Czy to wina nadczynności tarczycy?

witam ponownie,
po dwóch ciążach obumarłych,postanowiłam zmienić lekarza. Dotychczasowy bez ustalenia zadnej przyczyny kazał próbowac dalej. Dzięki wiadomościom uzyskanym właśnie tutaj nie dałam się skołować. Temu nowemu właśćiwie sama zasugerowałam badania szukając przyczyny problemu.mam już wyniki na toxoplasmozę -ujemne. Czekam na wyniki cytomegalii, ale hormony tarczycy wyszły poza normą tj TSH- 0,05. FT4-15,2 (OK). Nie wiem natomiast czy powinnien też zlecić mi bad na przeciwciała antytarczycowe czy to wystarczy?No ico teraz? Czy mam się udać do endokrynologa czy raczej ginekologa-endokrynologa?Poradźcie….

Rokeda

3 odpowiedzi na pytanie: Czy to wina nadczynności tarczycy?

olinja Dodane ponad rok temu,

Re: Czy to wina nadczynności tarczycy?

Super byłoby gdybys znalazła ginekologa-endokrynologa.
Problemy z tarczycą maja znaczenie dla ciaży, jej przebiegu.

Jonatan

Edited by Olinja on 2007/07/06 21:41.

panterka Dodane ponad rok temu,

Też mam pytanie

Jak myślicie dziewczyny, chodzi mi konkretnie o tarczycę, zrobiłam badanie TSH i wynik jest ok = 2,440 ulU/ml. Chciałam się Was doradzić czy robić dalsze badania np. FT4, FT3, przeciwciała? Czy jeśli TSH w normie to nie muszę tej reszty sprawdzać?

panterka77

beata34 Dodane ponad rok temu,

Re: Czy to wina nadczynności tarczycy?

Witaj. Na niedoczynność tarczycy choruję od 10 lat i nie zdawałam sobie sprawy że choroba ta może mieć tak ogromny wpływ na zajście w ciążę, dopuki w zeszłym roku nie zaczęliśmy starać się o dziecko. Trwało to kilka miesięcy nie udawało się więc przerwaliśmy starania (chociaż to nie był jedyny powód). Ale cóż się stało w najmniej oczekiwanym momencie okazało się że jestem w ciąży. Dodam że oczywiście cały czas leczyłam się i leczę nadal. Po wizycie u gina stwierdził on że to cud. Powiedział mi że w przypadku niedoczynności jest mała szansa na zajście w ciążę, a w przypadku nadczynności zwykle ciążę się roni. Ale jest tak w przypadku kiedy choroby są nie leczone, także nie martw się na zapas zrób wszystkie badania idź do endykrologa i lecz się a napewno się uda, nie ma siły, zresztą ja jestem tego przykładem. Głowa do góry.
Beata

Znasz odpowiedź na pytanie: Czy to wina nadczynności tarczycy?

Dodaj komentarz

Tematy, których nie znalazłam w forum
odwołanie urlopu-pilne!
Urlop miałam planowany - 3tyg. Tydzień po mnie koleżanka z pokoju idzie na urlop na 2 tyg. Dziś dałam urlop kierowniczce, podpisała go, zaniosłam do kadr. 1,5g przed zakończeniem pracy przyszła i
Czytaj dalej
Tematy, których nie znalazłam w forum
Gdzie w Warszawie kupić narożnik do salonu?
Historia może śmieszna, aczkolwiek prawdziwa. Postanowiliśmy z mężem zmienić narożnik w dużym pokoju na nowy i zamówiłam sobie śliczny skórzany w Emilii, czekałam 7 tygodni po czym zadzwonił pan i
Czytaj dalej