Czy przedawkowałam witaminę D?

Zdarzyło mi się, ze jak podawałam synkowi wieczorem vbigantol (wit. D), to sama brałam 2 kropelki(tłumaczyłam to tym,że nie biorę zadnych witamin, jest zima,a ja jestem w I trym. ciąży). Nie brałam codziennie tylko raz na 3 dni i to około 5 razy. Dzisiaj wyczytałam, ze taka kropelka vigantolu zawiera ok.650j.m wit.D czyli brałam ok.1300j.m!!!A norma dla ciężarnych to 400j.m.
Jestem w I trymestrze ciąży, jestem strasznei przestraszona, że mogłam zaszkodzic dziecku!Co powinnam teraz zrobić?Co o Tym myślicie, napiszcie proszę!!

1 odpowiedzi na pytanie: Czy przedawkowałam witaminę D?

marchewkowa Dodane ponad rok temu,

Re: Czy przedawkowałam witaminę D?

kiedyś dzieciom podawano dawkę uderzeniową witaminy D3, tzn. większą ilość na raz, a nie codziennie.
myślę że takie kilkurazowe przekroczenie normy nie będzie miało znaczenia, gorzej jakbyś przez cały czas tak brała te witaminy.
poza tym wydaje mi się że dzidziuś sam sobie bierz ile potrzeba, a ewentualne przedawkowanie witamin może tobie zaszkodzić a nie dziecku. tak mi się wydaje.

na pocieszenie: jak byłam mała to wypiłam pół butelki witaminy D3 (a pustą butelkę schowałam sprytnie do buta), skończyło się na szczęście tylko na panice moich rodziców i na zakazie wystawiania mnie na słońce przez jakiś czas

Znasz odpowiedź na pytanie: Czy przedawkowałam witaminę D?

Dodaj komentarz

Oczekując na dziecko
Czy przedawkowałam witaminę D?
Zdarzyło mi się, ze jak podawałam synkowi wieczorem vbigantol (wit. D), to sama brałam 2 kropelki(tłumaczyłam to tym,że nie biorę zadnych witamin, jest zima,a ja jestem w I trym.
Czytaj dalej
Jedno- i dwulatki
"Wolenie" jednego dziecka?
Hmmm, sama nie wiem jak zatytułować... Czy mamy dwudzietne (lub więcej) mają podobne spostrzeżenie? I co ewentualnie z tym robią, bo szczerze mówiąc czuję pewien dyskomfort. Ale do rzeczy. Zacznę od
Czytaj dalej