Czy te wyniki są bardzo kiepskie?

Witam
Odebrałam wyniki z badania nasienia męża
trochę mnie zmartwiły
proszę o interpretacje i czy z takimi wynikami mamy szanse na zajście w ciąże
Pozdrawiam Ola

Ilość nasienia w ml -4 ml

Barwa?szaro biała

Lepkość- mała

Stopień zmętnienia prawidłowy

Ph 8,5

Ilość plemników w 1ml sześciennym nasienia -32 ml

Preparat bezpośredni

A% plemników ruchliwych? (70% ruch żwawy/30%ruch powolny)-40%

B%plemników martwych -60%

C.leukocyty 1-5 w polu widzenia

D.erytrocyty 3-6 w polu widzenia

E.komórki nabłonkowe 0-2 w polu widzenia

F.makrolagi poj,co kilka pól

G.ciała skrobiowate 0-2 w polu wiszenia

H.kryształki nasienne Buthera poj w polu widzenia

J.spermatocyty,spermatogonie 0-1 w polu widzenia

Preparat bariony

A.%plemniki z praw.główką 85%

B.%plemniki ze zm.w główce15%

C.%plemniki ze zm.w nitce 1%

18 odpowiedzi na pytanie: Czy te wyniki są bardzo kiepskie?

agnieszkaja Dodane ponad rok temu,

Ilość nasienia 32 mln to bardzo dobry wynik.
Ewentualnie martwiłabym się o ilość martwych plemników że jest ich 60% ale jak na moje oko wyniki nie są złe.

aleksandrag Dodane ponad rok temu,

dziękuje za odpowiedź
jednak właśnie z tą ilością plemników jest problem
bo w moich wynikach podana jest norma 60-120 mln
i wynikałoby z tego że wyniki męża są poza normą

madziorex Dodane ponad rok temu,

A mnie się wydaje, że słabe laboratorium które robiło wyniki. Morfologia tak dobra, że niemożliwa. Ruch podany niewystarczająco prawidłowo. Normy nie wiem skąd. Gdzie robiłaś badanie? Może warto rozważyć powtórkę w dobrej klinice?

aleksandrag Dodane ponad rok temu,

nasienie mąż badał w prywatnym laboratorium w Katowicach

w załączeniu wyniki z podanymi normami

madziorex Dodane ponad rok temu,

No średnio profesjonalnie te wyniki wyglądają – przede wszystkim normy przedpotopowe. Ja bym się na tych wynikach nie opierała. Przede wszystkim myślę, że jest dobrze. Jeżeli w czymś popełnili błąd to w morfologi – jakkolwiek kiepskie by nie było laboratorium to ilość im się raczej nie pomyli – a macie 32 mln do tego objętość 4 ml to na prawdę wynik dużo powyżej normy (norma jest 15 mln). W tej sytuacji jak powinno może być trochę więcej żywych – z 50% to nie ma dużego znaczenia. Co do oceny ruchu – jakoś to w miarę wygląda – najczęściej podaje się 4 kategorie – tutaj są 3, ale skoro 70% z 40% żywych plemników porusza się żwawo to jest w sumie ok. Boję się o morfologię – tutaj jest w normach, ale nie ufam zupełnie temu badaniu. Według mnie można założyć, że jest ok, ale ja bym się zastanowiła nad powtórzeniem badania, bo mieliśmy tu przypadki, że długo leczyło się dziewczynę, bo u faceta niby wszystko ok, po długim czasie start leczenia w klinice – oni wymagają powtórki badań i się nagle okazuje, że to o niego chodziło.

aleksandrag Dodane ponad rok temu,

dziękuje za odpowiedź
trochę mnie pocieszyłaś
też właśnie z tymi normami coś mi nie pasowało,bo na wg WHO są całkowicie inne
dopiero zaczynamy starać się o dzidziusia,więc można powiedzieć że badanie to robiliśmy z ciekawości
jak będą problemy to powtórzymy w innym laboratorium
pozdrawiam Ola

monika3r Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez Madziorex: Według mnie można założyć, że jest ok, ale ja bym się zastanowiła nad powtórzeniem badania, bo mieliśmy tu przypadki, że długo leczyło się dziewczynę, bo u faceta niby wszystko ok, po długim czasie start leczenia w klinice – oni wymagają powtórki badań i się nagle okazuje, że to o niego chodziło.
Ha! Tak było u nas, 5 lat leczenia mnie, kilka nieprofesjonalnych badań mojego – wszystko git, potem klinika i niespodzianka – 1% morfologii:(
Powtórzcie badanie ale koniecznie w klinice leczenia niepłodności:Nie nie:

klirka Dodane ponad rok temu,

witam, dziewczyny pomóżcie bo się martwię, dzis odebrałam wyniki męża:

Objętość 2,5 ml
ph 7,9
lepkość +
Aglutynacja –
Liczba plemników 47,4 mln
typ a ruch postępowy szybki 4,9 mln
typ b- ruch postępowy wolny- 8,8 mln
typ c- ruch niepostępowy 9,2 mln
typ d – nieruchome 24,6 mln
Plemniki o prawidłowej budowie 3,4%!!!!!!
plemniki o nieprawidłowej budowie 96,6 %
Lekarz stwierdził, ze nie jest źle, morfologia za niska bo minimum 4%, martwie się czy mamy szansę na naturalna ciążę z takim wynikiem, czy to prawda ze morfologia zależna jest od stresu, trybu życia itd??? co mamy robić żeby to poprawić??? czy leczenie farmakologiczne wchodzi w gre??? lekarz powiedział ze mamy próbować z takimi wynikami i badanie zrobić jeszcze za 3 tygodnie…pomóżcie, co o tym myślicie???

madziorex Dodane ponad rok temu,

Wyniki nie są idealne, ale zgodziłabym się z lekarzem, ze nie aż takie złe – morfologia i ruch poniżej normy, ale ilość jest spora co rekompensuje. Zróbcie znowu za 3 tyg, Może gorszy dzień?

klirka Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez Madziorex:Wyniki nie są idealne, ale zgodziłabym się z lekarzem, ze nie aż takie złe – morfologia i ruch poniżej normy, ale ilość jest spora co rekompensuje. Zróbcie znowu za 3 tyg, Może gorszy dzień?

dzieki bardzo, nie wiem może i gorszy dzień, trochę stresu mieliśmy ostatnio musimy powtórzyć za 3 tygodnie. Kupie mu jakies witaminki i poproszę żeby trochę wyluzował- choć będzie ciężko bo praca go wypala, no i muszę go pilnować bo uwielbia kąpać sie we wrzątku a słyszałam ma zły wpływ. czy z takimi wynikami jest szansa na zapłodnienie naturalne??? naczytałam sie wczoraj masę na ten temat i mam mętlik w głowie bo naczytałam sie że z takimi wynikami to raczej inseminacja, lekarz nic nie wspomniał staramy sie naturalnie nie wiem co mam myśleć. pozdrawiam

madziorex Dodane ponad rok temu,

według mnie jak najbardziej są szanse na naturalsa. Ale jeżeli już długo się staracie i Wam nie wychodzi to może warto pomyśleć o inseminacji.

klirka Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez Madziorex:według mnie jak najbardziej są szanse na naturalsa. Ale jeżeli już długo się staracie i Wam nie wychodzi to może warto pomyśleć o inseminacji.

staramy się 9 miesięcy pod kontrolą lekarza, mam cykle bezowulacyjne, byłam na clo przez ponad pół roku i mierne tego efekty tylko w 2 cyklach pęcherzyki piękne a tak albo za małe albo torbiele. Teraz zaproponował mi gonal, zaczęłam w zeszłym miesiącu z połowa dawki ale bez rezultatu 13 dc pęcherzyk 13,5 mm, więc od następnego miesiąca startuję z pełna dawką podstawowa i zobaczymy co dalej. pytając o wyniki męża chciałam mieć jasna sytuację naszego problemu, teraz wiem że jeśli uda się z gonalem to mamy szansę. Mam dobrego lekarza, ufam mu aczkolwiek mam naturę taka że muszę szperać w necie i wiedzieć więcej i więcej i się nakręcam zaraz. dzięki za opinię, uspokoiłam się zobaczymy co będzie dalej, pozdrawiam

staillpag Dodane ponad rok temu,

wczasy dla seniorów

Wyszkowscy seniorzy owo zintegrowana brać, jednym ze sposobów na tę integrację jest organizacja dorocznego balu ostatkowego. Tegoroczny odbył się pod patronatem burmistrza, Grzegorza Nowosielskiego. Duet razy w tygodniu seniorzy uczęszczają na lekcje na siłowni, trójka chłosta w tygodniu w pełni z instruktorką nordic walking wychodzą do Deczna bądź spacerują po mieście, mają również lekcje na basenie tudzież ogólnorozwojowe trening odbywające się w hali. – Brałam udział we wszystkich dotychczasowych edycjach programu, W warsztatch w Konstancinie wzięło uczestnictwo 100 osób z całej Mowa ojczysta. Uczestnicy warsztatów mieli alternatywa spotkania się z liderami pracy społecznej. Poznali różne metody zaś techniki animacji, które mogą byc wykorzystane w pracy spośród grupą. Dowiedzieli się podczas gdy zrealizować ciekawe kurs międzypokoleniowe; kiedy uruchomić klub kinematograficzny azali klub wolontariusza; kiedy dopiąć celu imprezę integrującą mieszkańców osiedla i uprzednio należałam także aż do klubu Kwadransowych Grubasów, najważniejsza jest wytłumaczenie natomiast chęci. Między poszczególnymi edycjami programu sama ćwiczę z wnukami względnie jeżdżę na rowerze. Aktualnie wnuki się śmieją: seniorka ty na siłownię chodzisz, to dasz radę – mówi Kalina Wysocka, jedna spośród uczestników programu.
Seniorzy skupieni około Ośrodka Pomocy Społecznej w Wyszkowie, Domu Dziennego Pobytu, stowarzyszenia “Promenada”, Wyszkowskiego Ośrodka Kultury – w sumie jakby 150 osób – co do jednego ruszyli w balety, tudzież przewodnim motywem balu wcześniejszy Hawaje, spośród hawajską palmą, strojami natomiast rytmami.

staillpag Dodane ponad rok temu,

wczasy dla seniorów

Wyszkowscy seniorzy to zintegrowana bractwo, jednym ze sposobów na tę integrację jest organizacja dorocznego balu ostatkowego. Tegoroczny odbył się u dołu patronatem burmistrza, Grzegorza Nowosielskiego. Para plagi w tygodniu seniorzy uczęszczają na kurs na siłowni, trzy razy w tygodniu ogółem spośród instruktorką nordic walking wychodzą aż do Deczna lub spacerują po mieście, mają także kurs na basenie a ogólnorozwojowe szkolenie odbywające się w hali. – Brałam udział we wszystkich dotychczasowych edycjach programu, W warsztatch w Konstancinie wzięło uczestnictwo 100 osób spośród całej Polszczyzna. Uczestnicy warsztatów mieli alternatywa spotkania się z liderami pracy społecznej. Poznali różne metody oraz techniki animacji, które mogą byc wykorzystane w pracy spośród grupą. Dowiedzieli się kiedy doprowadzić do realizacji ciekawe lekcje międzypokoleniowe; podczas gdy wprawić w ruch klub filmowy bądź klub wolontariusza; gdy wykonać imprezę integrującą mieszkańców osiedla tudzież wprzódy należałam też do klubu Kwadransowych Grubasów, najważniejsza jest motywować zaś chęci. Pośrodku poszczególnymi edycjami programu sama ćwiczę z wnukami albo jeżdżę na rowerze. Obecnie wnuki się śmieją: staruszka twoja osoba na siłownię chodzisz, owo dasz radę – mówi Kalina Wysocka, jedna z uczestników programu.
Seniorzy skupieni około Ośrodka Pomocy Społecznej w Wyszkowie, Domu Dziennego Pobytu, stowarzyszenia “Promenada”, Wyszkowskiego Ośrodka Kultury – w sumie jakby 150 osób – społem ruszyli w balety, tudzież przewodnim motywem balu dawny Hawaje, spośród hawajską palmą, strojami a rytmami.

staillpag Dodane ponad rok temu,

wczasy dla seniorów

Wyszkowscy seniorzy to zintegrowana brać, jednym ze sposobów na tę integrację jest organizacja dorocznego balu ostatkowego. Tegoroczny odbył się pod spodem patronatem burmistrza, Grzegorza Nowosielskiego. Dwoje manto w tygodniu seniorzy uczęszczają na zajęcia na siłowni, trójka chłosta w tygodniu w sumie z instruktorką nordic walking wychodzą aż do Deczna ewentualnie spacerują po mieście, mają podobnie lekcje na basenie natomiast ogólnorozwojowe szkolenie odbywające się w hali. – Brałam udział we wszystkich dotychczasowych edycjach programu, W warsztatch w Konstancinie wzięło udział 100 osób z całej Polszczyzna. Uczestnicy warsztatów mieli wybór spotkania się spośród liderami pracy społecznej. Poznali różne metody tudzież techniki animacji, które mogą byc wykorzystane w pracy z grupą. Dowiedzieli się jak wywiązać się ciekawe kurs międzypokoleniowe; kiedy poruszyć klub kinematograficzny jednakowoż klub wolontariusza; podczas gdy dopiąć celu imprezę integrującą mieszkańców osiedla a uprzednio należałam również aż do klubu Kwadransowych Grubasów, najważniejsza jest motywować i chęci. Pomiędzy poszczególnymi edycjami programu sama ćwiczę z wnukami albo jeżdżę na rowerze. Chwilowo wnuki się śmieją: babcia twoja osoba na siłownię chodzisz, owo dasz radę – mówi Kalina Wysocka, jedna spośród uczestników programu.
Seniorzy skupieni dookoła Ośrodka Pomocy Społecznej w Wyszkowie, Domu Dziennego Pobytu, stowarzyszenia “Promenada”, Wyszkowskiego Ośrodka Kultury – w sumie w pewnym sensie 150 osób – społem ruszyli w impreza, i przewodnim motywem balu ówczesny Hawaje, z hawajską palmą, strojami oraz rytmami.

staillpag Dodane ponad rok temu,

wczasy dla seniorów

Wyszkowscy seniorzy owo zintegrowana bractwo, jednym ze sposobów na tę integrację jest zrzeszenie dorocznego balu ostatkowego. Tegoroczny odbył się pod spodem patronatem burmistrza, Grzegorza Nowosielskiego. Dwa razy w tygodniu seniorzy uczęszczają na lekcje na siłowni, trójka plagi w tygodniu łącznie spośród instruktorką nordic walking wychodzą aż do Deczna albo spacerują po mieście, mają także lekcje na basenie natomiast ogólnorozwojowe szkolenie odbywające się w hali. – Brałam uczestnictwo we wszystkich dotychczasowych edycjach programu, W warsztatch w Konstancinie wzięło udział 100 osób spośród całej Polski. Uczestnicy warsztatów mieli alternatywa spotkania się spośród liderami pracy społecznej. Poznali różne metody zaś techniki animacji, które mogą byc wykorzystane w pracy z grupą. Dowiedzieli się podczas gdy przekuć w czyn ciekawe kurs międzypokoleniowe; podczas gdy zapuścić klub kinematograficzny bądź klub wolontariusza; jak przekuć w czyn imprezę integrującą mieszkańców osiedla tudzież uprzednio należałam podobnie do klubu Kwadransowych Grubasów, najważniejsza jest usprawiedliwienie tudzież chęci. Pośrodku poszczególnymi edycjami programu sama ćwiczę z wnukami ewentualnie jeżdżę na rowerze. Aktualnie wnuki się śmieją: staruszka twoja osoba na siłownię chodzisz, owo dasz radę – mówi Kalina Wysocka, jedna spośród uczestników programu.
Seniorzy skupieni naokoło Ośrodka Pomocy Społecznej w Wyszkowie, Domu Dziennego Pobytu, stowarzyszenia “Promenada”, Wyszkowskiego Ośrodka Kultury – w sumie prawie 150 osób – co do jednego ruszyli w tańce, tudzież przewodnim motywem balu dotychczasowy Hawaje, z hawajską palmą, strojami natomiast rytmami.

staillpag Dodane ponad rok temu,

wczasy dla seniorów

Wyszkowscy seniorzy to zintegrowana brać, jednym ze sposobów na tę integrację jest zrzeszenie dorocznego balu ostatkowego. Tegoroczny odbył się pod spodem patronatem burmistrza, Grzegorza Nowosielskiego. Dwójka manto w tygodniu seniorzy uczęszczają na zajęcia na siłowni, trzy bicie w tygodniu w ogólności z instruktorką nordic walking wychodzą do Deczna lub spacerują po mieście, mają podobnie zajęcia na basenie natomiast ogólnorozwojowe szkolenie odbywające się w hali. – Brałam udział we wszystkich dotychczasowych edycjach programu, W warsztatch w Konstancinie wzięło udział 100 osób spośród całej Polszczyzna. Uczestnicy warsztatów mieli wybór spotkania się z liderami pracy społecznej. Poznali różne metody zaś techniki animacji, które mogą byc wykorzystane w pracy z grupą. Dowiedzieli się podczas gdy wykonać ciekawe lekcje międzypokoleniowe; kiedy uruchomić klub filmowy jednakowoż klub wolontariusza; gdy przeprowadzić imprezę integrującą mieszkańców osiedla a przedtem należałam też aż do klubu Kwadransowych Grubasów, najważniejsza jest motywacja oraz chęci. Między poszczególnymi edycjami programu sama ćwiczę z wnukami względnie jeżdżę na rowerze. Aktualnie wnuki się śmieją: babka twoja osoba na siłownię chodzisz, owo dasz radę – mówi Kalina Wysocka, jedna z uczestników programu.
Seniorzy skupieni około Ośrodka Pomocy Społecznej w Wyszkowie, Domu Dziennego Pobytu, stowarzyszenia “Promenada”, Wyszkowskiego Ośrodka Kultury – w sumie bez mała 150 osób – co do jednego ruszyli w potańcówka, tudzież przewodnim motywem balu poprzedni Hawaje, z hawajską palmą, strojami a rytmami.

kama-4 Dodane ponad rok temu,

co wpływa na jakość nasienia

Witam, jeśli ktoś jest zainteresowany czynnikami, które wpływają na jakość ludzkiej spermy, to polecam do poczytania stronę https://seksbaza.com, gdzie grupa studentów prowadziła badania na ten temat.

Znasz odpowiedź na pytanie: Czy te wyniki są bardzo kiepskie?

Dodaj komentarz

Tematy, których nie znalazłam w forum
Garnki potrzebuję ...
Dziewczynki, nagrało mnie na nowe garnki i potrzebuję porady na jakie się zdecydować.... Na co mam zwracać uwagę? Pomożecie? Proszę :)
Czytaj dalej
Tematy, których nie znalazłam w forum
Jaki prezent na wesele?
Mile widziane wszelkie pomysły na prezent nie związany z wyposażeniem mieszkania (zaznaczone w zaproszeniu), impreza zagramaniczna, nie chciałabym dawać tak zwyczajnie koperty. POMOŻECIE?
Czytaj dalej