Czy mogę uznać za prawidłowe …

… że moją Agatkę (od wczoraj znam płeć i się przyzwyczajam) wg kości czaszki lekarz określił na wiek 22 tygodnie i 2 dni, a wg kości (chyba) udowej na wiek 22 tygodnie i 4 dni.
Czy to normalne? jestem w 19 tygodniu ciaży, ale od ostatniej @ mineło 21 tygodni. Czy to może oznaczać, że nie ma sensu próbowac urodzić drogami naturalnymi? Jestem bardzo drobnej budowy i zastanawiam się czy odrazu sobie poród naturalny wybic z głowy czy jeszcze poczekac i pogadać z lekarzem.

Wczoraj na wizycie stwierdził, ze jak tak dalej pójdzie powinnam sie dobrze zastanowic nad cc. Co mnie matrwi, bo chciałam spróbowac swoich sił …

Nie zrozumcie mnie źle…bardzo sie cieszę, że mimo mojej delikatnej budowy mam szansę na duże dziecko ( no, przynajmniej większe niz by mogło się wydawać).

Napiszcie, proszę, czy porównywalny wiek płodu wg kości czaszki kości udowej jest w normie? Czy moja Agatka jest w pełni zdrowa? I czy wiek ciąży wynikający z USG i faktycznego wieku ciaży są prawidłowe?

Dziekuję z góry za wszystkie odpowiedzi.

Pozdrawiamy
KalaJ i Agatka

5 odpowiedzi na pytanie: Czy mogę uznać za prawidłowe …

planetka Dodane ponad rok temu,

Re: Czy mogę uznać za prawidłowe …

Oczywiście, że tak! Od 12 tygodnia każde dziecko rośnie w swoim tempie. Może się zdarzyć, że twoja Agatka teraz ruszyła do przodu a potem przystopuje, tak więc uważam, że nie ma się co martwić na zapas. Poza tym to jest tylko różnica jednego! tygodnia, a jeśli dodamy do tego błąd przy pomiarze, to naprawdę nie widzę powodów do obaw. Głowa do góry!

Planetka, Ola (05.10.2003) i Ktoś (25.05.2005)

bapu Dodane ponad rok temu,

Re: Czy mogę uznać za prawidłowe …

Podpisuje sie pod planetka !!! absolutnie bym sie tym nie martwila, poczekaj do ostatniego usg przd porodem. wiekszosc z nas ma w sobie dzidziusie ktore wymiarami sa wieksze od OM, dlatego ze maluchy rosna skokowo.
pozdrawiamy
marta, bartus(25.08.01) i matylda……….

magdi Dodane ponad rok temu,

Re: Czy mogę uznać za prawidłowe …

Dokładnie tak jak piszą dizewczyny, ja z Anią miała podobnie tylko trochę później bo w 35 tyg. wg USG ważyła już 3800 +/- 300 a przy porodzie w 40 tyg 3250:))) i co?

Ania 4.11.03 i majowy groszek

kalaj Dodane ponad rok temu,

Re: Czy mogę uznać za prawidłowe …

Dzięki!
Jak piszecie, że trzeba poczekac to poczekamy i zobaczymy jak się sytuacja rozwinie. Chciałbym, aby mój maluszek był jak najbardziej proporcjonalny (oczywiście jak na bobasa).
I juz bym chciala ja go zobaczyć i przytulić, zobaczyć czy wszystkie kończynki się rozwinęły w odpowiednim stopniu 😉 Jedno jest pewne główke ma ślicznie ukształtowaną, serduszko dobrze podzielone. Nie wiedziałm, że płód tak szybko upodabnia się do niemowlaka (!!!)

Wybaczcie ,że tak przezywam, ale to pierwsza moja ciąża i chyba zbyt czesto wpadam w panikę ;(

Teraz cierpliwie czekam na badanie w 23 tygodniu 😉

Pozdrawiamy
KalaJ i Agatka

P.S.
Jeszcze raz bardzo dziękuję za Wasza pomoc. Buziaczki dla brzusiów ;***

olinja Dodane ponad rok temu,

Re: Czy mogę uznać za prawidłowe …

Jasne, że normalne. Wszystko jest ok. To dobrze, że maleństwo jest troszeczkę wieksze.
A co do cc to wiesz jeżeli to będzie bezpieczniejsze dla maleństwa to sie nie zastanawiaj. No i jeszcze jedno. W tej chwili juz sie sparawdzasz i będziesz miala całe życie na to by sie sprawdzic jako matka, poród jako wydarzenie jest bardzo wązny ale to tylko epizod na linii czasu. Myślę, że tak samo wazny jest moment w czasie cc kiedy Ci maluszka klada na brzusiu.
Tak to sobie wyobrażam bo niestety będe miała cc i to nie z powodu budowy ciala. Kobitka ze mnie słuszna tylko dzieci rodzić. Ale z powdu wzroku, a w zasadzie blizny na siatkówce.

Olinka
<><

Znasz odpowiedź na pytanie: Czy mogę uznać za prawidłowe …

Dodaj komentarz

STRATA DZIECKA
Leki a poronienie
Witam, Czy lek, który teoretycznie jest bezpieczny w ciąży,ale organizm kobiety go nie toleruje, może spowodować poronienie? Czy ktoś miał może taki przypadek? Jola i 2 aniołki
Czytaj dalej
Dla starających się
Nigdy...
GABRIELA K. NIGDY NIE BĘDZIE NICZYJĄ MATKĄ. [img]http://lilypie.com/TTC/041104/35/2/2/2/+1/.png/images/obrazek.gif[/img]
Czytaj dalej