czy są jeszcze inne

pieciomiesięczne dzieci, które nie potrafią się przekręcic same na brzuch, nie mówiąc o powrocie na plecki???? Moja malutka robi to tylko z moją pomocą, nie wiem może to norma, a może efekt poduszki ortopedycznej ściągniętej dopiero w 4 – tym miesiącu. Prawie juz sama siedzi, podparta z przodu rekoma, a nie potrafi sie przewrócić.

Monia i Olgutek 5 m-cy

7 odpowiedzi na pytanie: czy są jeszcze inne

kas Dodane ponad rok temu,

Re: czy są jeszcze inne

Zuzka od dawna nie ma wprawdzie 5 miesięcy, ale zaczęła sie przewracać na brzuszek jak miała 7. Dodam, że jest zdrowa, nie miała pieluchy ortopedycznej. Fakt w porównaniu do innych dzieci ruchowo rozwija się wolno, ale ani neurolog, ani rehabilitantka nie widzą żadnych nieprawidłowości.
Cierpliwości

Kaśka mama Zuzanki (16.10.2002)

1014monia Dodane ponad rok temu,

Re: czy są jeszcze inne

to mnie pocieszyłaś, najgorsze jest to że ona się szybko nudzi, więc co chwilę doskakuję a to na brzuszek a to plecki i tak w kółko ;))

Monia i Olgutek 5 m-cy

kas Dodane ponad rok temu,

Re: czy są jeszcze inne

Świetnie to znam… Dodatkowo Zuzka nadal nie przewraca sie z brzucha na plecy co oznacza, że w nocy czasem muszę jej pomóc, bo przewraca się na brzuch, trochę tak śpi, ale pozycję może zmienić wyłącznie na czworaki, a potem nawet może wstać i to już jest koniec… płacz i rozpacz…

Kaśka mama Zuzanki (16.10.2002)

Dodane ponad rok temu,

Re: czy są jeszcze inne

Mój ma dopiero 4 miesiące i też nie potrafi nawet z plecków na boczek a co dopiero na brzuch. Myslę, że jeszcze długo nie będzie umiał, chyba dlatego że jest niezłym tłuscioszkiem.


Agata i Marcelek (21.06.03)

lea Dodane ponad rok temu,

Re: czy są jeszcze inne

to czasami przychodzi nagle… mysle ze nei masz sie jeszcze czym niepokoic
ty bardziej ze siedzi juz prawie… my maqmy 7 miesiecy i nie siadamy hihihihi tzn troche go sadzam ale malutko, nie chce zeby siadal wczesnie. lepiej niech sobie raczkuje 🙂

redford Dodane ponad rok temu,

Re: czy są jeszcze inne

Moj maly ma prawie pol roku i jeszcze sie nie przewraca. Bylismy tydzien temu na szczepieniach i pediatra powiedziala, ze na takie pelne przekrecanie sie jest czas od 5. do 7. miesiaca. I ze to, ze przekreca sie tylko na boki i probuje z brzucha przekrecic sie na plecy – powtarzam “probuje” – jest OK i nie ma co go pospieszac czy wrecz zmuszac do przekrecenia.


Kasia i Maciek 25.04.03

pluto Dodane ponad rok temu,

Re: czy są jeszcze inne

Karol usiadł w wieku 7 miesięcy, przekręcil się w wikeu 6 miesięcy a zaczął chodzić w wieku 9, teraz ma 16 i mówi łącząc wyrazy… A więc wszystko zalezy od dziecka…..

Julka i 16 miesięczny Karolek

Znasz odpowiedź na pytanie: czy są jeszcze inne

Dodaj komentarz

Noworodek, niemowlę
Uciążliwi sąsiedzi z góry -Co robić!
Czy Wy także macie czasem dość sąsiedzkiego życia. Wczoraj wieczorem (w zasadzie w nocy) znowu na górze odstawiali szopki. Mieszka tam starsze małżeństwo z dwoma dorosłymi synami. Jak rodzice wyjeżdżają to zaczyna
Czytaj dalej
Dla starających się
nieśmiało proszę...
dziewczynki, nieśmiało chciałam Was prosić o leciutkie kciuki. U mnie dzisiaj 15 dzień po owu i zwykle wtedy przychodziła @ jak w zegarku. Choć cały czas czuję się rozbita i
Czytaj dalej