Czy są inne 3-latki, które nie chcą wychodzić na dwór?

Temat “syn nie chce wychodzić z domu”: Moje dziecko musiało jakąś traumę przeżyć w zimie, bo teraz nijak nie mogę go wyciągnąć na dwór. Cały czas powtarza, że na dworzu jest zimno. Po przedszkolu (zabieram go o 15:00) mamy jeszcze mnóstwo czasu. Pogoda piękna, więc chciałam go zabierać do parku, na plac zabaw czy na jego ulubione karmienie kaczek. Nie jestem jednak w stanie go przekonać. Już w szatni słyszę: do domu. W przedszkolu jest wesoły, chętnie chodzi, nie marudzi, więc nic złego mu się nie dzieje. Nie wiem już, jaki może być powód, że moje dziecko nie ma ochoty wychodzić na dwór. W weekendy jest to samo. Mam już dość siedzenia w domu.
Czy jest jeszcze gdzieś taki “dziwak”?

15 odpowiedzi na pytanie: Czy są inne 3-latki, które nie chcą wychodzić na dwór?

 1. Re: Dziecko nie chce wychodzić z domu

  U nas też był okres wychodzenia na siłę – z przekupstwem. Na szczęście teraz wychodzi chętnie, choć nie zawsze chce wyjść o tej porze, o której mamie pasuje.

  • Re: Czy są 3-latki, które nie chcą wychodzić na dwór?

   Nasza córka też miała taki okres. Jeszcze mnie jakoś udawało się ją przekupić, ale tacie albo babci nie. Jak tak teraz myślę, to stwierdzam że nawet dość długo tak było. Tylko, że w tym czasie dużo chorowała, więc siłą rzeczy mało była ciągana na siłę na dwór.

   • Re: Moja córka nie lubi wychodzić z domu

    U nas jest podobnie. Problem z wyjściem na spacer okropny.
    W ogóle ubranie się do wyjścia to koszmar. Bieganie po całym domu. Córka ma wtedy tysiąc spraw do zrobienia. Czasami odpuszczam, bo nie mam siły się szarpać. To chyba taki wiek.

    • Hej, też mam problem z synkiem (3 lata). Nie chce zakładać bluzy na dwór oraz kurtki z zamkiem i mówi, że nie idzie na dwór, bo jest zimno. Latem chętnie chodził na dwór. Teraz to jest Meksyk i przez to, że nie wychodzi na dwór, to mi zachorował.

   • Re: Dziecko nie chce wychodzić na dwór

    Moja córeczka miała podobnie zimą. Myślałam, że to wina kiepskiej pogody (chociaż i przy ładnej pogodzie miewała fochy), ale po przeczytaniu tych kilku postów mam wątpliwości.

    • Re: Dlaczego dziecko nie chce wychodzić na dwór?

     Moja córka też nie chce wychodzić. Zdziczała przez zimę. Czasami na rower się skusi. A jak wie, że będą dzieci, to wychodzi i wracać do domu nie chce.
     Dziś akurat dopytuje sie kiedy idziemy na dwór, bo mamy iść z jej koleżanką. Ot co.

     • Re: Czy są 3-latki, które nie chcą wychodzić na dwór?

      Moja Nina przez długi czas tak miała. Teraz troszkę lepiej – daje się skusić na spacerek.

      • Re: Czy są 3-latki, które nie chcą wychodzić na dwór?

       Może synek rzeczywiście parę razy zmarzł. W związku z tym dwór nie kojarzy mu się z przyjemnością. A nie ma to jak ciepełko domowe.
       Ja akurat takich problemów nie mam, przynajmniej z Antkiem. Może czasem z Julką, ale jej się zwykle po prostu nie chce. Zwłaszcza jak ją proszę aby poszła ze mną do sklepu na zakupy. Wtedy nie ma siły/jest zmęczona/zajęta, itp. Jednak z innymi dzieciakami na dwór wyskoczyć jest zawsze chętna.
       Natomiast Antek od jakiegoś czasu ma inną “dziwaczność”. Boi się kreskówek. Albo się czegoś wystraszył albo wyobraźnia działa zbyt mocno.

       • Re: Dziecko nie wychodzi na dwór

        Moja córeczka też nie lubiła wychodzić zimą na dwór i nie wiedziałam dlaczego. Doszło do tego, że w przedszkolu zapragnęła leżakowania, co mnie zdziwiło. W końcu kiedyś wygadała się, dlaczego chce leżakować. W przedszkolu jest tak, że gdy jedne dzieci śpią, inne idą na dwór. A wychodząc trzeba było ściągnąć spódniczkę i założyć spodnie. A spodnie się przecież nie “kręcą”. Idąc spać, nie musiała zakładać spodni. Tak to sobie wykombinowała.
        Teraz jest cieplej. Można wyjść w spódniczce, więc córka już nie leżakuje, tylko idzie na dwór.

        • Re: Dziecko nie chce wyjść z domu

         Moje dziecko ma właśnie taki etap.
         Ale ostatnio wyciągnęliśmy rowerek i teraz każdy spacer musi być na rowerku.
         Bez rowerka nie ma spacerku.
         Ale też często mówi, że jest zimno i bardzo nie lubi deszczu.

         • Re: Czy są 3-latki, które nie chcą wychodzić na dwór?

          Może po przedszkolu tęskni za domem?

          • Re: Czy są 3-latki, które nie chcą wychodzić na dwór?

           A czterolatki mogą być? To nie jest tak, że córka nie chce wychodzić, ale wystarczy, że: trochę wieje, trochę pada, a nawet rano wiało czy padało i już jest kłopot. U nas działa opracowanie planu spaceru dzień wcześniej. Na przykład: trzeba iść na pocztę wysłać list albo załatwić inna ważną sprawę.

           • Re: Dziecko nie chce wychodzić z domu

            Też zauważyłam, że musi być jakiś “poważny” powód wyjścia z domu, żeby syn zechciał się ubrać i wyjść. I tak potem co chwila się mnie pyta czy już jedziemy do domu.

            • Re: Czy są 3-latki, które nie chcą wychodzić na dwór?

             W weekendy jest niestety tak samo. Tak jak kas napisała. Wystarczy, że jest pochmurno za oknem i syn już kategorycznie odmawia wyjścia.

             • Re: Syn nie chce wychodzić z domu

              My tak mamy. Młody ma teraz 3,5 roku. W zeszłym roku był cyrk całe lato. Teraz już się ucieszyłam, że przez tydzień udało się go wyciągać z domu. Nawet sam chciał, aż do chwili, gdy inny chłopiec go zaatakował, bo Pusiek nie chciał mu oddać swojej zabawki, którą się bawił. Teraz od prawie miesiąca wyciągnięcie go z domu kończy się odpuszczeniem z mojej strony. Dobrze, że chociaż na tarasie się bawi, choć wolałabym pójść z nim do lasu, parku lub na plac zabaw. Nic nie pomaga, ani prośbą, ani groźbą, ani przekupstwem.

              • U mnie 2 latka od jakiegoś czasu nie chce i drze się że cały blok słyszy ?

               Znasz odpowiedź na pytanie: Czy są inne 3-latki, które nie chcą wychodzić na dwór?

               Dodaj komentarz

               Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
               Logo