Czy zaszczepić???

Dziewczyny czy szczepiłyście swoje maleństwa na tą płatną szczepionkę przeciw zapaleniu opon mózgowych??jak tak to ile ona kosztówała? i ile razy podaje się tą szczepionkę?

Bożena mama Juli urodzonej 14 sierpnia 2002

6 odpowiedzi na pytanie: Czy zaszczepić???

czarna Dodane ponad rok temu,

Re: Czy zaszczepić???

ja nie zaszczepilam ale zaluje…teraz w tym miesiacu ide zaszczepicewci kosztuje 40 zl….mozna zaszczepic w pierwszym roku zycia dziecka

ASIA MAMA EWY ur 3 styczen 2002

kafisch Dodane ponad rok temu,

Re: Czy zaszczepić???

Ja zaszczepiłam swoją małą. Nie wiem ile twoje maleństwo ma, ale można juz razem z pierwszym szczepieniem. Jest nawet szczepionka tzw. skojarzona (szczepionki obowiązkowe+HIB) i wtedy zamiast trzech ukłuć przy pierwszym szczepieniu są dwa a przy następnych tylko jedno. Po roku jest szczepienie przypominające. Taką skojarzoną szczepionkę można kupić w aptece(ok. 130 PLN), ale ponoć tańsze są w sanepidzie.
Pozdrawiam.

Kasia mama Martynki (ur.02.07.2002)

pluto Dodane ponad rok temu,

Re: Czy zaszczepić???

Ja będę szczepić dopiero teraz…….

zgorzkniała Julka mama 5 miesięcznego, budzącego się co godzinę Karolka

o-d Dodane ponad rok temu,

Re: Czy zaszczepić???

Szczepionka ActHIB można szczepić na trzy sposoby – w zależności od wieku dziecka:
1. gdy zaczynamy od noworodka – to są chyba 4 szczepienia – po urodzeniu, po 6 tygodniach, po pół roku i po roku (ale tu mogę nieco przekłamywać, bo za dobrze nie pamięam)
2. gdy dziecko ma 6 miesięcy – 2 szczepienia – na owe 6 miesięcy i po roku dawka przypominająca
3. gdy dziecko skończy rok – jedna dawka

Co lekarz to inna opinia. Ja przy drugim dzieku zgodziłam się z taką, że jeśli dziecko nie jest narażone na zakażenie to lepiej oszczędzić mu cierpień i zaszczepić tylko raz. Ale sa lekarze, któzy twierdzą, że najwięcej zachorowań jest w drugiej połowie pierwszego roku życia, więc najpóźniej trzeba by zaszczepić w wersji drugiej.

Co do cen to u mnie w prywatnej przychodni było o prawie połowę taniej niż w państwowej i w aptece (odpowiednio 38, 70 i ok. 52 PLN).

Pozdrawiam,

Ola

sylwia111 Dodane ponad rok temu,

Re: Czy zaszczepić???

Mój mały (2 miesiące) był szczepiony szczepionką skojarzoną (HIB + DTP czyli 55 zł + 65 zł) o której pisze Kasia. Zapłaciłam w przychodni 120 zł.

madziorek Dodane ponad rok temu,

Re: Czy zaszczepić???

dziewczyny, proszę bardzo! poczytajcie najpierw o szczepionkach. to przecież nic nie kosztuje a może wiele dać. lekarze niewiele mówią na ten temat, a już mało który odradzi szczepienie. tu znajdziecie coś o szczepieniach:
[Zobacz stronę]
pozdrawiam

Znasz odpowiedź na pytanie: Czy zaszczepić???

Dodaj komentarz

Noworodek, niemowlę
Coś do przemyślenia...
Wiecie co dziewczyny, tak czytam Wasze niektóre posty (na szczęście nie wszystkie) i zastanawiam się, czy Wy przypadkiem nie pomyliłyście forum??? Przecież tutaj powinno się poruszać problemy związane z dziećmi,
Czytaj dalej
Oczekując na dziecko
przesady i roztepy
od którego miesiaca nalezy zaczac stosowac kremy na roztepy, ja jestem w 9 tyg liczac od dnia ostatniej miesiaczki? czy wierzycie w przesady w stylu: nie wolno kupowac wuzka, ciuszkow, itp
Czytaj dalej