czy wasze dzieci też charczą i jęczą?

chodzi o to że moja Klaudia podczas spania, leżenia charczy i jęczy a przytym dość mocno sie wypina, myślę że nie jest to spowodowane tym że ją coś boli, bo zapewne by płakała a nie płacze,,,

i jeszcze jedna rzecz, gdy się obudzi i przystawiam ją do cyca to jest spokojna a po paru minutach zaczyna jeść niespokojnie, kręci głową i wypluwa cycka po czym znowu go bierze i wypluwa, może jak zaczyna tak robić to juz jest najedzona???

powiedzcie kochane mamusie jak jest u was?

chmurka i Klaudia 13.09

10 odpowiedzi na pytanie: czy wasze dzieci też charczą i jęczą?

aja Dodane ponad rok temu,

Re: czy wasze dzieci też charczą i jęczą?

Moja Agatka zachowuje się dokładnie tak samo. Czasami nawet krzyknie przez sen. Zauważyłam, że jest to związane z bączkami albo kupką.

A w trakcie jedzenia jak przerywa i się denerwuje to najczęściej czeka aż się jej odbije. Tylko, że już jest tak zezłoszczona, że nie jest w stanie dalej jeść i musze ją uspokoić.
Czasami się też denerwuje i wypluwa pierś jak jest za duże ciśnienie i ją dławi. Wtedy to już murowana jest dłuższa przerwa.

Madzia (Aja) + Agatka (05.09.2003)

beatab Dodane ponad rok temu,

Re: czy wasze dzieci też charczą i jęczą?

zachowanie przy cycu, to mi wyglada na kolkę.
a charczenie u noworodków jest normalnym zjawiskiem. oczyszczają sie płucka z wód płodowych. gdybys miała jakieś wątpliwości to idź do lekarza, niech osłucha oskrzela. ale moim zdaniem to oczyszczenie organizmu. mój synek przez to samo przechodził.

Beata&Patryk(03.03.03) [Zobacz stronę]

agnieszka24 Dodane ponad rok temu,

Re: czy wasze dzieci też charczą i jęczą?

U nas też tak było ale już minęło! To chyba normalne. To chyba niedojrzały układ pokarmowy
Pozdrowienia

basiogroszek Dodane ponad rok temu,

Re: czy wasze dzieci też charczą i jęczą?

Mój Staś też podczas snu tak się zachowywał. On spał, a my nie mogliśmy w tym czasie spać, bo to było bardzo głośne chrumkanie. W pewnej chwili zorientowałam się, że już nie wydaje tych dziwnych odgłosów. Przeszło, nie wiedzieć kiedy…

ciapa Dodane ponad rok temu,

Re: czy wasze dzieci też charczą i jęczą?

Powinnaś Chmurko usłyszeć mojego skarba, on nie dość że charczy to jeszcze skrzypi, zgrzyta idt. Rozmawiałam na ten temat z pediatrą i powiedziała mi ze jest to zjawiako normalne i wiąże sie z niedorozwojem jakiś mięśni na szyi czy coś podobnego. Kazała mi go jak najczęściej kłaść na brzuszku żeby wyćwiczył sobie te mięśnie, a jeśli charczenie pochodzi z noska to zasosować sól fizjologiczną


Kaska i Mikołaj 18.09

aniaaa Dodane ponad rok temu,

Re: czy wasze dzieci też charczą i jęczą?

Z tym jedzeniem….to chyba zblizaja się kolki…przynajmniej tak u nas było…jedzonko wpadało do brzuszka i zaczynał boleć. Jeśli to kolki polecam Gripe Water (od 1 miesiaca).

Aniaaa i Sebastianek – 7 miesięcy!

karolka Dodane ponad rok temu,

Re: czy wasze dzieci też charczą i jęczą?

Nasza Izunia już nie charczy, ale też się początkowo wystraszyliśmy… To niedojrzałość strun głosowych… przejdzie…

Karolka i Izabelka 01.08.03

matusia100 Dodane ponad rok temu,

Re: czy wasze dzieci też charczą i jęczą?

Moja 2 tyg córeczka podobnie charczy.Zwłaszcza po nakarmieniu,kiedy chcę ją odbić,tak już musi być.

matusia

magdzik Dodane ponad rok temu,

Re: czy wasze dzieci też charczą i jęczą?

Chyba opisujesz mojego synka – on dokładnie tak sie zachowuje. Charczy, prezy się, a potem efekt tego jest w pieluszcze – kupka! Co do kręcenia sie, miotania raczkami, wypluwana cyca i potem łapczywego łapania go, to wydaje mi się, że jest to objaw zmęczenia a przy okazji problemów z zaśnieciem, gdyz tak sie synek zachowuje wieczorem, po kąpieli.

,

ksanty Dodane ponad rok temu,

Re: czy wasze dzieci też charczą i jęczą?

Mój Mateusz również wydaje różne odgłosy przez sen, zazwyczaj jest to stękanie lub mlaskanie. Efektem tego on sobie smacznie śpi a ja leżę i słucham.

mama Marty(3.11.1996) i “tygryska” Mateuszka (23.09.2003)

Znasz odpowiedź na pytanie: czy wasze dzieci też charczą i jęczą?

Dodaj komentarz

Noworodek, niemowlę
mniej mleka ???
wydaje mi się że mam mniej mleka w piersi prawej niż w lewej, moje podejrzenia są stąd że gdy ściągałam dzisiaj mleko do szkoły to ściągnełam tylko 40 ml... a
Czytaj dalej
Oczekując na dziecko
jestem na siebie zła!!
Postanowiłam zrobić kolejne USG u kogoś sprawdzonego, fachowca co się na tym zna i na dobrym sprzęcie. Popytałam wśród koleżanek-mamusiek i zapisałam się do prywatnego gabinetu gdzie podobno i dobry
Czytaj dalej