czy to wybity palec dłoni?

U mojego 10 miesięcznego synka wymacaliśmy wypukłość w wewnętrznej części dłoni na styku kości z palcem wskazującym. Przypuszczam, że ma to conajmniej od dwóch tygodni, bo babcia i tata wspomnieli mi, że zauważyli, ale myśleli, że im się wydaje. Wyrzucam sobie, że ja matka tego nie dostrzegłam. No ale też nie miałam podstaw, bo synek raczkuje pełna parą, a rączka nie jest opuchnięta. Przy dotykaniu nie boli. Zachowuje też prawidłowy dla swojego okresu rozwoju chwyt pincetowy.
W piątek starałam się dostac do przychodni gdzie byłam już na 2 wizytach u ortopedy, ale mieli chyba dyzur świąteczny. W poniedziałek jest 2 ortopedów, więc może mi się uda dostać bez zapisu.
Boję się o tę rączkę. Nie wiem jakie moga być nastepstwa. Jakiego leczenia mogę sie spodziewać.

4 odpowiedzi na pytanie: czy to wybity palec dłoni?

olinja Dodane ponad rok temu,

Magdziku no trudno tak coś wirtualnie powiedziec.
Dobrze, że idziesz do lekarza bo Cie uspokoi 🙂
Mysle, że nic sie nie dzieje złego.

agnessa Dodane ponad rok temu,

mam wybite obydwa małe palce u rąk. Byłam wtedy w podstawówce i pamiętam, że za każdym razem to bardzo bolało, więc chyba nie przegapiłabyś płaczu dziecka. Dodatkowo palec był spuchnięty i zasiniały. Chciano mi go nastawiać w szpialu, ale sobie nie dałam. zrosły się, sa trochę krzywe, ale nie dają o sobie znać….

magdzik Dodane ponad rok temu,

Dziękuję za słowa wsparcia.
W niepewności pozostaje do piątku, bo wówczas udajemy się na wizytę do naszego ortopedy.

magdzik Dodane ponad rok temu,

Już po wizycie. Nie jest to zwichnięty palec.

Ortopeda obejrzał i stwierdził, że to chrząstka, jakiś typ Hamartoma. Mamy obserować, czy się wchłania. Jeśli guzek pozostanie lub się powiększy, za 3 miesiące mamy sie zjawić ponownie i będa prześwietlac rękę. W przypadku rozrostu może być konieczny zabieg.

Troszkę mi ulzyło, bo miałam wyrzuty sumienia, że może uszkodziłąm dziecko w czasie ubierania.

Znasz odpowiedź na pytanie: czy to wybity palec dłoni?

Dodaj komentarz

A-psik: moje dziecko jest uczulone…
alergia - prośba o pomoc
Piszę tutaj bo z tego co osiągnełyście tu wszystkie wysoki stopień specjalizacji w alergiach. To tak w roli wstępu aby Wam się trochę przypochlebić :D W czym rzecz - mam kilka
Czytaj dalej
Oczekując na dziecko
3 tydzień i plamienie
witajcie kochane... ... 3 tydz, dziś test, plamienie dwa dni w terminie miesiączki ( brunatne jak kawa z mlekiem) boje się, w pon do lekarza... napewno wiele z Was to
Czytaj dalej