Czy na was też czekało wypowiedzenie po urlopie?

Witam,

Za dwa tygodnie kończy mi się urlop macierzyński. Gdy odchodziłam z pracy na moje miejsce została przyjęta nowa osoba. Z nieoficjalnych źródeł (poza tym jest wiele przesłanek ku temu) dowiedziałam się, że będę zwolniona po powrocie, a osaba na moim stanowisku zostanie. Czy któraś z was znalazła się w podobnej sytuaacji? Co robic? Czy warto iśc na urlop wychowawczy? Napiszcie o swoich doświadczeniach.

Z góry dziękuję,
Gosia

10 odpowiedzi na pytanie: Czy na was też czekało wypowiedzenie po urlopie?

anies Dodane ponad rok temu,

Re: Czy na was też czekało wypowiedzenie po urlopie?

no niewiem czy zdążysz napisać o wychowawczy
trzeba napisać podanie do pracodawcy conajmniej 2 tyg przed planowanym urlopem wychowawczym

Anies i Wojtuś (23.07.2003)

mamysz Dodane ponad rok temu,

Re: Czy na was też czekało wypowiedzenie po urlopie?

jak zaszłam w ciąże to musiałam od razu pujść na zwolnienie lek. Moj dyrektor tak się wkurzył że dał mojej kierowniczce naganę… już wtedy wiedziałam że z pracą będzie kiepsko po urlopie macierzyńskim poszłam na urlop wychwawczy i mimo że byłam zatrudniona to szukałam nowej pracy ( moje przypuszczenia się potwierdziły i chcieli zlikwidować mój etat i przenieść mnie na inny gorszy-praca fizyczna)…prace znalazłam jak Weronika miała 11miesięcy a z poprzedniej pracy się zwolniłam.
spróbuj poszukać innej pracy jeśli masz oczywiście taką możliwość bo wiadomo jak teraz jest….

ewka i Weronisia 06.10.02

kzaremba Dodane ponad rok temu,

Re: Czy na was też czekało wypowiedzenie po urlopie?

Moze póki co wykorzystaj chorobowe na dziecko (maks.60 dni w roku) i złóż podanie o wychowawczy, A w tym czasie szukaj czegoś innego. Ja chyba tak bede musiała zrobić……….

Kasia i Sylwia Margareta 25.10.03

six Dodane ponad rok temu,

Re: Czy na was też czekało wypowiedzenie po urlopie?

To że zdążę to ja wiem. Ochrona jest od dnia złożenia wniosku a nie od dnia pójścia. W tym czasie nie mogę dosta wypowiedzenia.

Gosia i Lidusia 🙂

jagoda Dodane ponad rok temu,

Re: Czy na was też czekało wypowiedzenie po urlopie?

Po macierzyńskim wykorzystaj jeszcze urlop wypoczynkowy i dwa dni opieki na dziecko. Urlopu takiego pracodawca musi udzielić ci na twoje żądanie bezpośrednio po macierzyńskim. Jesli jesteś pewna zwolnienia to koniecznie napisz podanie o wychowczy max 3 lata i szukaj w tym czasie nowej pracy. Wychowawczy jest lepszy od zwolnienia bo jestes ubezpieczona i liczy ci się to do stazu pracy.
Pozdrawiam,

Basia z Jagódką (28.06.2003)

beatab Dodane ponad rok temu,

Re: Czy na was też czekało wypowiedzenie po urlopie?

wykorzystaj po macierzynskim urlop wypoczynkowy oraz dwa dni opieki na dziecko. sugeruję najpierw wziąść dwa dni opieki, bo jesli urlop wypoczynkowy przejdzie ci na przyszły rok, to dwa dni opieki niewykorzystane w tym roku przepadają. w przyszłym roku też mozez wziąść dwa dni opieki.
po urlopie wypoczynkowym niektórzy udają się na chorobowe… myslę, ze jeśli masz ztakie możliwości, a wiesz, ze i tak Cie zwlnią, to nczego nie ryzykujesz.

na wychowawczym niestety mogą Cie zwlonić z przyczyn zakładu. chyba, z e weźmiesz wychowawczy na trzy miesiące. mozna brać w czterech częsciach maksymalnie.

Beata&Patryk(03.03.03) [Zobacz stronę]

six Dodane ponad rok temu,

Re: Czy na was też czekało wypowiedzenie po urlopie?

Basia z Jagódką (28.06.2003) !!!!!! Ale heca, Lidusia jest dokładnie z tego samego dnia! A z jakiego miasta jesteś Basiu z malutką rówieśniczką? bo my jesteśmy z Krakowa.

Gosia i Lidunia (28.06.2003)

kate123 Dodane ponad rok temu,

Re: Czy na was też czekało wypowiedzenie po urlopie?

Ja niestety zostałam zwolniona będąc na urlopie wychowawczym. Taka polityka zakładu pracy. Zostały zwolnione wszystkie dziewczyny w takiej jak ja sytuacji ze względu na redukcję pracowników z przyczyn ekonomicznych. Wcześniej jednak wykorzystałam urlop wypoczynkowy i 2 dni na dziecko. To samo radziłabym Tobie bez względu na to czy mają cię zwolnić czy nie. Jeżeli jednak jesteś zdecydowana wrócić do pracy zaraz po macieżyńskim, to radziłabym Ci pójść do kompetentnej osoby w Twojej firmie i zapytała co mają zamiar z Tobą zrobić, zamiast siedzieć w domu i panikować. Ja właśnie tak zrobiłam, więc nie byłam zaskoczona, poza tym i tak miałam zmienić pracę.


Kate + Olek (23.01.2003)

monis Dodane ponad rok temu,

Re: Czy na was też czekało wypowiedzenie po urlopie?

Ja byłam dokładnie w tej samej sytuacji.
Po macierzyńskim pracowałam 3 miesiące a potem zadecydowali, że jednak zostanie dziewczyna, która minie zastępowała podczas mojej nieobecności, bo ma mniejszą pensje i jest zatrudniona na korzystniejszych dla pracodawcy warunkach. A ja po 7 latach tyrki w tej szacownej firmie dostałam papierek do podpisania. Zlikwidowali moje stanowisko, wypłacili odprawę, podziękowali i na tym zakończyła się moja kariera.

Monis i Igi (19-10-2002)

six Dodane ponad rok temu,

Re: Czy na was też czekało wypowiedzenie po urlopie?

Witaj, redukcja pracowników z przyczyn ekonomicznych to nie jest legalna podstawa do zwolnienia na urlopie wychowawczym. Urlop wypoczynkowy już wykorzystałam a kompetentna osoba u mnie w firmie kłamie i mówi że nie wie, co będę robic po powrocie.
Ale piękny uśmieszek! Zupełnia jak moja Lidunia.

Gosia i Lidia

Znasz odpowiedź na pytanie: Czy na was też czekało wypowiedzenie po urlopie?

Dodaj komentarz

Oczekując na dziecko
Dziwnie się czuję (styczniówka) - też tak macie?
Mam pytanie o Wasze samopoczucie. Ciągle chce mi się spać, ziewam, mam zatkane uszy (ale nie tak "laryngologicznie", jak zrobię skłon lub położę się, przechodzi, jak tylko wrócę do pionowej
Czytaj dalej
Dla starających się
Czy są tu kobietki zdrowe, a nasionka są słabe?
Dziewczyny, dużo jest tu postów o problemach kobiecych, o leczeniach hormonków, o pęcherzykach, jajeczkach, a ja szukam, kogoś która nie ma takich problemów, tylko to z naszą połówką nie jest
Czytaj dalej