Czy któraś z was pracuje w domu?

Są teraz takie zawody, firmy, które daja możliwość pracy z domu. Ewentualnie czasem jakiś wyjazd. To na pewno super sprawa z punktu widzenia bycia z dzieckiem; ale jak to się ma do pracy i “wydajności”: czy dzieci nie przeszkadzaja wam w pracy, przychodzą na kolana, grzebią w papierach…?
Mam mozliwość tak pracować od przyszłego roku, ale czy to będzie efektywne? Czy da się w taki sposób NAPRAWDĘ pracować i NAPRAWDĘ spędzać czas z dziekiem po południu. Praca po nocach nie wchodzi u mnie w rachubę: przy dwójce bąbli muszę kiedyś spać…

Napiszcie proszę o Waszych doświadczeniach.

Ania, Michałek (24.09.2003) i Basia (15.07.2005)

8 odpowiedzi na pytanie: Czy któraś z was pracuje w domu?

daga25 Dodane ponad rok temu,

Re: Czy któraś z was pracuje w domu?

A ja wlasnie pracuje po nocach 😉 Tylko wtedy moge to spokojnie robic i czesto chodze sztywna nastepnego dnia…
A teraz termin mnie goni wiec wywalilam laptopa na komode przy dzieciakach i wklepuje na stojaco hihi co chwila patrzac, czy sie nie zabijaja mi pod nogami.

Kubuś 11m i Zuzia 2,5r

kantalupa Dodane ponad rok temu,

Re: Czy któraś z was pracuje w domu?

Tlumacze rozne rzeczy, wiec to troche specyficzna praca “domowa.” Czasami mam straszny nawal jednorazowo, czasami przez tygodnie moge niczego nie dostac. Ale pracuje glownie po nocach i kiedy Adas spi. Papiery leza wysoko, zreszta wiekszosc dokumentow mam w komputerze. Probowalam tlumaczyc, kiedy Adam bawi sie z Tata, ale u nas ten numer nie przechodzi, predzej czy pozniej przypelza wyjac i nie daje sie ruszyc.
Chyba mnie akurat brakuje organizacji pracy, ale “pracuje nad tym”

Magda i Adas 12.12.04

magducha Dodane ponad rok temu,

Re: Czy któraś z was pracuje w domu?

W ciągu dnia to raczej się nie udaje, bo moja praca (naukowa) wymaga jednak odrobiny skupienia, a nie da się pracować i jednocześnie pilnować dziecka. Pracuję więc głównie w nocy, kosztem snu. Czasem siedzę prawie całą noc, ale czasami padam o 21. Coś trzeba poświęcić – ja poświęcam sen, żeby opiekować się Konradem i w miarę dobrze pracować. Może pracowałabyś po południu, a Twój mąż zaopiekowałby się dziećmi?

Magda i Konrad (02 kwietnia 2003)

cat Dodane ponad rok temu,

Re: Czy któraś z was pracuje w domu?

Powiem Ci, że cholernie ciężko to zorganizować, ale jak trzeba to jakoś daje człowiek radę.

agae Dodane ponad rok temu,

Re: Czy któraś z was pracuje w domu?

To zależy od charakteru pracy i od charakteru osoby pracującej. Ja od dłuższego czasu mam tzw. “home office”. Kiedy nie było jeszcze Zuzi sprawa była zdecydowanie prostsza.
Moja praca, to przede wszystkim kontakty z klientami już istniejącymi, bądź potencjalnymi. Więc albo wiszę na telefonie, albo muszę ruszyć cztery litery i jechać na spotkanie. Pracy przy komputerze też jest troszkę… oferty, maile, raporty itp. To ostatnie można robić przy dziecku, natomiast z telefonami jest gorzej. Bywało tak, że rozmawiałam z jakimś ważnym klientem, a moj syn za drzwiami odgrwał scenę z jakiegoś filmu wojennego (niezła jatka była ), albo ćwiczył na misiu najnowsze chwyty judo Przy małej telefony odpadają w ogóle, zwłaszcza teraz jak już nie śpi tyle w ciagu dnia. Poza tym trzeba jeszcze umieć się zmobilizować… u mnie z tym ciężko, bo np. teraz zamiast coś zrobić wykorzystując to, że mała śpi, zaglądam co chwilkę na forum (chyba wyłączę powiadomienia na maila ). Potem jak się zbliża deadline, to nie śpię po nocach….

Aga, Maciuś 9 lat i Zuzia 24.01.05

mata-hari Dodane ponad rok temu,

Re: Czy któraś z was pracuje w domu?

Ja też zarywam noce. Jestem typem sowy i w zasadzie wieczorem mam swój szczyt intelektualny, więc siedzenie do późna mi nie przeszkadza. W dzień nie ma mowy, abym coś zrobiła, bo Mały nie pozwala. Nie powiem, wcale nie jest lekko. Tym bardziej, że pracując na komputerze, niestety często zdarza się, iż pokusa zajżenia na ukochane forum jest tak wielka, że zamiast pracować surfuję. Może gdybym nie pracowała przy kompie, byłoby inaczej, kto wie.

Michaś 1,5 roku

vatorka Dodane ponad rok temu,

Re: Czy któraś z was pracuje w domu?

Widzę, że mamy pracujące w domu zarywają nocki. Ja niestety też zazwyczaj pracuję w nocy. W dzień nie mam możliwości, zawsze jest coś do zrobienia, a to obiad a to zakupy, spacer i tak schodzi cały dzień. Może gdybym się lepiej zorganizowała ….Ale przyzwyczaiłam się już.

Dorota, Olek(08.03.95) i Szymon (13.08.04)

bbbbbbb Dodane ponad rok temu,

Re: Czy któraś z was pracuje w domu?

Ja mam wolnu zawód, więc cześć rzeczy mogę zrobić w domu. Ale muszę Cię zmartwić tylko w nocy. Dziś od 4.00. Spórz na godzinę wysłania tej wiadomości, a ja jeszcze nie skonczyłam

B i Kuba 21.11.2004r.

Znasz odpowiedź na pytanie: Czy któraś z was pracuje w domu?

Dodaj komentarz

Tematy, których nie znalazłam w forum
Wyciąganie szwów
Dziewczyny czy wyciąganie szwów boli, może robi się to w znieczuleniu [img]/upload/3/30/_550047_n.jpg[/img] Ewa i Martynka 24.09.2003
Czytaj dalej
Mam z dzieckiem taki problem
nierówna główka u 1.8 miesiecznego urwiska
Witam mój synek ma 18 miesiecy i zauważyłam ze z tyłu ma nie równą głowe, z jednej strony bardziej wypuklona. nie wiem czy to moje jakies wymysły, czy moze jeszcze
Czytaj dalej