czyszczeniekanalików łzawowych u dziecka

Witam wszystkich.

Mam taki problem, bo ostatnio byłam na wizycie u okulisty z moim 11-miesięcznym synkiem. Dostał skierowanie na zbadanie kanalików łzawowych.

Przy rejestracji telefonicznej(wizytę mamy na 17lutego) pani powiedziała mi,że to prawdopodobnie na przeczyszczenie kanalików i ma 3 godziny przed nie jeść i nie pić.

Teraz tak się zastanawiam dlaczego – może to badanie jest pod jakąś narkozą.

Czy ktoś może miał taki sam problem, to byłabym wdzięczna za jakieś info.

Pozdrawiam

2 odpowiedzi na pytanie: czyszczeniekanalików łzawowych u dziecka

ciapa Dodane ponad rok temu,

Mieliśmy w CZDz w Warszawie zabieg pod narkozą, młoda miała rok
Powinno się ten zabieg robić około 1 roku zycia i pod narkozą dlatego, że jest zminimalizowane ryzyko uszkodzenia kanalika podczas zabiegu, dziecko nie wyrywa się, lezy spokojnie itd.

elza29 Dodane ponad rok temu,

Moja miala majac ok 3-4 miesiace. Nie byla pod narkoza ale rowniez nie mogla jesc- pewnie zeby zminimalizowac ryzyko zakrztuszenia sie gdyby sie zrobilo niedobrze. Samo przetykanie trwa moment. Rodzice nie byli obecni przy zabiegu. Dziecko trzymane przez kilka pielegniarek i na zywca… Ale nie jest chyba bardzo bolesne bo placzu nie bylo duzo. Zabieg wykonywany w Katowicach.

Znasz odpowiedź na pytanie: czyszczeniekanalików łzawowych u dziecka

Dodaj komentarz

Prezenty dla dzieci
prezent dla 7-latek
Kochane, jak zwykle na ostatnią chwilę - potrzebuję pomocy co kupić siostrzenicom na 7 urodziny? dodam, ze huk zabawek dostały pod choinkę pomysłu nie mam :( [COLOR=seagreen]smoku, mogę
Czytaj dalej
Książka kucharska
chińszczyzna proso od chińczyka ;)
jak zrobić sos do chińszczyzny? taki jak to podają u chińczykodajni dziecię moje takiego kurczaka w sosach mogłoby jeść non stop a matka nie potafi TAKIEGO zrobić
Czytaj dalej