czy jąka się?

Mam pytanie dotyczące mowienia przez małe dziecko. Mała ma 2 lata i 2-mce m- mówi bardzo ladnie bo całymi zdaniami. Jest raczej zywym dzieckiem. Zwraca na wszystko uwage, pyta się często gdy ja cos zainteresuje. Ostatnio zaczela zacinac się mowiac cos szybko lub z emocjami. Najczesciej robi to gdy chce cos szybko powiedziec a brakuje jej slowa lub go nie zna. Nie robi tego często, ale zdarza się. Czy mam się udac do logopedy, czy można tak rozpoznac jakanie się ???

Cenka + Mila 28.05.03

2 odpowiedzi na pytanie: czy jąka się?

viccy Dodane ponad rok temu,

Re: czy jąka się?

tak może rozpoczynać się jąkanie, ale nie musi. Dużo dzieci się jąka i to później samoistnie przechodzi. Gdyby jednak nie przeszło to lepiej udaj się do logopedy. Gdybyś chciała jakieś namiary to mam na taką panią, ale to jest dłuuuuuga i truuudna droga, ale jeśli chodzi o dzieci to jest to wyleczalne. Dzieci leczy się chyba nie wcześniej niż 4 – 5 letnie. Może na początek zobacz czy dziecko oddycha przeponą czyli brzuszkiem , a nie tylko klatką piersiową. Pozdrawiam i życzę, żeby to samo minęło.


Viccy + Sara 11.07.2005

jagoda Dodane ponad rok temu,

Re: czy jąka się?

Nie martw sie, u nas jest dokladnie to samo. Na bilansie dwulatka wspominalam o tym pediatrze i uspokoila mnie, ze wszystkow porzadku i ze to taki wiek.

Moja mala tez strasznie duzo chce powiedziec a nie zna jeszcze wszystkich slow i to jest chyba najprostrze wytlumaczenie tego “jakania”.

Pozdrawiamy.

Basia i Jagódka

Znasz odpowiedź na pytanie: czy jąka się??

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Jedno- i dwulatki
zasiłek wychowawczy
Od grudnia do sierpnia przyznano mi zasiłek wychowawczy, a urlop mam do końca września. Jakie dokumenty muszę złożyć, zeby przyznano mi go jeszce na jeden miesiąc? Może ktoś się orientuje? [b]Ania
Czytaj dalej
Wiek przedszkolny
czy to jąkanie?
Mam pytanie dotyczące mowienia przez małe dziecko. Mała ma 2 lata i 2-mce m- mówi bardzo ladnie bo całymi zdaniami. Jest raczej zywym dzieckiem. Zwraca na wszystko uwage, pyta
Czytaj dalej