czy odkładacie

Czy jest na forum ktoś kto odkłada starania do wiosny by uniknąc infekcji grypowej. Przyczyną wad mojego dziecka była najprawdopodobniej własnie grypa w pierwszym trymestrze ( przypadał on na zimowe miesiace zeszłaego roku). Czy któras z Was ma podobne obawy i rozterki?
pozdrawiam.

5 odpowiedzi na pytanie: czy odkładacie

gablysia Dodane ponad rok temu,

Re: czy odkładacie

Ja nie, słyszałam nawet że najlepsze szanse na poczęcie są w październiku, bo w tym miesiącu plemniki są najmocniejsze, nie wiem nawet czemu.
ALe jest to dobra metoda, + szczepienie przeciw grypie.
Ja podjęłam decyzję, ze będę się leczyć, więc mam wielkie nadzieje na najbliższe miesiące.

Gabi – to już 17 mies. starań o maluszka

belinda Dodane ponad rok temu,

Re: czy odkładacie

No widzisz. Ja sie obawiam w ogóle kontaktu z wirusem grypy. Nie chorowałam na grypę, a mimo to jako przyczyne wad zidentyfikowano po prostu kontakt z wirusem.
Dlatego sie teraz boję. I mimo ze pragne dziecka, to chyba starania odłoże. co radzicie?

mysia Dodane ponad rok temu,

Re: czy odkładacie

Nie odkładaj tylko poradź się lekarza co masz robić, raz wirus szkodzi a drugi raz sytuacja nie musi sie powtórzyć, ja sie szczepię p/grypie i w rzadnym wypadku nie będe odkładać starań do wiosny bo wtedy cos innego bedzie mi szkodzić – pyłki – czyli moja alergia i leki z tym zwiazane ale mam tak srednio zaawansowaną alergię, ze mogę zdać się na homeopatię w tym okresie tak więc myślę, że i w przypadku grypy homeopatia moze stać się zbawienna

Pozdrawiam

Mysia z owulacją!
[Zobacz stronę]

anita200 Dodane ponad rok temu,

Re: czy odkładacie

Belindo, lekarz mi poradził aby zaszczepić sie na początku cyklu (1,2dc) i nie przerywać starań – tak też zrobiłam i jestem spokojna, że na grupę nie zachoruję.
Pozdr. Anita

gabaa Dodane ponad rok temu,

Re: czy odkładacie

Nie odkładaj, a możesz podnieśc swoją odporność – poprzez tran i witaminkę C. To całkiem niezła kuracja, mnie trzyma bez chorób już jakieś 6 miesięcy, właśnie to sobie uświadomiłam. JA się nie szczepię na grypę, a zachorowałam na nią tylko raz, zeszłej zimy. Ale byłam wtedy bardzo osłabiona. Po zapaleniu ucha, anginie, potem grypa, a na końcu zapalenie przydatków. A potem już było tylko lepiej :-))))) Więc nie martw się jeśli Twój organizm jest silny, nic Ci nie grozi. U mnie jeszcze miesiąc do końca I trymstru – narazie się trzymam. Pozdrawiam.

Ania i malutka fasolka 03-05-2004

Znasz odpowiedź na pytanie: czy odkładacie

Dodaj komentarz

Dla starających się
Sami sie niszczymy...
Wiecie o tym że przed 25 laty tylko 5-8% wszystkich par nie mogło mieć dzieci, a dzisiaj ten wskaźnik wynosi 15-20 %? Oprócz czynników psychogennych, otyłości najważniejszym czynnikiem jest ZANIECZYSZCZENIE
Czytaj dalej
Dla starających się
Męska płodność w październiku
Teraz mi sie przypomniało, że czytałam gdzieś, że mężczyźni też podlegają różnym cyklom związanym z naturą i są najbardziej płodni jesienią - a zwłaszcza w PAŹDZIERNIKU!!! Hmmmm, wiecie chyba, co należy
Czytaj dalej