Czy na wychychowawczym przysługują…

No właśnie, czy np. skoro jestem zatrudniona na stałe i pójdę na wychowawczy, to czy będą mi przysługiwały takie “bonusy” z firmy jak np. bony na święta, jakieś okazyjne premie itp.? Jestem tego bardzo ciekawa, bo właśnie wybieram się na wychowawczy, a nie wiem jak te sprawy się będą miały?
Pozdrowienia

Mycha i Fasolka (17.09.)

6 odpowiedzi na pytanie: Czy na wychychowawczym przysługują…

sroczka Dodane ponad rok temu,

Re: Czy na wychychowawczym przysługują…

Ciekawy temat, tylko czy ktokolwiek będzie znał odpowiedź na to pytanie??? Przeciez jak nas nie ma w pracy tzn, jesteśmy na macierzyńskim to płaci nam ZUS, ale kto wie co się dzieje z bonusami. Czekam równiez na wiadomości.
Pozdrawiam
Ela i Maluszek <03.08.2003>

mysia2 Dodane ponad rok temu,

Re: Czy na wychychowawczym przysługują…

Na macierzyńskim to jestem pewna, że nam się należą bonusy. Ale bardziej mnie interesuje wychowawczy, bo wtedy mojej wypłaty już nie będzie i takie “pomagajki” byłyby bardzo pożądane. W końcu na takim urlopie chyba nadal jesteśmy pracownikami, z tym że na urlopie.
Ale czekamy, może ktoś coś wie.

Mycha i Fasolka (17.09.)

karolka Dodane ponad rok temu,

Re: Czy na wychychowawczym przysługują…

Na wychowawczym nikt nam nic nie płaci, bo to jest urlop bezpłatny chyba, że mamy bardzo niskie dochody (coś ok. 548 zł na głowę), to wtedy jest śmieszny zasiłek wychowawczy w kwocie chyba 318 zł.

Ech ta nasza polityka prorodzinna państwa…

Karolka i Przecinek (7.08.03)

emkaf Dodane ponad rok temu,

Re: Czy na wychychowawczym przysługują…

Myślę, że Cię nie pocieszę: byłam na długim urlopie wychowawczym (urlop na drugie dziecko “zazębił” się z urlopem na pierwsze). Dodam że pracuję w dużej firmie (w samej Centrali – ok. 1000 osób). W czasie mojej nieobecności ominęło mnie dokładnie wszystko, co mogło – bonusy świąteczne, nagrody jubileuszowe (10 lat). Inni je dostawali – jak najbardziej. W mojej firmie – niestety – pracownik na wychowawczym, to jak nie-pracownik. Tym bardziej było to smutne biorąc pod uwagę fakt, że zawsze deklarowałam chęć powrotu do firmy i byłam z nią związana. Ale cóż – teraz jestem trzeci raz w ciąży, firma ta sama, a ja niczego innego się nie spodziewam.
Jest jednak nadzieja, że w Twojej firmie jest inaczej – myślę, że to zależy od firmy, a nie – od prawa pracy.

Dodane ponad rok temu,

Re: Czy na wychychowawczym przysługują…

nie znam firmy, która płacilaby premie i dawala bonusy kobietom na macierzyńskim czy wychowawczym 🙁

Kaśka z Natunią (prawie 14 miesięcy 🙂

shutter Dodane ponad rok temu,

Re: Czy na wychychowawczym przysługują…

rozmawialam u nas w firmie i tak mi powidziano: na macierzynskim to normalnie przysługuja bony, talony i inne dodatki- bo to jak zwolnienie chorobowe. Natomiast na urlopie wychowawczym to w zależności jaki regulamin ma zaklad pracy- ale na pewno jubileuszowe musi poczekać bo to urlop bezplatny – zobowiązania przejmuje ZUS i nie wlicza się do stażu pracy- trzeba to nadrobic i wtedy nagrodę jubileuszową się dostaje po czasie. Tak samo nie przysługuja dofinansowania do wczasow itd- przynajmniej u mnie – na państwowym. Natomiast bony to w zależności jak mowi regulamin bo u nas np w normalnym trybie pisze sie podanie i komisja zakladowa to rozpatruje w zależności od dochodow rodziny i są rozne kwoty przyznawane- jednak na wychowawczym na takie bonusy wiem ze moge nie liczyć bo ich nie dostanę tak mi powiedziano. No a co do premii to nie wiem bo tu takowych nie ma ale dla mnie to raczej logoczne ze nie dają… przecież skoro nie wypracowałaś sobie premii czy nagrody to z jakies okazji masz ją dostać… dostaja pracownicy ktorzy na tą premię zarobili.

 shutter i wrześniowy pasożycik 

Znasz odpowiedź na pytanie: Czy na wychychowawczym przysługują…

Dodaj komentarz

Oczekując na dziecko
zwolnienie w 5 miesiącu?
zastanawiam się czy brać zwolnienie od lekarza,jestem na początku piątego miesiąca a już nie mogę usiedzieć tych 8 godzin:( kama&maleństwo[i]Edited by kissakr on 2003/05/12 17:38.[/i]
Czytaj dalej
Dla starających się
Dzień Dobry
Od paru dni nie mogę się zalogować. Cały czas mnie wywala. Próbowałam napisać do redakcj, ale niestety nie chce mi wysłać tej wiadomośc Poza tym jutro wybieram sie do lekarza w sprawie
Czytaj dalej