Czy to może być wina ząbków??

Moja Żabcia od kilku nocy strasznie niespokojnie śpi – stęka,sapie, popłakuje, raz chce smoka, za chwilę go wypluwa i tak w kółko.
Teraz doszło prawie całodzienne “uuuuuu”, bez ochoty na spanie, strasznie marudzi i sama nie wie czego chce.
Od wczoraj “strzela” kilka kupek dziennie – tzn, to nie są standardowe kupki 😉 Mniejsze i trochę jaśniejsze niż dotychczasowe (sorki za wyczerpujacy opis ;))
Dziąsła nie są czerwone, ale w dotku takie jakby ostre – szorstkie no i jak tylko chwyci mnie za palec to gryzie zapamiętale…
Kupiłam bobodent – żel ale nie wiem czy jej dawać bo nie jestem pewna czy to to.
Poradźcie czy to może byc wina zębów bo nie wiem czy mam iść do lekarza czy poczekać na dalszy rozwój sprawy

Olka (13.12.2003)

6 odpowiedzi na pytanie: Czy to może być wina ząbków??

magda1977 Dodane ponad rok temu,

Re: Czy to może być wina ząbków??

Mój synek ma prawie 5 miesięcy (24.12.2003) i ma takie same objawy. To znaczy od kilkunastu dni śpi niespokojnie przez sen zapłacze jest niespokojny gryzie wszystko ale to od dawna i ma problemy z jedzeniem to znaczy je mniej w dzień i jakby miał problem ze ssaniem butelki. Byłam u lekarza i ząbki to jedno ale okazało się że ma zapalenie ucha środkowego i konieczna była wizyta u laryngologa. Podczas mojego badania (dotykałam mu uszy ale nie płakał) nic mnie nie niepokoiło ale jak się okazało było to ucho, które zresztą najcześciej choruje przy ząbkach. Mały śpi do 6-7 rano ale po pierwszym głębokim śnie od ok 4 popłakuje w dzień teraz jest lepiej jest bardziej spokojny i radosny. Choć w nocy czasem jeszcze zapłącze.

monia27 Dodane ponad rok temu,

Re: Czy to może być wina ząbków??

to jak najbardziej moga byc zabki

Monia i Tymonek (08.08.03)

monikachorzow Dodane ponad rok temu,

Re: Czy to może być wina ząbków??

mój marcinek jest młodszy od twojej córci o miesiąc a czasem miewa takie same objawy.zaczęło się ok trzech tygodni temu. ogromne ślinienie i zażarte wcinanie rączek,czasem marudzenie bez powodu.nie trwa to jednak cały czas,powtarza się i przechodzi.czasem tak gryzie smoczek że nie mogę słuchac jak guma zgrzypi.patrzyłam na dziąsła ale nie wiem jak wyglądają przed wyrżnięciem się ząbków.przypuszczam jednak że objawy te będą trwały jeszcze dosyć długo bo junior ma na ząbki jeszcze czas.
trudno mi radzić ale ja na twoim miejscu obserwowałabym jeszcze jakiś czas a potem dla świętego spokoju poszła to skonsultować z pediatrą,chyba że pierwszy mleczak cię zaskoczy prędzej.powodzenia.

Monika i Marcinek (15.01.04)

kokunia Dodane ponad rok temu,

Re: Czy to może być wina ząbków??

Z Twojego opisu wynika, że to ząbki.

olkaa-gd Dodane ponad rok temu,

Re: Czy to może być wina ząbków??

Witam w klubie. A właściwie sie do niego zapisuję 😉
Bartuś od dłuższego czasu sie ślini (“ten typ tak ma”), ale przez dwie ostatnie noce popłakuje i ogolnie gorzej śpi. W dzień tez potrafi ni z tego ni z owego ryknąć, często podczas “pogryzania” zabawki. Dziąsełka nie wyglądają na ząbkujące, ale kto wie?
Pzdr
Olka z Bartusiem (10.12.03)

an-ki Dodane ponad rok temu,

MAMY ZĘBA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dziś wyczułam pod palcem ząbka!!!
Olka tak marudziła, że zaczęłam jej smarować dziąsełka i w pewnym momencie poczułam jakby coś jej się przykleiło do dziąsła na dole, zaczęłam ruszać – nic, odchylam wargę a tu lewa dolna trójka przebiła się przez skórę!!!
Trochę dziwna kolejność ale nie ważne!!! Strasznie mi tylko jej żal bo strasznie narzeka, ale damy radę!!!

Dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam.

Olka (13.12.2003)

Znasz odpowiedź na pytanie: Czy to może być wina ząbków??

Dodaj komentarz

Oczekując na dziecko
który szpital?
Hej, mam prośbę do mam, które rodziły w Warszawie lub do przyszłych mam, które coś wiedzą temat warszawskich szpitali. Może mogłybyście mi poradzić któy szpital wybrać? Gdzie są godne warunki
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
Moje złośliwe dziecko ;)))
Zuzka ma już 2 i pól miesiąca, cały dzień spędza na rękach - moich oczywiście jedząc albo spiąc, nie ma szans żeby ją odłozyć i żeby sobie pospała leżąc na
Czytaj dalej