie ściąga ludzi z domu, musza być na miejscu!
Zresztą do cc specjalnie wielkiej ekipy nie potrzeba, operuje 1 lekarz, u mnie asystowała moja położna, anestezjolog a reszta to już dodatki kosmetyczne 😉

Ale jeśli Ci się nie uda, to nie martw się… pomyśl… dziecko nie będzie miało dnia dziecka… będzi emiało tego dnia urodziny i ominą je dodatkowe prezenty, dodatkowe poczucie wyjątkowości tego dnia… nie będzi emogło jednego dnia np. iść na dyskotekę z okazji dnia dziecka w szkole i zorganizować urodzin dla znajomych…
czesto rodzice wybierają sobie fajne daty urodzin dziecka – a to wigilia, a to walentynki – a tak naprawde to tylko rodzice są z takiej daty zadowoleni, a dzieci jej żałują…

ada77 Dodane ponad rok temu,

Re: Czy “cesarki” planują na niedzielę?

Wiesz co? Właściwie w ten sposób o tym nie pomyślałam. Faktycznie, może i dzidzia wcale nie byłaby zadowolona z tej daty? Może miałaby poczucie, że ją coś omija? I tej wersji na wszelki wypadek będę się trzymać…dzięki ;-)))
ada77 i miki-01.06

ada77 Dodane ponad rok temu,

Re: Czy “cesarki” planują na niedzielę?

Co prawda myśl, że będę świadoma faktu, iż ktoś właśnie zapamiętale dłubie mi w brzuszku, a wcześniej go przecina sparwia, że włosy stają mi dęba na glowie. Ale podobno znieczulenie zewnątrzoponowe lub podpajęczynówkowe jest bezpieczniejsze dla dzidzi niz zupełne, dlatego raczej takie “od pasa w dół”. Kóre dokładnie jeszcze sama nie wiem, ale sądzę, iz zdam się na anastezjologa… A Ty o jakim myslisz?
Pozdrowionka
ada77

lea Dodane ponad rok temu,

Re: Czy “cesarki” planują na niedzielę?

A ja miałam podpajęczynówkowe i absolutnie nic nie czułam, a żeby nie być świadoma tego, co sie tam dzieje i nie wyobrażać sobie tego – rozmawiałam z pielegniarką która przy mnie stała – pytałam ją o jej zycie, opowiadałam o sobie, pomogło mi to przemóc panikę (operacja była z zaskoczenia).
Ja też się bałam świadomości bycia operowaną, ale było naprawdę ok! No i skończył się ten straszny ból…

monia27 Dodane ponad rok temu,

Re: Czy “cesarki” planują na niedzielę?

Wydaje mi sie ze przy porodach nie ma czegos takiego jak dzien zwykly i swiateczny,jak rodzisz ,kazdy dzien jest taki sam i taka sama powinna byc obsluga,nie martw sie ,w szpitalu jest to napewno dzien jak kazdy inny

Monia i chlopaczek (30.08.03)

aika Dodane ponad rok temu,

Re: Czy “cesarki” planują na niedzielę?

Lekarz proponuje mi podpajęczynówkowe lub narkozę.
Bardzo chciałabym być świadoma podczas narodzin maluszków z drugiej jednak strony słyszałam że nie zawsze podpajeczynówkowe działa i że należy po nim leżeć około 12 godz.? A narkozy się boję.
Tak więc wciąż się waham.
Pozdrawiam
aika i maluszki (19.06.2003)

garg Dodane ponad rok temu,

Re: termin cesarki planowanej

Ja też będę miała cc z powodu ułożenia malucha.
Dzisiaj mam o tym rozmawiać z lekarzem, chociaż miałam zgłosić się za tydzień. A to dlatego, że w weekend dostałam okropnych skurczy, i myślałam , że to już, ale jakoś przeszło…
Chcę się zapytać kiedy można się najwczesniej umówić, bo nie chcę żeby zaskoczył mnie poród naturalny.
Ile dni wczesniej od teoretycznego terminu porodu jesteś umówiona na cc?

Monika + Julek oczekiwany 10.06.’03 +/- 2 tyg.

aika Dodane ponad rok temu,

Re: termin cesarki planowanej

Lekarz planuje zroboić to w 38 tyg. ciąży czyli 2 tyg. przed terminem.Z tego co słyszałam planowane cesarki robią właśnie w 38 tygodniu.Ja nie mogę się już doczekać!
Tylko ten wybór znieczulenia…
Pozdrawiam
aika i maluszki (19.06.2003)?

garg Dodane ponad rok temu,

Re: termin cesarki planowanej

A mój gin wczoraj wieczorem powiedział, że w św Zofii robią planowe cesarki po 38 tygodniu – czyli w 39 lub 40.
I kazał mi czekać jeszcze tydzień. W poniedziałek na wizycie mamy wszystko omówić.
Jestem trochę niespokojna bo w innym poście przeczytałam, że III stopień dojrzałości łozyska kwalifikuje już do porodu, a taki mi wyszedł po USG w ostatnim dniu 36 tygodnia.
Teraz zaczełam 38 tydzień więć siedzę jak na szpilkach.
Zwłaszcza, że wszsycy w rodzinie mówią, żeby już, żeby nie czekać, bo się coś stanie – totalnie nerwowa atmosfera…

Monika + Julek oczekiwany 10.06.’03 +/- 2 tyg.

Znasz odpowiedź na pytanie: Czy “cesarki” planują na niedzielę?

Dodaj komentarz

Dla starających się
po tabletkach anty
Od ok. 2 miesięcy zaglądam na forum i wreszcie zdecydowałam się przedstawić. W tym roku skończę 27 lat i w połowie marca odstawiłam pigułki antykoncepcyjne. Lekarz zalecił mi odczekać 3
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
melduję się
Urodziłam 6 maja o godz 17 córeczkę Olgę. Jest oczywiście cudowna , aczkolwiek na razie głównie śpi , je i wiecie co jeszcze. Ważyła 3800 , i miała 58 cm.
Czytaj dalej