Dieta dla cukrzyków

No i znowu mnie dopadła cukrzyca. Krzywa cukrowa po 1 godz. 158, na czczo prawidłowa. Więc nie jest tragicznie, ale pewnie będzie znowu dieta. Zaraz się umawiam na wizytę u diabetologa. Dzisiejszym obfitym śniadaniem pożegnałam czas mojego obżarstwa. Zaim dowiem się od diabetologa co mi wolno, a czego nie prosze napiszcie jaką diete stosujecie. Miałam przy Nince, ale szczerze powiedziawszy juz za wiele nie pamiętam.

Ola, Nina 3l. i 12.02.07

3 odpowiedzi na pytanie: Dieta dla cukrzyków

anetal Dodane ponad rok temu,

Re: Dieta dla cukrzyków

Ja mam taką dietę: zero słodyczy, ale to oczywiste :), i wszystko najlepiej beztłuszczowe lub bardzo chude. Czyli bez masła, mleko 0 %, twarożki chude, chude wędliny (np. z indyka), na obiad gotowane chude mięso, np. pierś z kurczaka lub indyka, bez smażenia, ew. pieczone w piekarniku, ryby chude gotowane lub pieczone w piekarniku (nie smażone), ziemniaki w ograniczonej ilości, makaron też, a najlepiej bezjajeczny, ryż i kaszę można. Dalej chleb ciemny, jedno jajko na 3 dni, gotowane warzywa właściwie wszystkie gotowane i surowe (choć niektóre osoby źle reagują na marchewkę), owoce kwaśne tylko, zero kompotów słodzonych, soków owocowych, chyba że np a marchewki ten jednodniowy.
No to tak z grubsza. Poszukaj jeszcze w wyszukiwarce, bo sama jakiś czas temu ten temat poruszyłam i dziewczyny pisały o swoich dietach.
Powodzenia,
Aneta i

bocian201 Dodane ponad rok temu,

Re: Dieta dla cukrzyków

A jaka jest prawidłowa wartość krzywej cukrowej po godzinie,bo właśnie dzisiaj robiłam

anetal Dodane ponad rok temu,

Re: Dieta dla cukrzyków

Na czczo: do 105 mg/dl

Przy obciążeniu 50 g glukozy:
po 1 h – do 140 mg/dl
po 2 h – do 120 mg/dl

Przy obciążeniu 75 g glukozy:

po 1 h – do 180 mg/dl
po 2 h – do 140 mg/dl

Pozdrawiam,
Aneta i

Znasz odpowiedź na pytanie: Dieta dla cukrzyków

Dodaj komentarz

Karmienie
od kiedy pozwalałyście dzieciom
Od kiedy pozwalałyście dzieciom na samodzielne picie z butli bez trzymania dziecka i butelki? Przemek Milena (07.04 11.05)[img]https://images2.fotosik.pl/196/50b5eb0f1f9d2a44.jpg[/img]
Czytaj dalej
Mam z dzieckiem taki problem
Jak spowodować, aby dziecko piło soczki
WItam Mam taki problem. Nasz mały synek (7-miesięcy) jest karmiony piersią rano i na dobranoc. Oprócz tego dostaje zupki ze słoiczków i papki owocowe i czasem też soczki (i łyżeczką i
Czytaj dalej