Czy lepiej pić mleko przegotowane czy surowe?

Witam i o radę pytam.

Może ktoś wie, czy w ciązy mozna pic surowe mleko. Ostatnio koleżanka mi odradzała i mówiła, że powinnam gotować. Ja jednak zawsze piłam surowe i takie też wolę, ale może to błąd.

Pozdrawiam

Aneta i Jakub (20.10.2003)

2 odpowiedzi na pytanie: Czy lepiej pić mleko przegotowane czy surowe?

kama-z Dodane ponad rok temu,

Re: Czy lepiej pić mleko przegotowane czy surowe?

Hej, hej,
Wydaje mi sie że to zależy od tego jakie mleko kupujesz. Jeżeli zwykłe, takie które kwaśnieje itd. to powinnaś je przegotowac. Ma dużo bakterii i niewskazane jest picie jego bez przegotowania. Ale jeżeli kupujesz w kartonie, pasteryzowane to jak nabardziej można pić je bez gotowania – paasteryzacja uporała sie z bakteriami. Ja właśnie takie pije do wszystkiego i ze wszystkim.
Pozdrawiam,

Kama i kamyk (lutowy)

onka Dodane ponad rok temu,

Re: Czy lepiej pić mleko przegotowane czy surowe?

mleko surowe, dostepne w sprzedarzy zazwyczaj nie jest ” surowe “. jest to mleko poddane wczesniejszej pasteryzacji i/lub homogenizacjii. pasteryzacja niszczy drobnoustroje i zapewnia mleku jak najmniejsze zmiany chemiczne, fizyczne i mikrobiologiczne.
ja pije tylko takie i na zimno, mleka cieplego nie przelknelabym 🙂

;18.08.

Znasz odpowiedź na pytanie: Czy lepiej pić mleko przegotowane czy surowe?

Dodaj komentarz

Oczekując na dziecko
czy coś się dzieje??
Dziś od rana czuje się bardzo dziwnie. Zdretwiała mi cała prawa połowa ciała ( od biodra do kostki), mam takie uderzenia goraca jak przy menopauzie oraz dośc mocne kłucie w
Czytaj dalej
Dla starających się
Trochę się zawiodłam
Witajcie! mam dziś 17dc jeszcze wczoraj miałam taką nadzieję że się uda bo najpierw temp pięknie spadła do 36,3 a wczoraj wzrosła do 36.7(było przytulanko bo myślałam ze to owu
Czytaj dalej