czy to może byc oznaka alergi?

Na czole mego 5 tygodniowego malucha zauważyłam przesuszoną i bardzo lekko zażółconą skórę, nad noskiem i od oczka do oczka. Czy można to czyms smarować? A może to oznaka jakiejś alergi?

Ela i Adaś 16.08.2003

8 odpowiedzi na pytanie: czy to może byc oznaka alergi?

anies Dodane ponad rok temu,

Re: czy to może byc oznaka alergi?

Oznaką alergii może być prawie wszystko, chociaż moim zdaniem lekarze przesadzaja z tym. Co by dziecku nie było to zaraz diagnoza: alergia! A tak naprawdę to dzieci mają róznego rodzaju wysypki, kiedyś dzieci też miały różne krostki i nikt sie tym nie przejmował, a teraz to od razu – kobieto nic nie jedz bo alergia.
Mój synek ma też różne krostki, na brwiach też.
Jestem pewna, że z tych wszystkich diagnoz – alergia – conajmniej połowa jest pochopna. Kobieta przestaje jeść prawie wszystko, krostki znikają no i myśli wtedy że faktycznie od diety, a one po prostu znikają, bo taka ich uroda.
Mój kuzyn przez rok miał różne wysypki, mleko pił od krowy (może faktycznie była to alergia, ale kto wtedy sie nad tym zastanawiał – 35 lat temu), przeszło samo, śladów niema, całkiem fajny chłop z niego wyrósł, nie żaden alergik, wszystko je i wszystkie pyłki wdycha bez przeszkód.
Niema co dopatrywać się chorób, jak coś jest to i tak wyjdzie.
Powodzenia

Agnieszka i Wojtuś (23.07.2003)

jagoda Dodane ponad rok temu,

Re: czy to może byc oznaka alergi?

Moja mała też miała taką żółtą łuszczącą się skórkę w okolicy brwi, w zasadzie ma nadal. Do tego od paru tygodni robi dziwne śluzowate kupki w kolorze czekolady. Dziś byłam u lekarki i to chyba alergia ( ale nie wiązałabym tego z tą wysypką, tylko raczej z kupkami). Tak wiec od dziś przechodzimy na dietę:(

Basia z Jagódką (28.06.2003)

daga25 Dodane ponad rok temu,

Re: czy to może byc oznaka alergi?

To może być ciemieniuszka. U nas też zaczęła się od brwi i okolic między oczkami. Zobacz, czy na główce też to już jest. Gdyby tak było, przed kąpielą natłuść to miejsce oliwką, a po kąpieli wyczesz szczoteczką. Są jeszcze inne sposoby, możesz przeszukać forum. Dużo o tym było.

Daga i Zuziak 21 kwietnia 2003

sroczka Dodane ponad rok temu,

Re: czy to może byc oznaka alergi?

Głowkę ma czyściutką, a jeśli to ciemieniucha to czym smarować na czole?

Ela i Adaś 16.08.2003

daga25 Dodane ponad rok temu,

Re: czy to może byc oznaka alergi?

Spróbuj oliwką, będzie widac po jakimś czasie, że ta skórka się “nawodniła” i zetrzyj ją szczoteczką albo pieluchą tetrową (ja tarłam lekko pieluchą). Na pewno przez chwilę czółko będzie czerwone (od tego tarcia) ale po chwili przejdzie. Może po prostu Adaś ma suchą skórę. Po każdej kąpieli oliwkuj trochę to czółko. A jeśli to nie pomoże, to przy następnej wizycie u lekarza spytaj o to.

Daga i Zuziak 21 kwietnia 2003

pora Dodane ponad rok temu,

Re: czy to może byc oznaka alergi?

Nie sądzę by była to oznaka alergii. Mój smyk też miał suchą zażółconą skórę nad oczkami i noskiem i przeszło mu mimo, że diety nie zmieniałam. Miejsca te posmarowałam kilka razy ciekłą parafiną i było po problemie.

Ada i Juliuszek 17.07.2003

sroczka Dodane ponad rok temu,

a jednak ciemeniucha

A jednak to była ciemieniucha na czole, kto by pomyślał. Posmarowałam oliwką i starłam pieluszką tetrową i skórka już jest ładniutka. Dziękuję za wszystkie odpowiedzi i podpowiedzi.

Ela i Adaś 16.08.2003

moniafedorek Dodane ponad rok temu,

Re: czy to może byc oznaka alergi?

moja też tak miała okazała się, żę miała skazę białkową.

Znasz odpowiedź na pytanie: czy to może byc oznaka alergi?

Dodaj komentarz

Noworodek, niemowlę
TVN - oglądałyście???
Oglądałyście wczoraj "Pod napięciem"? Dziękuję Bogu za zdrowe dziecko! Wysłałam już chyba z 10 smsów - może w ten sposób troszkę pomogę tym chorym dzieciom.... Kaśka z Natusią (18 miesięcy :-)
Czytaj dalej
Dla starających się
Oto, jak NIE wygląda...
Oto jak NIE wygląda wykres ciążowy. Zwróćcie swą uwagę na przepiękny wzrost temperatury po owulacji, utrzymywanie się jej przez zdradziecko robiący mi nadzieją czas i drastyczny i nieustępliwy jej spadek od
Czytaj dalej