czy jeszcze butelka…

Czy dajecie jeszcze butlę waszym trzylatkom i czy po całym dniu wasze mieszkanie wygląda jakby “przeszedł Huragan”?

12 odpowiedzi na pytanie: czy jeszcze butelka…

mirella27 Dodane ponad rok temu,

Re: czy jeszcze butelka…

Natalka skonczy w maju cztery latka i dostaje jeszcze wieczorem butelkę.Wiem, że powinnam już jej nie podawać butelki ale sama pamietam z dzieciństwa jak piłam kakao przez smoczek i było to takie przyjemne…;)
Ania-mama NATALKI(prawie 4 lata) i KAMILKI(prawie 1 rok)

Dodane ponad rok temu,

Re: czy jeszcze butelka…

Butelka zostaje pożarta dwa razy dziennie: rano i wieczorem choć czasami z mniejszym a czasami z większym smakiem. Po wieczornej myjemy oczywiście ząbki. W butelce znajduje się kasza manna na mleku.

aga-bart Dodane ponad rok temu,

Re: czy jeszcze butelka…

Miło mi, że są jeszcze trzylatki na butlach. Julka, też wypija jeszcze 2 butle rano i wieczorem (też kaszka na mleku). Trochę mnie to cieszy, bo to jest jej jedyne śniadanie i kolacja.

japanka Dodane ponad rok temu,

Re: czy jeszcze butelka…

mój Michał nigdy nie pił mleka z butelki a to dlatego że długo karmiłam piersią i nie było mowy o butelce.
Kaszkę podaję łyżeczką.
Mojej siostry rodzonej synek dostaje kaszkę Nestle w butli, smiesznie wygląda bo duży z niego chłopak a ciućka jak niemowlak hi hi wypija i nie ma zadnych śladów a ma 3,5 roku.

Ania mama 28 miesięcznego Michałka

renia Dodane ponad rok temu,

Re: czy jeszcze butelka…

Ania skonczyla z butelka, jak miala roczek. A mieszkanie wyglada zawsze jak po przejsciu 2 huraganow i wlasnie wtedy najczesciej do nas wpadaja niezapowiedziani goscie :-).

Renia
mama Asi (listopad 1999) i Ani (listopad 2001)

myszka23 Dodane ponad rok temu,

Re: czy jeszcze butelka…

Moja Natalka przestała pić mleko z butelki tuż przed swoimi 3 urodzinkami. Herbatke od dawna piła z kubeczka.
A co do tego pobojowiska w domu, to mam z Natalką taką umowę, że u siebie w pokoju może robić wszystko (tzn.wszystko dozwolone!!!). Natomiast nie roznosi zabawek pocałym domu-przynajmniej nie w koszmarnych ilościach. Oczywiście zdarza jej się bawiś w coś w salonie, w kuchni ma swoje miejsce do prac artystycznych-tzn.malowanie, rysowanie, klejenie itd. I taka umowa z dzieckiem jest ok.

Myszka-mama 3,5 letniej Natalki i Kacperka(29.03.04)

palka79 Dodane ponad rok temu,

Re: czy jeszcze butelka…

Jestem chyba złą matką! moja Jula nie dość że wypija butle rano i wieczorem, to jeszcze czasem w dzień sobie zażyczy! a do tego smok obowiązkowo! ma 2,5 lata, jakaś uzależniona jest czy co?

Paulina, Julianka (2,5) i Alanka (liistopad2003)

vieta Dodane ponad rok temu,

Re: czy jeszcze butelka…

sprzątam codziennie i wogóle tego nie widać, bo wystarczy Julka i jej tatuś jak wejdą do domku, to już bałagan musi być.
Julia pije ze wszystkiego, tzn. i z kubka i z butelki(bo jest wygodniej, ale z usnikiem, bez smoczka).

vieta Dodane ponad rok temu,

Re: czy jeszcze butelka…

możliwe że przyzwyczaiła się….spróbuj może dać jej w kubeczku – kapeczku.
Wychodzę z założenia że nie ma sensu dziecka odzwyczajać na siłę, ale ty zrób jak uważasz.

aga-bart Dodane ponad rok temu,

Re: czy jeszcze butelka…

Julka może i w dzień też by wypiła butlę ale już od dawna picie jej dawałam na poczętku w kubkach niekapkach a potem już nie chciała bo chciała pić tak jak my i doś szybko się nauczyła, latem dawaliśmy jej soczki przez słomkę i też butla poszła w niepamięć tylko ta wieczorna i ranna. Ale tak szczerze to mi jest wygodnie rano zrobić butlę z kaszką a wieczorem nie wyobrażam sobie jakby Julka po wieczornej kąpileli nie wypiła swojej butli. Kolacji za zwyczaj nie chce jeść. Ale myślę, że to nie potrwa zbyt długo bo smoczek jest w opłakanym stanie jedna wielka dziura. Fe!.

dominikak Dodane ponad rok temu,

Re: czy jeszcze butelka…

Mój Kuba ma 3 lata i 9 miesięcy, z butlą, smokiem i pieluchami pożegnał się w wieku 11 miesięcy. Udało mi się to bez jakichkolwiek problemów, według rady mojej mamy <wypróbowała to na mnie i na bracie) przez dawa tygodnie obrzydzałam dziecku butelkę i smoczka, mówiąc, ile tam jest robaków i jakie będą brzykie ząbki, potem zanurzyłam smoczki w fusach od kawy i położyłam w widocznym miejscu. Kuba przerazony sam wyrzucił wszystkie smoczki i butelki i problem zniknął 🙂 Polecam

Dominika

Znasz odpowiedź na pytanie: czy jeszcze butelka…?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Oczekując na dziecko
Relanium
brala ktoras ? ja musialam, bo tak mnie promotor wkurzyl, ze dostalam skurczu w 27 tygodniu. i kilka nosp. bralam przez 3 dni, 1 tabletke rano, 1 wieczorem. po godzinie
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
listopadowe mamy-kiedy powrót do pracy?
Niestety mój powrót do pracy zbliża się milowymi krokami - nad czym baaaaaadrzo ubolewam. Pomimo, że wykorzystam 20 dni zaległego urlopu i znaczną częśc nowego musze wrócić do pracy w
Czytaj dalej