Dieta tuż przed porodem?

Cześć Dziewczynki!
Niedawno w szkole rodzenia dowiedziałam się, że około 2 miesiące przed porodem należy ograniczyć spożycie mleka (żeby zapobiec skazie białkowej po porodzie), a także nie jeść tak dużo jabłek (nie wiem dlaczego?). Niestety ten temat był tylko poruszony przez chwilę (powiedzieli że poświęcą temu osobne zajęcia), ale ja jestem bardzo ciekawa czego jeszcze nie można jeść. Termin mam na koniec marca lub początek kwietnia więc wypadałoby już ograniczyć te produkty. Czy słyszałyście o czym takim jak dieta przed porodem? Czego jeszcze nie wolno jeść?

3 odpowiedzi na pytanie: Dieta tuż przed porodem?

pasiasta Dodane ponad rok temu,

Re: Dieta tuż przed porodem?

o diecie przed porodem słyszałam, tyle że akurat miała byc ona lekka by jelita nie były tak ‚zapakowane’, a dotyczyło to okresu ok kilku dni przed planowanym porodem.
Tyle ja słyszałam, może reszta dziewczyn napisze Ci soś bardziej konkretnego.


Dorcia 08.08.04

kotagus Dodane ponad rok temu,

Re: Dieta tuż przed porodem?

Co do skazy białkowej to powinno się ograniczać mleko PRZEZ CAŁĄ CIĄŻĘ niestety, ale wtedy gdy dziecko może być obciążone genetycznie, czyli rodzice/rodzic sa alergikami.
Ja z Matim w ciązy piłam mnóstwo mleka, nikt mnie nie uprzedzał, zresztą żadne z nas nie jest na nic uczulone – i niestety Mati miał/ma skazę, że hoho… Teraz miałam pić sladowe ilości mleka, nie jestem w stanie nie pić wcale – mleko mam i do kawy i z płatkami… Z Matim piłam na kartoniki na raz. Może się teraz udało, że ograniczenie wystarczyło, jeżeli nie….
Zresztą pytałam pediatry i to że Mati miał skazę ABSOLUTNIE nie ma związku z ewentualną alergią u Martusi – alergie dziedziczy się z „góry na dół”, w „bok” przecież nie.

Mati 01.04 Marta 04.05

ania132 Dodane ponad rok temu,

Re: Dieta tuż przed porodem?

hmm o mleku powiem szczerze pierwsze słysze…a to,że przed porodem wstrzymac sie od pewnych produktów cięzkostarwnych to słyszałam…”nie zapychać jelit”
POZDRÓWKA!

Znasz odpowiedź na pytanie: Dieta tuż przed porodem??

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Noworodek, niemowlę
WAŻNE DLA MNIE PYTANIE- przeczytajcie- proszę!
Dziewczyny! Znamy się już dłuższy czas, wiecie o mnie sporo, pewnie nawet kilku z Was obiło się uszy, że siedzę nad doktoratem (pamiętam, ze w jakimś wątku o tym wspominałam). I
Czytaj dalej
Mam z dzieckiem taki problem
nic nie przybrał:(
witam moj synek ma 11 miesiecy i od zawsze byl problem z jego jedzeniem. ale jak jadł zle to cos przybierał-teraz iedy jest lepiej przybiera po 100 gr lub mniej na
Czytaj dalej