Czy ktoś kupował domek do remontu?

Nie wiem, jak najlepiej kupić taki domek…ile wychodzi remont, może macie doświadczenia? jakich pułapek unikać przy kupnie, na co zwrócić uwagę? mamy mało czasu, bo w sumie pół roku, na znalezienie czegoś, to mało…

6 odpowiedzi na pytanie: Czy ktoś kupował domek do remontu?

kassma Dodane ponad rok temu,

Re: Czy ktoś kupował domek do remontu?

Nie mam doświadczeń w tym temacie, ale słyszałam pośrednio o kilku przypadkach kupna a potem kłopotów i nieprzewidzianych wydatków. Najcześciej problemy dot. starych zardzewiałych rur wodnych oraz systemu grzewczego co sprowadzało się do kucia ścian, generalnej wymiany rur i wymiany dość drogich urządzeń. Inna sprawa to grzyb na ścianach ukryty pod świeżo nałożoną farbą. Jeszcze inna to kiepski stan fundamentów i podpiwniczenia oraz dachu.
Im starszy dom, tym ryzyko dodatkowych kosztów większe.

Na Twoim miejscu popytałabym znajomych o dobrą ekipę budowlaną i wynajęła szefa tej ekipy jako eksperta-„oglądacza”. Taka osoba doskonale będzie wiedziała co sprawdzić, w który zakamarek zajrzeć.

KASIA i TYMEK 29.04.2004

mamysz Dodane ponad rok temu,

Re: Czy ktoś kupował domek do remontu?

to zależy ile zamierzacie przeznaczyć na ten remont.
My obecnie remontujemy dom z lat 70, to jest koszmar. Co chwile jakies niespodzianki a to Sciny nierówne a to się czegoś nie da zrobić – szczerze nie polecam.
Lepszym wyściem jest chyba poszukać dom w budowie i kupic np. stan surowy lub dom do wykończenia. Często remont starego domu wychodzi o wiele więcej niz budowa nowego.

ewka i Weronika 06.10.02

Dodane ponad rok temu,

Re: Czy ktoś kupował domek do remontu?

zgadzam się z Tobą w stu procentach! Lepiej kupić dom w stanie surowym zamkniętym niż remontować stary dom!

Kaśka z Natusią (3 lata 🙂

asia80 Dodane ponad rok temu,

Re: Czy ktoś kupował domek do remontu?

I ja sie z tym zgadzam Moi rodzice kupili dom do remontu, po ktorego zrobieniu stwierdzili ze trzeba go bylo wyburzyc i postawic nowy – od podstaw….

Asia i Oliwierek 14.01.2004

kathrin78 Dodane ponad rok temu,

Re: Czy ktoś kupował domek do remontu?

Dużo można by pisać… Mojej siostrze niestety jest dane walczyć z takim domem do remontu. Okazało się, że trzeba prawie wszystko wymieniać, a koszt tego będzie większy, niż postawienie domu na nowo… Tak więc odradzałabym.

[Zobacz stronę]

ahimsa Dodane ponad rok temu,

Re: Czy ktoś kupował domek do remontu?

o kurcze! No i sielska wizja padła;) No, ale macie rację…może faktycznie pomysleć o stanie surowym? brrr! jak sobie pomyśę o tych ” niespodziankach”! dzięki!

Znasz odpowiedź na pytanie: Czy ktoś kupował domek do remontu??

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Noworodek, niemowlę
Basen
Czy któraś z Was, mamy, jeździ z dzieckiem na basen? takim 5, 6 miesięcznym? Pytam, bo wybieramy się do Chojnic, gdzie jest instruktor dla maluszków, i specjalny basenik, bez chloru,
Czytaj dalej
Oczekując na dziecko
Wiadomość
Poszukuję jakiegoś orginalnego sposobu żeby powiedzieć mojemu mężowi o ciąży.
Czytaj dalej