Czy iść do okulisty?

Cześć dziewczyny,

Poradźcie proszę czy mam wybrać się do okulisty z córcią 17 – miesięczną. Niepokoi mnie fakt, że jak wyszło słoneczko moje dziecko mruży oczka i płacze pomimo że ma kapelusik i daszek od kapelusika troszkę daje cienia, płacze też jak zapalam mocniejsze światło w domu. Tak się dzieje od jakiegoś czasu i zaczęło mnie to niepokoić. Zastanawiam się czy takie małe dziecko da zbadać sobie wzrok może jakoś komputerowo czy jak. Nie wiem też czy mam szukać okulisty jakiegos dziecięcego czy normaly okulista. Boję się też żeby to nie była jakaś wada wzroku, bo mój mąż ma wadę wzroku i chodzi w okularach.

Pozdrawiam

Kristina 75+Klaudusia (17 – mieisięczniak)

4 odpowiedzi na pytanie: Czy iść do okulisty?

 1. Re: Czy iść do okulisty?

  Idź bo będziesz spokojniejsza. Takie maluchy też chodzą do okulisty i mają badane oczka. Musisz dmuchać na zimne skoro mąż ma wadę wzroku.

  Aga i Ania 13 miesięcy

  • Re: Czy iść do okulisty?

   My bylismy u okulisty, to jedyny lekarz u ktorego Maksui sie cieszyl. Ja trzymalam go na kolanach a doktorka, swiecila jakas lampka i ogladala oczka, komuterowo nie mielismy bo nie bylo potrzeby.
   Lepiej idz, sprawdz bo z oczkami nie zarotw a lepiej wiedziec co jest grane.

   • Re: Czy iść do okulisty?

    Tak!Tak!Lepiej idź do okulisty, i jeśli możliwe to do dziecięcego, ale do okulisty dla dorosłych też może być. My byliśmy u okulisty jak Marcel miał 4 miesiącei stwierdzono nadwzroczność, i właśnie teraz czeka nas znowu wizyta,(kazali powtórnie zbadać oczka jak Marcel skończy rok).Ale mam nadzieję,że jemu się wada cofnęła.Lepiej idź, może to tylko od słonka, bo za ostro świeci.
    !!!

    • Re: Czy iść do okulisty?

     idź do okulisty, oni też mają swoje sposoby na zbadanie wzroku u małego dziecka. Zuzia była jak miała 13, a potem 18 miesięcy. A ty bedziesz spokojniejsza. Niektóre wady okulista wykryje poprzez świecenie latarką w oczy, inne trzba zbadać komputerowo

     Izka i Zuzanka (12.V.2002)

     Znasz odpowiedź na pytanie: Czy iść do okulisty?

     Dodaj komentarz

     Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
     Logo