czy Wasze dzieci szurają?

Pytanie jak w temacie…
Wiktor jak chodzi, to przy każdym kroku szura o podłoże. Dotyczy to chodzenia w butach, bo jak chodzi po domu na bosaka, to ciężko stwierdzić – nie słyszę, ale wydaje mi się, że chodzi normalnie.
JAk zaczynał chodzić, to podnosił wysoko nogi (jak chyab wszystkie dzieci). To szuranie zaczęło się później – mógł mieć z 1.5 roku.
Coraz bardziej mnie to zastanawia – czy to jest zwykłe lenistwo (nie chce mu się podnosic nóg), czy jakiś problem zdrowotny? Początkowo myślałam, że ma złe (za duże?) buty, ale od czasu, kiedy zaczęłam na to zwracać uwagę przerobiliśmy już sporo różnych butów i zawsze jest to samo. Może za wcześnie nauczył się chodzić (8.5 miesiąca) i tym samym w jakiś “inny” sposób? A może dzieci po prostu tak mają? Wiecie coś na ten temat?


Kra+Wiktorek(2.4l)+Marcelek(7.5m)

4 odpowiedzi na pytanie: czy Wasze dzieci szurają?

klucha Dodane ponad rok temu,

Re: czy Wasze dzieci szurają?

Zuzanka różnie chodziła ale to było tak dla zabawy.

natomiast nie dla zabawy stawia mi stopy w paluszkach do środka :(- bardziej leci jej jedna nóżka. Pamiętam jak poszłam do ortopedy to sprawdzał podeszwy Zuzi i kazał kupowac odpowiednie obuwie.

Izka i Zuzia 3latka10m 🙂

kruszyna Dodane ponad rok temu,

Re: czy Wasze dzieci szurają?

oj szura. Zwracam jej uwagę, przez jakis czas podnosi nożki jak trzeba, a potem znow szura. W domu chyba chodzi tak jak nalezy. ja obstawiam na lenistwo. Sama z dzieciństwa pamietam jak mi rodzice ciągle zwracali uwagę na szuranie.

Ania+Asia 7.08.2003 +WIOSENNY SYNEK

chilli Dodane ponad rok temu,

Re: czy Wasze dzieci szurają?

szura az sie potyka o własne nogi. Ale falami to szuranie wystepuje.

Dodane ponad rok temu,

Re: czy Wasze dzieci szurają?

Szymon szural sporo jak byl mniejszy, teraz tez mu sie zdarza. Jula narazie nieszurajaca ;-))

TickerFactory.com/ezt/d/4;10721;131/st/20060409/e/spotkanie+Porko-Cherokowe/k/1c78/event.jpg[/img]

Aga, Jula, Szymek

Znasz odpowiedź na pytanie: czy Wasze dzieci szurają?

Dodaj komentarz

Tematy, których nie znalazłam w forum
Kaczyland - kolejna odsłona - nie do śmiechu
komentarz Jar. Kaczyńskiego do wyroku trybunału konstytucyjnego z wczoraj, który to zakwestionował poprawność części zapisów w nowym prawie medialnym: " przedmiotem dyskusji powinna byc sprawa Tryb. Konstyt., jego składu, związków
Czytaj dalej
Jedno- i dwulatki
Martyna idzie do przedszkola!
Udało się, Martyna idzie od września do przedszkola, nie przyjeli jej w przedszkolu koło nas ale troszke dalej. Poradzimy sobie z tym A ja już zaczynam się bać o
Czytaj dalej