Długość szyjki po USG połówkowym

Boję się. W tym tygodniu miałam badanie i USG połówkowe. Moja ginka zauważyła, że szyjka skróciła mi się z 70mm do 45mm. Twierdzi, że to jeszcze nie jest sytuacja alarmująca, ale poniżej 40mm sugeruje założenie krążka. Tymczasem kazała łykać asmag 4 razy dziennie i polegiwać.
W poprzedniej ciąży szyjka zaczęła mi się skracać w 24tc. Wtedy miałam 37mm, a tydzień później leżałam w szpitalu bez szyjki, z rozwarciem na palec i regularnymi skurczami. Cudem udało się zatrzymać akcję porodową.

Dziewczyny, jestem przerażona! Boję się powtórki. Pomyślałam, że po USG połówkowym znacie długość swoich szyjek (że się tak wyrażę )

12 odpowiedzi na pytanie: Długość szyjki po USG połówkowym

aruga Dodane ponad rok temu,

Pamiętam z poprzedniej ciąży, że od połowy miałam skurcze. Lekarka w przychodni spanikowała i mnie na założenie szwu to szpitala wysłała, bo niby szyjka za krótka
Tam mnie zbadali. Nie pamiętam dokładnie ale kojarzy mi się, że miałam 37 mm. Wg nich było ok. Nic nie miałam zakładane i urodziłam po terminie. Nie musiałam też leżeć

Moim zdaniem Twoja szyjka jest jak najbardziej ok

aruga Dodane ponad rok temu,

o zobacz znalazłam ten temat [Zobacz stronę]
poczytaj powinnaś się uspokoić

olena30 Dodane ponad rok temu,

Dzięki, już się zabieram za czytanie

tosia Dodane ponad rok temu,

Moja szyjka na połówkowym miała 2,4cm..Jedynym wskazaniem lekarza było leżenie oraz Luteina. Leżałam pełny miesiąc i teraz na badaniu szyjka miała około 2,6cm. Nic nie wspominał mi gin o szwach. Mogę powoli zacząć chodzić, ale nie dźwigać i nie przemęczać się.
Ale jedno co wiem, to co lekarz to inne zalecenia..
Pozdrawiam serdecznie!

iwoonka Dodane ponad rok temu,

Dziewczyny, ale Wam to mówią po zwykłym badaniu jak długa jest szyjka czy po USG czy jak? Ja nic do tej pory o szyjce swojej nie słyszałam… Ani po USG ani po zwykłym badaniu… No, raz, jak miałam skurcze to poszłam do mojej gin i usłyszałam, ze szyjka jest wydolna i sie nie skraca… Mysle, ze jakby jakaś alarmująca sytuacja była to by mi powiedzieli, że cos jest nie tak, nie?

Olena nie martw sie jeszcze, spokojnie, odpocznij, poleż, bierz leki i będzie dobrze;)

tosia Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez iwoonkak:Dziewczyny, ale Wam to mówią po zwykłym badaniu jak długa jest szyjka czy po USG czy jak? Ja nic do tej pory o szyjce swojej nie słyszałam… Ani po USG ani po zwykłym badaniu… No, raz, jak miałam skurcze to poszłam do mojej gin i usłyszałam, ze szyjka jest wydolna i sie nie skraca… Mysle, ze jakby jakaś alarmująca sytuacja była to by mi powiedzieli, że cos jest nie tak, nie?

Olena nie martw sie jeszcze, spokojnie, odpocznij, poleż, bierz leki i będzie dobrze;)

Długość szyjki miałam zawsze mierzoną przez usg dopochwowe. Teraz też, będąc w 7 miesiącu, najpierw mam robione dopochwowe w celu obejrzenia szyjki, a potem przez powłoki brzuszne, aby obejrzeć niunię.

olena30 Dodane ponad rok temu,

Dziękuję Wam bardzo dziewczyny.
Łykam tabletki, odpoczywam i czekam na wizytę kontrolną 29.12.
Uspokoiła mnie myśl, że to nie długość szyjki decyduje o szczęśliwym zakończeniu. Tego się trzymam

Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez Tosia31:Długość szyjki miałam zawsze mierzoną przez usg dopochwowe. Teraz też, będąc w 7 miesiącu, najpierw mam robione dopochwowe w celu obejrzenia szyjki, a potem przez powłoki brzuszne, aby obejrzeć niunię.

Zawsze miałam mierzoną długość szyjki podczas usg przez powłoki brzuszne. Można i tak:)

panterka Dodane ponad rok temu,

Moja szyjka ma 32mm długości (USG “połówkowe”).
Mój gin. powiedział, że jest ok i nie trzeba zakładać krążka.

olena30 Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez aba:Zawsze miałam mierzoną długość szyjki podczas usg przez powłoki brzuszne. Można i tak:)

Można i tak 🙂 USG przezpochwowe jest bardziej szczegółowe, ale wiem, że mierzenie szyjki w ten sposób nie jest procedurą standartową jeśli wszystko z szyjką ok.

gosik Dodane ponad rok temu,

W sumie w żadnej ciąży nie mierzyli mi szyjki na usg, tylko lekarz badał jej długośc podczas badania.
W każdej ciąży zaczynalam od 3-2,5 cm. Brałam leki podtrzymujące w jednej ciąży, w ostatniej krążek.

Lepiej chuchac na zimne, jak zasugeruje krążek, nie opieraj się

ultramaryna Dodane ponad rok temu,

Moja na USG połówkowym przez powłoki brzuszne określona została na 57 mm, natomiast wcześniej na dowcipnym było 45 mm. Podobno właśnie zależy od sposobu badania USG

Znasz odpowiedź na pytanie: Długość szyjki po USG połówkowym

Dodaj komentarz

Tematy, których nie znalazłam w forum
Problem z retuszowaniem zdjęcia
Dziewczyny mam takie pytanie czy ze zdjęcia poniżej da sie usunąc kabelki? I ewentualnie w jakim programie? Bo ja zielona w obróbce zdjec jestem a chcialam z tego zdjecia portret
Czytaj dalej
Tematy, których nie znalazłam w forum
Pedantki czy wyluzowane?
No właśnie...jakie macie podejście do świątecznych porządków? Sprzątacie pod przysłowiową wanną? czy jednak tak, by wizualnie było czysto? jak powinien wyglądac świtecznie wysprzątany dom? - w szufladach przetarte kurze? - wyparne kanapy, narzuty? -wypucowane w
Czytaj dalej