czy się najada???

Moja 7-tygodniowa Patrysia jest od początku tylko na cycku.
Do tej pory z karmieniem nie było problemu i mala ladnie przybywała na wadze. Ostatnio jednak ssie bardzo krótko, jakoś nerwowo, wierci się, płacze, to złapie cycek to znów wypuści. Martwię się, że się nie najada.Jak sprawdzić czy nie jest głodna? Dodam ze w ciągu dnia jest raczej spokojna i przy przwijaniu pieluszki są mokre. Czy jest możliwe, że nagle przestała akceptować pierś? Czy moze ja zjadam coś co powoduje że mleko jej nie smakuje??? Co Wy na to?

2 odpowiedzi na pytanie: czy się najada???

biancia Dodane ponad rok temu,

Re: czy się najada???

Skoro jest pogodna i nie płacze to moim zdaniem się najada. Może tak walczy przy piersi, bo się denerwuje, że za wolno bądź za szybko leci… Im maluch straszy tym szybciej opróżnia pierś. Ja na początku siedziałam z małym przy cycu pio pół godziny a teraz w 5 minut opróżnia oba.
Może też się denerwować, bo jej gorąco – mój synek strasznie się poci przy jedzeniu i drażni go moja ręka pod główą. Zaczęłam go karmić na leżąco (ja leże obok niego na łóżku) i przestał się rzucać.
Pozdrawiam

bianka i Bartuś (05.12.2003)

jolala Dodane ponad rok temu,

Re: czy się najada???

Mam dokładnie ten sam problem – pojawił się on około 3-4 dni temu. Maciek possie chwilke, zaspokoi pierwszy głód, a potem wypuszcza pierś, wrzeszczy – wkladam mu smoczek, za chwilke wyciągam smoczek i daje pierś. I tak kilka razy w ciągu jedzenia – straszna męczarnia.
Ale nie przy każdym jedzeniu i stwierdziłam, że faktycznie jest mu chyba zbyt gorąco, bo jak chwilke possie to jeszcze dodatkowo się spoci i krzyczy. Fakt, że po każdym jedzeniu główkę i rączki ma lekko spoconą (ale z innego postu na ten temat wynika, że tak jest u wszystkich dzieci – bo to dla nich wysiłek). Poza tym z ubieraniem w te ostatnie dni nie było łatwo – bo pogoda była dziwna – niby ciepło ale mocny arktyczny wiatr! Może to jest przyczyną?
Dzisiaj po kąpieli – miłe zaskoczenie, zjadł bez żadnych problemów!

Pozdrawiam! Mam nadzieję, że problemy szybko miną i wszystko wróci do normy!

Znasz odpowiedź na pytanie: czy się najada???

Dodaj komentarz

Oczekując na dziecko
Co się dzieje z tą ciążą?!
Już nic dosłownie nie wiem. Na pierwsze ugs poszłam wiedząc,że to 6 tydz, więc spokojnie zobaczę już groszka, a tu doktorka mówi mi,że to bardzo wczesna ciąża i jakiś góra
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
do Kameli i innych uczących spać:)
Od kilku dni śledziłam rady na forum jak to zrobić żeby dziecko samo zasypiało. Metoda z przeczekiwaniem 40 minutowego ryku jakoś mnie nie przekonywała, rytm mamy w miare regularny. Dziś
Czytaj dalej