Czy zrobiony test ciazowy jest 100% pewny??

Chce w Wigilie powiedziec o ciazy mojemu mezowi, ale zaczynam sie obawiac czy test ciazowy jest wiarygodny w 100%, bo dopiero 7 stycznia mam wizyte u lekarza. Takze nie wiem co robic, a nie chce robic mu nadziei a pozniej wszystko odwolywac…..co o tym sadzicie?

SHADY

5 odpowiedzi na pytanie: Czy zrobiony test ciazowy jest 100% pewny??

  1. Re: Czy zrobiony test ciazowy jest 100% pewny??

    Testom ciazowym mozna zupelnie zaufac, a jesli zupelnie chcesz sie upewnic to zrob jeszcze drugi np. w Wigilie rano, lub teraz zrob Beta HCG. Gratuluje Malenstwa !!!!
    marta, bartus(25.08.01) i matylda…….

    • bosheee a co to jest ta Beta???

      Dzieki serdeczne…:) Mozliwe ze wezmiesz mnie za jakas niedouczona, ale mozesz mi wyjasnic co to jest ta Beta i jak sie ja robi?

      SHADY

      • Re: bosheee a co to jest ta Beta???

        W czasie ciąży podwyższa się beta hcg, które można wykonać poddając analizie mocz. Ewentualnie spróbuj jeszcze raz zrobić test. Mi za pierwszym razem test nie wykazał ciąży, a gdy zrobiłam po kilku dniach ponownie, były dwie kreseczki. I już niebawem maluszek będzie z nami. Życzę powodzenia.

        • Re: bosheee a co to jest ta Beta???

          BeteHCG to jest badanie krwii (wiele nowości jeszcze przed Tobą…) wykrya “hormon ludzki” ilość(stężenie) tego hormonu jest podstawą do stwierdzenia ciąży ze 100% pewnością. Zadzwoń do jakiejść przychodni, umów się na jutro rano – może dopiatku dostaniesz wyniki…

          Szymon

          • Re: Czy zrobiony test ciazowy jest 100% pewny??

            A tu coś co znalazłam na stronie :
            Gonadotropina kosmówkowa, bo tak brzmi pełna nazwa beta-HCG, jest hormonem, to znaczy substancją wytwarzaną przez organizm w celu kontroli funkcjonowania określonych narządów. HCG przypada rola szczególna, ponieważ pod jej wpływem pozostaje wyjątkowy proces – rozwój wczesnej ciąży.

            Rozwijający się zarodek docierając jajowodem do jamy macicy składa się z grudki komórek zwanych węzłem zarodkowym i otaczającej go warstwy komórek określanych mianem trofoblastu. To właśnie w obrębie trofoblastu rozpoczyna się produkcja i wydzielanie HCG. Hormon poprzez krążenie dociera do jajnika, gdzie stymuluje powstałe właśnie ciałko żółte do produkcji progesteronu. Ciałko żółte jest pozostałością po pękniętym pęcherzyku jajnikowym. Do momentu gdy trofoblast ostatecznie przekształci się w łożysko ciałko będzie utrzymywać odpowiedni poziom progesteronu, koniecznego do prawidłowego rozwoju ciąży. W ten sposób zarodek wpływa na odpowiednie przygotowanie macicy i zapewnia utrzymanie się tego stanu przez okres trwania ciąży. Ponieważ wraz ze wzrostem ciąży zapotrzebowanie na progesteron wzrasta, również produkcja i wydzielanie HCG zwiększa się w ciąży bardzo szybko. Już od pierwszych dni po zagnieżdżeniu się zarodka w macicy, w surowicy krwi matki można wykryć gonadotropinę kosmówkową, a jej poziom osiąga charakterystyczne maksimum między 50 i 80 dniem po miesiączce. Z reguły poziom betaHCG podwaja się co 2- 3 dni.

            Hormon jest wydalany z moczem ciężarnej i dzięki temu wykrywanie jego obecności stało się podstawą działania powszechnie stosowanych testów ciążowych. Metoda ich działania opiera się na co prawda złożonej, ale za to bardzo czułej metodzie z użyciem odpowiednich przeciwciał anty-HCG. Obecnie proste testy ciążowe dostępne w aptekach pozwalają z dużym prawdopodobieństwem potwierdzić ciążę już w terminie spodziewanej miesiączki.

            Dynamika wzrostu poziomu gonadotropiny kosmówkowej w surowicy krwi jest niezwykle pomocna w diagnozowaniu powikłań, które mogą wystąpić w I trymestrze ciąży. Dotyczy to głównie kobiet u których w pierwszych tygodniach ciąży występują podejrzane plamienia lub krwawienia. O ile poziom beta HCG w kolejnych badaniach wzrasta, rokowanie jest z reguły pomyślne. Zmiany w stężeniu gonadotropiny w surowicy są też pomocne przy rozpoznawaniu ciąży pozamacicznej.

            Przykładowe zmiany w poziomie beta-HCG :

            Kolejne tygodnie licząc od ostatniej miesiączki Poziom beta-HCG ( mIU/ml )
            3 5 – 50
            4 3 – 426
            5 19 – 7.340
            6 1.080 – 56.500
            7-8 7.650 – 229.000
            9-12 25.700 – 288.000
            13-16 13.300 – 254.000
            17-24 4.060 – 165.400
            25-40 3.640 – 117.000

            Znasz odpowiedź na pytanie: Czy zrobiony test ciazowy jest 100% pewny??

            Dodaj komentarz

            Angina u dwulatka

            Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

            Czytaj dalej →

            Mozarella w ciąży

            Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

            Czytaj dalej →

            Ile kosztuje żłobek?

            Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

            Czytaj dalej →

            Dziewczyny po cc – dreny

            Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

            Czytaj dalej →

            Meskie imie miedzynarodowe.

            Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

            Czytaj dalej →

            Wielotorbielowatość nerek

            W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

            Czytaj dalej →

            Ruchome kolano

            Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

            Czytaj dalej →
            Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
            Logo
            Enable registration in settings - general