Czy Wy też to odczuwacie?

Około tygodnia przed miesiączką mam lekkie bóle w podbrzuszu (przypominające menstruacyjne). Po 2-3 dniach zanikają, by po następnych 4-5 powrócić w wiadomym celu. Ciekawa jestem, czy Wy też to odczuwacie?
PS. A ponieważ zawsze 🙁 tydzień później pojawia się miesiączka, więc… przestałam kupować testy ciążowe (skoro mam prywatny :-))

12 odpowiedzi na pytanie: Czy Wy też to odczuwacie?

 1. Re: Czy Wy też to odczuwacie?

  A i owszem. Ja odczuwam takie bole bardzo regularnie, lekarz powiedzial mi, ze to owulacja, ktora nastepuje rzeczywiscie ok.14-15 cyklu, po tygodniu dostaje okresu :-((.
  Z jednej stony to super wiedziec, kiedy sie ma owulacje, z drugiej, jak to niczemu nie sluzy, to po co..:-(.

  Pozdrawiam,
  Zosia

  • do Zosi

   Nie miałam na myśli bólu owulacyjnego. Ten o którym napisałam jest pomiędzy jajeczkowaniem (tydzień po) a miesiączką (tydzień przed). Zresztą różni się od owulacyjnego (którego też doświadczam :-)) tym, że przypomina menstruacyjny.

   • Re: do Zosi

    Ja również odczuwam taki ból, a szczególnie wzmaga się po krótkim wysiłku, np. po szybkim wejściu po schodach na któreś tam piętro. Mówiłam nawet kiedyś o tym lekarce, ale nawet się nie odezwała. Z moich obserwacji wynika, że występuje tylko w cyklach owulacyjnych, a wiem to z tego, że owulację również mam bolesną, wręcz nie mogę chodzić, bo ból tak promieniuje. Myślę, że to normalne-takie bóle i owulacyjne i te około tygodnia po owulacji. Jako, że implantacja zarodka występuje około tygodnia po owulacji więc być może w tym czasie macica jest najbardziej ukrwiona i nabrzmiała, co może objawiać się takimi dolegliwościami. A może ktoś ma inną teorię na ten temat?
    Pozdrawiam.

    • Re: Czy Wy też to odczuwacie?

     Ja odczuwam. I zawsze biorę jako “zły znak”. To chyba jest tak, że mniej więcej tydzień po owulacji jeśli nie doszło do poczęcia, to zaczyna spadać poziom progesteronu i powoli następuje cofanie się zmian w błonie śluzowej macicy (mam w książce taki wykres).
     Ja też często z tych powodów nie muszę już robić testu ciążowego. Ale dziś właśnie zrobiłam (bo jakoś tak miałam nadzieję). Wypłakałam się już w mężowskie ramię, chwilowo nie mam ochoty na nic i nadzieja też uciekła.

     • A to też macie?

      Wszystko się zgadza (zwłaszcza z tym wysiłkiem).
      Zauważyłam jeszcze, że podczas niektórych cykli na kilka dni przed menstruacją nawiedza mnie częstomocz.
      Jak myślicie, czy to oznacza, że podczas takiego cyklu wydarzyło się coś więcej?
      Gdzieś czytałam o pierwszych objawach ciąży i podobno takim najwcześniejszym (jeszcze przed spodziewanym terminem miesiączki) jest metaliczny posmak w ustach. Niestety nic takiego nie czuję (chociaż bardzo się staram :-)) i brzuch pobolewa, ale na sabacie nie będę ględzić. Obiecuję 🙂

      • Re: Czy Wy też to odczuwacie?

       Witajcie,
       Ja też mam takie objawy. Więcej powiem występują tylko po transferach zarodków, ok. 6/7 dna po transferze i trwają do miesiączki. Pytałam o to lekarzy i okazuje się, że to raczej powinien być dobry znak, ale cóż nie jest.
       Ostatnio doszłam do 20 dni po transferze, bolało cały czas a testy były negatywne. Wydaje mi się, że to po prostu nie ma teorii….
       Ewa

       • Re: Czy Wy też to odczuwacie?

        Ja też miałam coś takiego – pomiędzy owulacją a miesiączką, mniej więcej w połowie. Myślałam, że to TEN ZNAK, ale nie! Przychylam się do teorii zmniejszania śluzówki macicy..

        Gorąco pozdrawiam, Bozena

        • Re: Czy Wy też to odczuwacie?

         Cześć Wam, “miło” mi czytać, że nie tylko mnie natura “robi w konia”. Ja mam w tym czasie wyraźne kłucie w pewnej części ciała i już nie raz się nabrałam, tzn. miałam nadzieję… że tym razem, będzie inaczej…

         • Re: A to też macie?

          Częstomocz mam prawie w każdym cyklu, no i ten paskudny metaliczny posmak, czasami nawet w pierwszej połowie cyklu się zdarzy. Nie wiem dlaczego, może to hormony.

          • Re: A to też macie?

           to nie wszystko ja teraz mialam chyba prawie wszystkie objawy ciazy razem z nudnosciami slinotokiem itd. doslownie ksiazkowo i co i nic test ujemny a miesiaczka w toku naprawde nie wiem co myslec czy to moze ciaza urojona???pozdrawiam mala

           • Re: A to też macie?

            Ja też czasem mam wrażenie, że te wszystkie objawy są u mnie takie silne, bo po prostu chcę je mieć i może jeszcze dlatego, że tak uważnie wsłuchuję się w mój organizm. Mimo wszystko to jednak nic miłego.. Jola

            • Re: A to też macie?

             Macie rację, mnie też w końcu udało się “wypracować” metaliczny posmak w ustach 🙂

             Żeby tak można było sobie ciążę zaprogramować jak te wszystkie objawy…

             Znasz odpowiedź na pytanie: Czy Wy też to odczuwacie?

             Dodaj komentarz

             Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
             Logo