Forum: Karmienie

czy to normalne?

Moja córeczka ma 13 dni. Przez 10 pierwszych dni karmiłam ją tylko piersią ale niestety okazało się, że się nie najada i straciła na wadze 100g. Lekarka kazała mi ją dokarmiać mlekiem sztucznym NAN HA 1. Przez 10 min karmię piersia a później mieszanką. Od kiedy ją dokarmiam Kaja zaczęła ulewać mleczko raz nawet dość sporo. Również więcej śpi. Czy to normalne? Kiedy ja karmiłam zasypiała na pół godz i budziła się. Karmiłam ją nawet czasmi przez 3 godz. Teraz śpi prawie po każdym karmieniu nawet 3 godz. Strasznie mnie to wszystko niepokoi. Ciągle myślę o jej wadze, czy na pewno tym razem przytyje. Każde ulanie przyprawia mnie o płacz. Boję się że za mało je, że za dużo śpi lub że za mało. Boje się że robię cos nie tak. Chyba zwariuję

Aga i Kaja 14.05.2004

6 odpowiedzi na pytanie: czy to normalne?

kamak Dodane ponad rok temu,

Re: czy to normalne?

Moim zdaniem nie masz się czym martwić, moja Ola na początku spała prawie całymi dniami, budziła się mniej więcej co trzy godziny na karmienie i dalej szła spać, dopiero jak skończyła miesiąc coraz mniej w dzień śpi. Myślę, że twoje Maleństwo się najada i dlatego długo śpi, jak wcześniej było głodne to się częściej budziło. Nie powinnaś się martwić. jak śpi to korzystaj z wolnego czasu 🙂
Pozdrawiamy

Kama i Ola (17.04.04)

ibuania Dodane ponad rok temu,

Re: czy to normalne?

Nie masz sie czym martwic. Mleko matki trawi sie duzo szybciej niz mieszanka, dlatego Kaja czesciej sie budzila i to glodna. Teraz sie najada i spi. I bardzo dobrze! A z ulewaniem to normalne, chyba ze sa to jakies zawrotne ilosci.
Trzymaj sie,

Ania i Boluś 23.06.2003

malka Dodane ponad rok temu,

Re: czy to normalne?

Jasiowi, po dwóch miesiącach na bebiko 1, dermatolog zalecił właśnie nan ha1. I wtedy dopiero dowiedziałam się, co to znaczy ulewanie – ulewa niezbyt dużo, ale przynajmniej raz dziennie. Lekarz twierdzi, że to mleko “tak ma” (podobnie jest zresztą z zielonymi kupkami – dużo dzieci na nanie je ma). Myśle, że jeśli nic innego się nie dzieje (bo dłuższe spanie, jak pisały poprzedniczki, świadczy raczej w Twoim przypadku o tym, że dziecko się najada) to chyba nie musisz się przejmować.

Magda i Jaś (04.01.04)

asia80 Dodane ponad rok temu,

Re: czy to normalne?

Tez mysle ze Kaja po najedzeniu sie spi, w tym wieku nawet powinna, a ulewanie moze swiadczyc o tym, ze dziecko nietoleruje akurat tego mleka, wiec moze powinnas zmienic mieszanke?

Asia i Oliwierek 14.01.2004 r

monikachorzow Dodane ponad rok temu,

Re: czy to normalne?

jak malutkiej nie przejdzie ulewanie to skonsultuj z pediatrą zmianę mleka,może niezbyt toleruje nan.mój w ogóle nie mógł pić tego mleka,kolki jak szlag,dopiero zmiana na bebilon pomogła.nieraz trzeba przetestować kilka rodzajów mleka żeby trafić na to odpowiednie.sen świadczy o porządnym najedzeniu,więc nie powinnaś się martwić.

Monika i Marcinek (15.01.04)

aga33 Dodane ponad rok temu,

Re: czy to normalne?

dziękuję
Byłam dziś ponownie u lekarza na sprawdzenie wagi i okazało się że Kaja przytyła w tydzień 450g! Jestem strasznie szczęśliwa. Z tego wszystkiego zapomniałam się spytać o mleko i ulewanie. Ale spotkałam położna i ona mi powiedziała, że może za dużo jej daję???
Jednak chyba spróbuje jeszcze z innym mlekiem

Aga i Kaja 14.05.2004

Znasz odpowiedź na pytanie: czy to normalne?

Dodaj komentarz

Mam z dzieckiem taki problem
co na rozwolnienie u 5-cznego dziecka?
Własciwie to mój synk od urodzenia ma kłopoty z wypróżnianiem- cały czas zatwardzenie, ale ostatnio jego kupy są przezażające. Wypycha takie bobki że mogłabym zrzucić taką kupę z pieluchy i
Czytaj dalej
STRATA DZIECKA
lekarz ginekolog warszawa
Poronilam w 6 tygodniu. Jestem z Warszawy. Poszukuje kontaktu do dobrego lekarza ginekologa, ktory przygotuje mnie i mojego meza do kolejnej ciazy (badania, skierowania na badania i do lekarzy specjalistow).
Czytaj dalej