Czy dajecie mleko hypoalergiczne + zwyczajne??

Mam pytanko:
Ola była do tej pory na cycusiu – teraz mam jej dawać na noc sztuczne mleczko – lekarz polecił dawać Bebilon Pepti – mała nie ma alergii na zadne jedzonko, ale jak powiedział “profilaktycznie”.
Bebilon jej nie smakuje i kupiłam NAN 2R – pyszne, słodziutkie i zapychające “na noc”.
I tu moje pytanie: czy można dawać jej w jeden dzień Bebilon, a w drugi NAN i tak co drugi dzień??
Dzięki za odpowiedzi

Olka (13.12.2003)

2 odpowiedzi na pytanie: Czy dajecie mleko hypoalergiczne + zwyczajne??

 1. Re: Czy dajecie mleko hypoalergiczne + zwyczajne??

  Pepti jest bezmlecznym pokarmem leczniczym…ciężko wyczuć co miał na myśli Twój lekarz mówiąc “profilaktycznie”??? Podaje się je raczej z jakiegoś konkretnego powodu – np. alergia pokarmowa na białka! My jesteśmy na pepti, ale ze względu na potworne kolki – u nas pomogło i polepszyło się po tym, ale mieliśmy konkretny cel: próba wyeliminowania kolki dietą bezmleczną ! Nie wiem w jakim celu u Ciebie miałaby być wprowadzona taka dieta więc ciężko coś doradzić…..z reguły lekarze nie polecają stosowania dwóch różnych mieszanek bo brzuszek malucha jest bardzo wrażliwy a każda zmiana to “duże przeżycie” dla kiszeczek 🙂 Ja na Twoim miejscu stosowałabym jedno mleczko! Pozdrawiam,

  • Re: Czy dajecie mleko hypoalergiczne + zwyczajne??

   Ja zdecydowałabym się na jedno mleko. Zuzanka od urodzenia jest na nutramigenie, moje pediatra też kazała mi je podawać tak na wszelki wypadek (obciażenie alergiczne po tatusiu). Zuzanka oprócz koszmarnych kolek rozwijała się świetnie, potem gdy wprowadzałam jej pokarmy też wszystko pięknie. I nagle w 15 miesiacu chciałam jej Nutramigen zmienić na zwykłe mleko neste junior i okazało się że dostała strasznej wysypki :(( “i tak na wszelki wypadek” mojej pediatry okazał się słuszny.
   Lepiej zdecyduj się na jedno mleczko

   Izka i Zuzanka (12.V.2002)

   Znasz odpowiedź na pytanie: Czy dajecie mleko hypoalergiczne + zwyczajne??

   Dodaj komentarz

   Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
   Logo