czy Wasze dzieci robią sie purpurowe?

Prosze o odpowiedź,…właśnie przeczytałam na forum informacje, że dziecko, które robi sie purpurowe przy płaczu (no takim już ostatecznym.. wściekłym) może cierpieć na bezdech… przyznam, że się przestraszylam…bo Mikuś tak właśnie się zachowuje……

5 odpowiedzi na pytanie: czy Wasze dzieci robią sie purpurowe?

 1. Re: czy Wasze dzieci robią sie purpurowe?

  Mati dzis sie fatalnie zakrztusil – i byl wlasnie purpurowy 🙁 widzialam, jak sie dusi – czy masz wrazenie, ze sie dusi?

  • Re: czy Wasze dzieci robią sie purpurowe?

   nie – tylko bardzo krzyczy i szybko sie uspokaja jak zareaguję

   • Re: czy Wasze dzieci robią sie purpurowe?

    Takich krzykow bedziesz miala na tony. CZasem nie wiadomo o co chodzi. Maciek zaczyna sie drzec, robi sie wlasnie az purpurowy ze zlosci, niczym sie nie da go uspokoic, rzuca sie, pręży z nerwow. Raz bylo tak, ze az wzywalismy pogotowie. To bylo wtedy jak chcial przejechac sie karetką :-))))))


    Kasia i Maciek 4 i 3/4 miesiąca !

    • Re: czy Wasze dzieci robią sie purpurowe?

     Za pierwszym razem jak Zuzka tak miała, wpakowaliśmy ją w samochód i pojechaliśmy do szpitala. Tam przebadała ja najpierw laryngolog pod katem zapalenia ucha, a potem pediatra, bo nie wiadomo było o co chodzi. Powiedziały, że to pewnie kolka. Zuzka miała wtedy prawie 4 miesiące. Po jakichś 20 minutach się uspokoiła, wciągnęła pierś i zasnęła. A jeśli chodzi o objawy, to właśnie był przeraźliwy krzyk, purpurowa buźka i uczucie, że nie może złapać powietrza – takie króciutkie wdechy połączone z charczeniem. Powtarzało się to kilka razy, co pare dni. Potem wyrżnęła się czwórka, więc wszyscy myśleliśmy, że to ząbkowanie tak ją bolało. Teraz też jeszcze czasem tak ma. Nie wiem czemu. Najważniejsze, że w miarę szybko przechodzi.
     Oby nasze dzieciaczki miały takie historie jak najżadziej albo wcale.

     Daga i Zuziak 21 kwietnia 2003

     • Re: czy Wasze dzieci robią sie purpurowe?

      NInie rzadko sie zdarza taki wsciekly placz, ale jak sie zdarzy- to rzeczywiscie, jest az cala purpurowa, i tak placze, ze na poczatku jest taki wielki wrzask az do samego wydechu ( do samego konca, az zabraknie powietrza…….) a potem jakos lyka powietrze…. Pzdr!

      guciak i Ninka ur. 27.04.2003

      Znasz odpowiedź na pytanie: czy Wasze dzieci robią sie purpurowe?

      Dodaj komentarz

      Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
      Logo